MUDr. Richard Smíšek (SM Systém): Hernia medzistavcového disku – liečba bez operácie

SM systém ako bývalý výkonnostný športovec poznám už dlhší čas. Neviem si ho vynachváliť. Keď som sa dozvedel, že sa Združeniu študentov FTVŠ UK podarilo zabezpečiť na prednášku  Mudr. Richarda Smíška – zakladateľa SM systém, nemohol som na prednáške chýbať.

Okrem pozitívnej energie dokázal tento charizmatický človek odovzdávať študentom množstvo informácii a riešení zdravotných problémov, na ktoré predpisovači liekov len hľadajú správnu pilulku. Sám som sa prichytil, ako počas jeho výkladu súhlasne prikyvujem hlavou :)

Čo je teda ten SM systém?

Pre športovca

Po lopate – je to súbor relatívne jednoduchých cvičení, o ktorých si myslím že by ich mal v dnešnej chorej dobe cvičiť každý. Pre vrcholového a výkonnostného športovca môžu znamenať vynikajúce kompenzačné cvičenia.

Neplatí, že kto športuje, bude automaticky zdraví. Väčšina športovcov má zle pohybové návyky. A jednostrannou záťažou to len zhoršujú. Aby sa športovec nezranil a dokázal napredovať, SM cvičenia v tréningovom procece môžu pomôcť.

Pre nešportovca a rekreačného športovca

Žijeme sedavým spôsobom života. K tomu patria problémy s chrbticou, zatuhnutými svalmi a boľavými kĺbmi. Pravidelným cvičením SM, sa dá zmierniť a zastabilizovať zdravotný stav tak, že nemusí byť potrebná napr. operácia po diagnostikovanej hernii. Svalové disbalancie, skoliózy a iné ťažkosti s chrbticou. To všetko sa dá riešiť bez liekov a operácii. Aj o tom je táto prednáška a SM systém od Mudr. Smíška.

Za posledné dni na Športujeme.sk pribudlo veľa prednášok. Ak by ste si mali pozrieť len jednu, mala by to byť táto ;)

Ďalšie prednášky od MUDr. Richarda Smíška na tému SM systém nájdete tu.

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Guľa - Vrh guľou Hmotnosť: 3 kg

20,95 €

Guľa - Vrh guľou Hmotnosť: 3 kg Kúpiť

Sport-Thieme Florbalový set Flow 95 - 12 hokejok (6+6) + 6 lôpt

245,00 €

Sport-Thieme Florbalový set Flow 95 - 12 hokejok (6+6) + 6 lôpt Kúpiť

Guľa - Vrh guľou Hmotnosť: 2 kg

16,90 €

Guľa - Vrh guľou Hmotnosť: 2 kg Kúpiť