Zlatoš, Piják vs Bukovský. Ako dopadla diskusia? Video

Ak ste včera sedeli v aule Ekonomickej univerzity, mali ste možnosť vidieť zaujímavé predstavenie. Hoci sa jednalo o odbornú diskusiu, divadelné predstavenie je asi presnejšie pomenovanie. Viktor Bielik ako moderátor podľa mňa dobre vymedzoval diskusii mantinely. Debata si aj tak našla svoju vlastnú cestu :)

Zlatoš, Piják a Bukovský. To sú mená ktoré ľudia poznajú zo slovenského internetu a aj televízie. Hlavné kľúčové slovo  rezonuje výživa.  Aula bola plná do prasknutia a bolo v nej vidieť aj mená z FTVŠ a lekárskeho prostredia. Záujem širokej verejnosti o problematiku výživy bol jasný na prvý pohľad. Lístky sa vypredali do 48 hodín.

Hlavné body diskusie:

  •  „raňajky – áno, či nie“
  • „pšenica – áno, či nie“
  • „kardiovaskulárne ochorenie a výživa“
  • „onkologické ochorenia a výživa“
  • „ketóza“
  • „aká je ideálna strava

Kto však išiel na diskusiu s predsavzatím, že sa dozvie o výžive ako to teda vlastne je, bol asi sklamaný. Možno dnes ráno ani nevedel čo má raňajkovať a či vlastne raňajkovať :)

Kto však očakával zábavu, sklamaný nebol. Tak ako sa diskusia zmenila na Zlatoš, Piják vs Bukovský, aj v obecenstve bolo jasne cítiť dva tábory.

Na podujatí sme boli natáčať. Prinášame oficiálny záznam podujatia. Želám príjemné sledovanie a nech si každý sám vytvorí vlastný názor.

Prikladám ešte môj názor, resp. ako na mňa tejto večer pôsobil. Pán Bukovský bol z trojice asi najlepšie pripravený. Dobré slajdy. S ľahkosťou dokázal argumentovať a odpovedať na otázky. Zlatoš si zaslúži tiež pochvalu. Bolo vidieť že prišiel diskutovať a nie sa hádať. Dokázal uznať argumenty oponenta  a konštruktívne odpovedať. Pán Piják bol prejavom inde a s Bukovským sa nezhodol na ničom už len z princípu, že to je Bukovský.

Škoda že diskusia nebola len Zlatoš vs Bukovský. Mohli sme sa o výžive dozvedieť viac.

Kto Vás argumentami najviac presvedčil?

[poll id=“2″]

Fotky: Miro Veselý

Igor Bukovský

Pijak

Zlatoš

Diskusia Zlatoš, Bukovský a Piják

Igor Bukovský diskusia