Začínam cvičiť: Očakávanie VS Realita

Rok čo rok sa po Troch kráľoch posilňovne a športoviská zaplnia. Ľudia sú plní predsavzatí a chuti zmeniť sa. Krátko na to sa však fitnesscentrá opäť vyprázdnia. Všetko sa vráti do starých koľají.

Predsavzatia dlho nevydržia

Zmena seba samého nie je šprint. Je to skôr maratón. A na ten treba mať pevnú vôľu. Čo ju môže naštrbiť sú mylné predstavy o jeho priebehu už pri štartovom výstrele.

Ako sa je slon?

Po kúskoch. Nie je na škodu mať veľké ciele. Ten by mal byť však realistický a rozdelený na malé čiastkové úspechy. Ich dosahovanie pomôže ostať motivovaný a napredovať kúsok po kúsku.

Prečo chcem cvičiť

Napíšte si na papier dôvody: prečo chcem začať cvičiť. K papieriku sa z času na čas vracajte. V duchu si tieto motívy opakujte. Postupne sa stanu silnejšími a prebijú pochybnosti, ktoré sa skôr či neskôr objavia.

Kamaráti ma budú podporovať

Je skvelé mať dobrých kamarátov. No ak nešportujú, nemusia zdielať vaše prvotné nadšenie. Prostredie nás silne ovplyvňuje. Myslite na to. Nenechajte sa odradiť rodinou alebo „pivkovými“ kamarátmi.

Keď začnete športovať, spoznáte aj iné tváre. Niekoho, kto bude zdielať vzťah k športu a podporí vás. Inšpiruje vás.

Výsledky po 3 mesiacoch

3 mesiace pravidelného športovania je akási hranica. Je to dostatočne dlhý časový úsek na vytvorenie kladného pravidelného návyku. Ak vás ani po troch mesiacoch nič nezlomilo, je veľká šanca že budete športovať aj o ďalšie 3 alebo 6 mesiacov. Super.

Opäť sa však vraciam na začiatok. Nemajte veľké očakávania. Aj malé ciele sú úspech. Fakt že už 3 mesiace pravidelne pre seba niečo robíte je dosiahnutie veľkého cieľa. Nevzdávajte sa a vytrvajte.

„Najväčšie rany rozdáva život“

Rocky Balboa

Doposiaľ sme pre našich čitateľov pripravovali vzdelávacie videá. Toto je moja prvotina, kde som sa snažil tému uchopiť vtipnou formou. Ak sa vám tento spôsob páčil, podporte nás. Nezabudnite dať LIKE, zdielať, prípadne napísať do komentáru, akú inú tému by ste chceli takto vidieť :)