Top 7 kuchynských prístrojov pre športovcov

Top 7 kuchynských prístrojov pre športovcov

Ak sa chcete priblížiť stanoveným športovým cieľom, musíte sa podľa toho aj stravovať. Nasledujúcich sedem kuchynských pomocníkov vám uľahčí prípravu vašich zdravých jedál.

Mixér

Väčšina športovcov si ho obvykle zaobstaráva do kuchyne ako prvú základnú pomôcku, ktorá im najčastejšie slúži na prípravu rôznych proteínových kokteilov a iných nápojov.

Meniteľné otáčky sú v prípade mixérov samozrejmosťou. Ručný ponorný mixér je vhodný predovšetkým na cesty, no v kuchyni by ste mali mať hlavne stabilný, ľahko umývateľný prístroj so sadou vymeniteľných nožov. Súčasťou balení viacerých mixérov je aj šejker, ktorým si môžete pripraviť tie jednoduchšie a ľahko miešateľné nápoje.

Domáci gril

Umožňuje pripravovať mäso alebo zeleninu bez nutnosti požitia tuku. Pri domácom kuchynskom grile oceníte hlavne výkon, rýchlosť prípravy, jednoduchosť obsluhy a rýchle čistenie.

Tlakový hrniec

Zaobstarajte si ten modernejší, aby ste pri varení nemuseli stráviť viac ako 20-30 minút. Nie je nič príjemné tráviť veľa času po celodennom zhone a tréningu v kuchyni. Vzácny čas ušetríte práve vďaka tlakovému hrncu, vybavenému tlakovou poistkou, tlakovým čidlom, naparovacou sieťkou alebo roštom, vloženými nádobami umožňujúcimi varenie niekoľkých jedál naraz, a ďalším užitočným príslušenstvom.

Kuchynský robot

Vo vašej kuchyni sa zíde predovšetkým kvôli príprave zeleniny do polievok alebo do omáčok, prípadne k mletiu mäsa, ktoré môžete napríklad oddeliť a použiť ako mleté mäso na prípravu rôznych jedál.

Kuchynský robot môže byť vhodný aj na drvenie niektorých druhov korenia. Vyberte si prístroj s plynule meniteľnými otáčkami, čo vám umožní meniť konzistenciu upravovaných potravín.

Naparovací hrniec

Je vhodný na prípravu ryže, zeleniny, ale aj vajec natvrdo, rýb alebo hydiny na pare. Niektoré hrnce umožňujú aj pridávanie korenia, z ktorého sa potom vo zvláštnych nádobkách účinkom pary uvoľňujú vonné silice, ktoré sú vedené do ohrievacieho priestoru.

Kvalitná panvica

Zaobstarajte si panvice z kvalitných materiálov, na ktorých sa jedlo nebude pripaľovať a príprava bude celkovo jednoduchšia. Vnútorný nelepivý povrch a červený stredový termospot sú už dnes samozrejmosťou.

Digitálna kuchynská váha

Uľahčí vám prípravu jedál a je nevyhnutnou pomôckou hlavne pre tých, ktorý si strážia denný kalorický príjem a potrebujú si vážiť jednotlivé porcie a suroviny. Digitálne váhy sú ľahko ovládateľné, vážia zvyčajne s odchýlkou jedného gramu, ich súčasťou sú väčšinou aj odnímateľné nádoby a ponúkajú aj viaceré doplnkové funkcie.

Foto zdroj: thinkstock