Študentský beh – pozvánka

Pozývame všetkých na štart 1.ročníka Študentského behu v Bratislave, ktorý sa koná v nedeľu 11.11.2012 o 11:00 v Mlynskej doline pred študentským domom Ľudovíta Štúra.

Študentský beh - pozvánka

Cieľom a nosnou myšlienkou projektu Študentský beh je podpora športovej aktivity u mladých ľudí, u študentov a ich kamarátov, rodiny alebo dokonca učiteľov. Názov Študentský beh v sebe zahŕňa širokú škálu ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah k vzdelávaniu, športu a v neposlednom rade chcú stráviť príjemný deň a urobiť niečo pre svoje zdravie.

Uvítame všetkých športovcov ktorí chcú spoznať okolie bratislavských Vysokých škôl, zabehať si po nábreží rieky Dunaj a stať sa súčasťou behu, ktorý spája ľudí a podporuje vzdelanie. Projekt sa koná pod záštitou primátora Bratislavy Milana Ftáčnika, ktorý je sám nadšenec behu a akciu znovu rád podporí.

Trasa ma dĺžku 12,5 kilometra a vedie popri vysokých školách na nábrežie, popod most SNP, pri Filozofickej fakulte UK, po Starom moste na druhú stranu Dunaja, doprava proti prúdu po cyklistickom chodníku a ďalej po hrádzi až ku mostu Lafranconi, cez ktorý sa pobeží naspäť do cieľa v Mlynskej Doline. Najlepší bežci túto trať dokážu absolvovať pod štyridsať minút.

Študentský beh - pozvánka

Občerstvenie je zabezpečené počas behu na občerstvovacej stanici za Starým mostom, kde je možné doplniť si zásoby vo forme iontového nápoja, vody, alebo energetickej tyčinky, či ovocia. Na každého bežca čaká občerstvenie aj v cieli preteku.

Táto trasa je bezpečná, jasne označená a vhodná pre bežcov každej vekovej a výkonnostnej kategórie.

V spolupráci s mestom otvoríme beh ráno o 9:00 na pódiu s moderátorom a prijemnou hudbou, aby sa návštevníci naladili na športový výkon ktorý ich čaká. Prezentácia bežcov začne takisto o deviatej v budove internátu Ľ.Štúra. Každý bežec bude mať pridelené číslo a výstrel z pištole v ruke primátora mesta Bratislava o 11:00 odštartuje prvý ročník Študentského behu.

Organizátori podujatia zabezpečia meranie času profesionálnou časomierou, aby bol výsledok presný a spravodlivý. Po úspešnom dobehnutí všetkých účastníkov do cieľa sa vyhodnotia prvé miesta vo všetkých kategóriách, a tým najlepším sa udelia pekné a zaujímavé ceny. Registrovať sa môžete na stránke www.mojevent.sk, kde tiež môžete nájsť všetky informácie o tomto podujatí.