7 výhod, ak cvičí aj váš partner

športovanie vo dvojici

Niektoré z nasledujúcich bodov berte trochu s odľahčením. Nie pre každého to platí rovnako, no viaceré zo spomenutých výhod možno veľmi dobre poznáte aj z vlastnej situácie.

1. Vaša fyzická forma bude porovnateľná

Áno, máte pravdu. Porovnávať športovú formu muža a ženy nie je jednoduché. O to tu ani nejde. Neberte to doslova. Niekedy je však úplne zjavné, že jeden z partnerov je fyzicky vo forme, kým ten druhý má nadváhu.

Niektoré páry to nemusia riešiť a môžu byť spokojné s tým, ako to je. Sú aj také dvojice, kedy to obom stranám prekáža a s tým súvisia aj rôzne narážky alebo hádky. Ak sú obaja partneri fit a športujú, nemajú si v tomto smere príliš čo vyčítať. Ak je forma porovnateľná, je tu nasledujúci bod.

2. Máte spoločný koníček a zvýšenú šancu na upevnenie vzťahu

Mnoho párov má skúsenosti s tým, keď po prvotnom pobláznení a zložení ružových okuliarov zistia, že so svojim partnerom toho nemajú veľa spoločného. Ak sa dvaja majú skutočne radi, nepotrebujú spoločné koníčky. Na druhej strane je dokázané, že spoločné ciele a záľuby dokážu výraznou mierou prispieť k upevneniu vzťahu.

Váš zdieľaný záujem o športovanie, vhodné stravovanie a zlepšenie zdravotného stavu v tomto určite môže pomôcť.

3. Jedlo nebýva tak častým predmetom sporu

Platí to pre stravovanie doma, ale aj v reštauráciách a podnikoch. Ľudia, ktorí pravidelne cvičia, sú dobre oboznámení s tým, že ak chcú dosahovať svoje ciele v posilňovniach alebo na rôznych športoviskách, musia na základe toho prispôsobiť aj svoje stravovanie.

Aj keď bude vaša diéta o niečo odlišná ako u partnera, resp. aj keď budete potrebovať rozdielny prísun živín, stále môžete mať spoločné aspoň základné princípy stravovania. Výber potravín, príprava jedál a ich zosúladenie je väčšinou jednoduchšie u osôb, ktoré pravidelne športujú a dodržiavajú pravidlá zdravého stravovania.

4. Môžete tráviť s partnerom viac času

Veľa ľudí má problém s tým, že kvôli práci, cestovaniu a iným povinnostiam trávia so svojim partnerom menej času ako by chceli. Ak chcú spojiť príjemné s užitočným a nevzdať sa pritom svojich voľnočasových záľub (v tomto prípade športovanie), jedným z riešení je trénovať spolu s partnerom. Viacerí sú presvedčení, že im to dodáva novú chuť, energiu a motiváciu pri cvičení.

5. Menej hádok vo vzťahu

Pre jednotlivcov, ktorí pravidelne trénujú, je typické, že cvičenie využívajú aj na uvoľnenie frustrácie, napätia a negatívnych emócii. Športovanie môže byť silným antidepresívnym prostriedkom a v konečnom dôsledku prispieva k navodeniu lepšej nálady. Je jasné, že ak má človek dobrú náladu a minimalizuje negatívne emócie, nebude sa tak často hádať so svojim partnerom.

6. Viacej toho urobíte

Ak ste fyzicky vo forme vy aj váš partner, pôjdu vám ľahšie tiež rôzne manuálne a iné práce, napríklad v domácnosti. Môžete si tak ušetriť čas a iné starosti. Niekedy napríklad nebudete musieť zháňať pomoc iných ľudí a čakať na ich príchod, keď to zvládnete aj vo dvojici.

7. Lepší sexuálny život

Bod berte nadnesene. Nemusí platiť pre každého :) Ak sa však človek cíti dobre vo svojom tele, rastie aj jeho celková vyrovnanosť a sebavedomie. Sebavedomie, spokojnosť so svojim telom a fyzickou zdatnosťou má úzky súvis s oblasťou intímneho života. Samozrejme, že tu zohrávajú úlohu aj iné faktory, no vo všeobecnosti môžeme povedať, že ľudia, ktorí sú fyzicky vo forme, disponujú kvalitnejším sexuálnym životom.

Foto zdroj: thinkstock

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Sada značiek na podlahu s číslami, písmenkami alebo aktivitami Variant: písmenká A-Z

49,90 €

Sada značiek na podlahu s číslami, písmenkami alebo aktivitami Variant: písmenká A-Z Kúpiť

Sport-Thieme Volejbalová tréningová sieť Trening

49,90 €

Sport-Thieme Volejbalová tréningová sieť Trening Kúpiť

Sport-Thieme Handball Grippy Hádzanárska lopta Veľkosť: 2

24,30 €

Sport-Thieme Handball Grippy Hádzanárska lopta Veľkosť: 2 Kúpiť