Správne naladenie mysle

Všetci chceme vyzerať lepšie a zlepšovať sa v tom, čomu sa dlhodobo venujeme. Nepoznám veľa ľudí, ktorí by nechceli pribrať nejakú svalovú hmotu, zhodiť telesný tuk, vyzerať lepšie alebo cítiť sa zdravšie. Je to v ľudskej povahe. Cítime potrebu vyniknúť pred opačným pohlavím a vybudovať si rešpekt od svojich priateľov a známych. Snažíme sa to docieliť mnohými spôsobmi a jedným z hlavných je aj športovanie a budovanie postavy. Samozrejme, viacero ľudí môže prioritne zaujímať zvýšenie výkonnosti a trénovanie pre funkčnú silu, no ani im nie je úplne ľahostajný vzhľad ich postavy a chcú ho zlepšiť.

Správne naladenie mysle

Lenže chcieť a urobiť sú dve rozdielne pojmy. Áno, väčšina z nás túži po dramatickej zmene fyzickej kondície, ale koľko ľudí podnikne tie správne kroky na dosiahnutie svojich cieľov? Veľmi málo. A viete prečo? Pretože nemajú to správne naladenie mysle a svoj boj prehrávajú už dopredu vo svojej hlave. Zmeňte stav mysle, pracujte na posilnení mentálnych schopností a zmeníte aj svoje telo.

Ľudia, ktorí dosiahli obrovské pokroky, akceptovali fakt, že to vôbec nebude ľahké. Boli ochotní tvrdo trénovať. boli ochotní zmeniť životný štýl a išli tvrdohlavo a disciplinovane za svojim cieľom, nech to stálo čokoľvek. Vôbec to neznamená, že musíte doslova žiť v posilňovni. Nevyžaduje si to až toľko času, koľko si možno myslíte. Všetko, čo potrebujete, je správne naladenie mysle, odvaha uskutočniť zmeny a prijať nový životný štýl.

Každý má svoje povinnosti a záväzky, ktoré musíme plniť a ktoré nás môžu brzdiť v snahe trénovať pravidelne. Ale nedostatok času nikdy nebol a nikdy nebude dostatočným ospravedlnením. Vždy existuje priestor, ako si nájsť aspoň 30-45 minúť denne pre fyzickú aktivitu. Skutočne potrebujete pozerať reality show, na ktorú pár dní po jej skončení úplne zabudnete? Skutočne potrebujete viesť bezvýznamné hádky a rozhovory na sociálnych sieťach? Ak sa bližšie pozriete na svoj štandardný denný režim, určite nájdete minimálne 3-4 voľné hodiny v každom týždni, ktoré vám budú stačiť na pravidelné tréningy. Športovanie, fyzické aktivity a telesný rozvoj by mali patriť medzi tie najdôležitejšie priority v našom živote.

Všetci úspešní jednotlivci v sebe majú prístup "nikdy nehovor nikdy" a "nikdy to nevzdaj", ktoré sú kľúčové v snahe dramaticky zmeniť fyzickú kondíciu. Niektorí sú ochotní vstávať o štvrtej alebo o piatej ráno, len aby stihli odtrénovať, pretože potom majú celý deň nabitý. Niektorí sú ochotní odrieknuť víkendovú party, oslavu, rôzne stretnutia a podobne. Myslíte si, že to robia len tak a že sú sebeckí? Ak dávate prednosť aj vlastným záujmom, neznamená to, že ste sebeckí. Znamená to, že si plne uvedomujete samého seba a že sa snažíte naplniť ciele, ktoré ste si určili.

Nevyžaduje si to najmodernejší a najprepracovanejší tréningový plán. Nevyžaduje to ani veľa času každý týždeň. Vyžaduje si to však odhodlanie, motiváciu, disciplínu a ťažkú prácu. Musíte vedieť, do čoho idete. Musíte správne naladiť svoju myseľ a byť ochotní prekonávať prekážky, ktoré vám určite skrížia cestu. Zapamätajte si však, že na všetko, čo má na tomto svete skutočnú hodnotu, je potrebná tvrdá práca a nezlomná vôľa.

Foto zdroj: thinkstock

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

AirTrack Factory OV10 dúchadlo 220V na AirTrack produkty

165,00 €

AirTrack Factory OV10 dúchadlo 220V na AirTrack produkty Kúpiť

Guľa - Vrh guľou Hmotnosť: 3 kg

20,95 €

Guľa - Vrh guľou Hmotnosť: 3 kg Kúpiť

Sport-Thieme Medicimbal 3kg

42,00 €

Sport-Thieme Medicimbal 3kg Kúpiť