Zumba

zumba

Za desať rokov na vrchole v obľúbenosti, pritom vznikla omylom! Zumba je tanečný fitness program, ktorý spája tanečné prvky a aerobik do jedného celku. Je kombináciou všetkého možného, choreografia v sebe obsahuje tanečné štýly ako napríklad hip-hop, samba, salsa, mambo, ale aj prvky niektorých bojových umení, či brušné tance. Tréningová jednotka je plná dynamiky, ktorá je charakteristická pre krajiny Latinskej Ameriky.

Druhy Zumba

Krátka história Zumby pochádza z Kolumbie, keď choreograf Alberto „Beto“ Perez na jednom zo svojich aerobik tréningov použil latino hudbu. Ani netušil aký úspech bude mať jeho improvizácia.  Za desať rokov je Zumba rozšírená už vo viac ako 125 krajinách! Existuje osem rôznych úrovní rozdelených podľa veku a záťaže. Patrí medzi ne Zumba, Zumba Gold, Zumba Toning, Aqua Zumba, Zumbatomic, Zumba v kruhu, Zumba Gold-Toning a Zumba Sentao.

Zumba Gold je napríklad určená predovšetkým pre staršiu populáciu, je špeciálne navrhnutá pre potreby seniorov, aj napriek tomu však obsahuje rovnaký druh hudby ako klasická fitness Zumba.

Zumba Toning je pre ľudí, ktorí cvičia so špeciálnymi palicami a cviky sú zamerané na brušné svalstvo, stehná, paže a ďalšie špecifické partie.

Aqua Zumba je podoba Zumby konajúca sa vo vode a Zumba v kruhu má podobu kruhového tréningu.

Pretože Zumba má viacero podôb, je bezpečná pre všetky vekové kategórie. Pri klasickej hodine Zumby spálite od 500 do 1000 kalórií, zlepšíte svoj pohyb, držanie tela, kondíciu a svalstvo, navyše sa výborne zabavíte.

Práve zábava je ďalším dôvodom, prečo by ste mali hodiny Zumby navštevovať. Odreagovanie sa od povinností a denného stresu vám príde vhod. Cieľom je uvoľniť nielen telo, ale aj myseľ. Inštruktori sú veľmi priateľskí, pomôžu vám prekonať zábrany a úvodný ostych.

Čo môžete od hodiny Zumby očakávať?

Tréningová jednotka začína dynamickým rozcvičením a končí strečingom. Hlavnou časťou tréningu sú členenia podľa piesní, každé s iným druhom tanca. Zatiaľ čo mnohé tanečné pohyby sú vopred dané choreografiou, inštruktori do hodiny Zumby vkladajú svoje vlastné prvky a tanečné kroky, čím spestrujú variácie a vytvárajú úplne novú zostavu podľa svojich obľúbených piesní. Kreatívny inštruktor dokáže na tie isté piesne pripraviť každú hodinu iné tréningové zostavy. Bežné sú kroky v rytme mambo a cha-cha-cha.

Pri tréningovej jednotke Zumby je potrebné zvoliť vhodnú obuv. Tým limitujete prípadné bolesti ortopedického charakteru. Bežecká obuv vhodná nie je. Na správnosť precvičovaných krokov vás usmerní inštruktor, nakoľko nedodržiavanie pokynov by mohlo viesť k bolestiam kolien, či chrbtice.

Zumba je jedným z cvičení, ktoré vás naozaj pohltia. Väčšinu času totiž ani nemáte pocit, že cvičíte, práve naopak – bavíte sa.

Foto zdroj: thinkstock

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Veľké penové kocky s bodkami 1-6 SET 3ks

27,00 €

Veľké penové kocky s bodkami 1-6 SET 3ks Kúpiť

Sada značiek na podlahu s číslami, písmenkami alebo aktivitami Variant: čísla 1-50

89,50 €

Sada značiek na podlahu s číslami, písmenkami alebo aktivitami Variant: čísla 1-50 Kúpiť

Náhradná hadička na kompresor na lopty

12,90 €

Náhradná hadička na kompresor na lopty Kúpiť

Štítky: