Štrbská športová smršt 2013

Štrbská športová smršt 2013

Silní muži, krásne fitnesky a Noc tatranských bojovníkov strhnú všetkých návštevníkov Štrbského Plesa.

Posledná júlová sobota bude patriť Štrbskej športovej smršti. 27. júla 2013 sa v bežeckom areáli na Štrbskom Plese uskutoční už tretí ročník tohto netradičného športového podujatia.

Štrbské Pleso ako stredisko vrcholového športu a aktívneho oddychu opäť ponúkne jedinečný zážitok, ktorý vytvoria slovenskí bojovníci a siláci. Zároveň smršť opäť umožní všetkým návštevníkom aktívne sa zapojiť do rôznych športových disciplín a súťaží.

Aj tento rok pod tatranskými štítmi diváci uvidia silákov z Poľska, Čiech, Ukrajiny, Srbska, Maďarska, Rakúska a Slovenska. Tí sa stretnú v medzinárodnej súťaži silných mužov Strongman, ktorú zastrešuje Slovenská asociácia silných mužov. Títo borci si zmerajú sily v náročných disciplínach, akými sú dvíhanie 120 kg klady, nosenie 300 kg kovových kufrov, nosenie Tatranských štítov (600 kg Superyoke), Nosenie meča, Konanov kruh a dvíhanie betónových gulí.

Nielen ženy sa budú môcť zdarma zapojiť do cvičenia Zumby pod vedením Mirky Pitoniakovej. Tento fenomén postupne získava stále viac fanúšikov a je už neodlučiteľnou súčasťou Štrbskej športovej smršte. Súčasťou podujatia bude aj priateľský futbalový zápas Slovenskej futsalovej reprezentácie proti Športovému klubu Štrba.

Najmenším účastníkom podujatia vytvoria krásne obrázky na tvárach a úžasný program plný hier animátori z Kidsfun a vyblázniť sa môžu aj na nafukovacích atrakciách. Deti aj dospelí budú mať príležitosť vyskúšať si moderné športy Nordic Walking a Disc Golf. Počas celého popoludnia sa diváci môžu zapojiť do rôznych súťaží, zakúpiť si tombolu alebo sa občerstviť v bufetoch.

Podujatie vyvrcholí večerným programom Noc tatranských bojovníkov. V netradičnom tatranskom koloseu predvedú bojové umenia členovia Laugarícia Ju-Jitsu Trenčín, Koryo Taekwondo Slávia UPJŠ, Yoseikan Pro-Fight Club Košice. Ukážky boja s nožmi predvedú členovia skupiny Kali Eskrima. Súboje titanov, zápasy ťažkej váhy a amatérsky zápas v MMA odohrajú borci zo Slovenska a Poľska. V kategórii nad 100 kg sa predvedú Krištof Natažka, Štefan Remiaš, Erik Kunzo. Do 93 kg sa v koloseu predstaví Pavol Langer a ďalší. Medzi horiacimi fakľami bude stáť aj majster sveta v kickboxe (WKF) Martin „Paco“ Pacas a obhájca titulu majstra Európy v kickboxe Jozef Dobiáš. V žiari reflektorov sa predstavia známe fitnesky a fitnes žiaci z Trenčína. Mnohonásobný majster sveta v karate Roman Volák navštívi Štrbské Pleso už po tretíkrát a opäť pripraví výbornú šou. V amfiteátri sa predstaví aj účastník Arnold Classic, kulturista Štefan Havlík, ktorý sa len nedávno vrátil zo súťaže Chicago Pro.

Podujatie organizujú dobrovoľníci z obce Štrba v spolupráci s obcou Štrba, ŠK Štrba a oblastnou organizáciou cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Vstup na podujatie je zdarma, preto by si tento skvelý program s profesionálnymi účinkujúcimi nemal nikto nechať ujsť. Kompletný program podujatia bude postupne zverejňovaný na oficiálnej webovej stránke www.skstrba.sk/smrst/ a na stránkach obce Štrba.