Recenzia na raňajkové zmesi Good morning od Max Sport

Maxsport Good Morning

Spoločnosť Max Sport, nedávno uviedla na trh ďalšiu zo svojich noviniek – raňajkovú zmes s názvom Good morning. Jedná sa o prírodný mix čerstvého ovocia s cereáliami, ktorý je obohatený aj o iné zložky, ako napríklad grécky jogurt alebo chia semienka.

Výrobca to odporúča ako zdravé a chutné raňajky, ktoré si môžete vziať len tak do ruky alebo na cestu. Good morning je k dispozícii v dvoch základných príchutiach, ktoré sme aj vyskúšali:

  • ovocné pyré s gréckym jogurtom, cereáliami a chia semienkami
  • ovocné pyré s cereáliami a chia semienkami

Na prvý pohľad to vyzerá veľmi podobne, keďže jedinou rozdielovou zložkou v tomto označení je grécky jogurt, no tieto zmesi sa líšia aj množstvom a druhom použitého ovocia.

Aké je zloženie Good morning

Maxsport Good Morning

Raňajkové mixy Good morning sú 100% prírodným a bezlepkovým produktom. Neobsahujú konzervačné látky, ani cukor pridaný navyše. Len prírodné cukry z naturálnych zdrojov).

Už pri krátkom pohľade na zloženie je zrejmé, že celkový obsah bielkovín a tukov v jednom balení je skôr nižší. Sacharidy sú naopak prítomné v stredných množstvách (cca 50g v obidvoch prípadoch). Ide prevažne o rýchlejšie a ľahšie stráviteľné formy uhľohydrátov (ovocie a kukuričnú/ryžovú múku).

Prítomnosť jablka a manga v jednom prípade, resp. jablka, jahôd a čučoriedok v druhom, zaručuje tiež to, že produkty obsahujú okrem vlákniny aj dostatok vitamínov, minerálov a biologicky aktívnych látok.

Zloženie produktov hodnotim celkovo za vyvážené. Musím však upozorniť aj na určitý nedostatok, ktorým je podľa mňa obsah chia semienok. Keď už sa výrobok hrdí aj ich uvedením v názve na prednej strane jednotlivých zmesí (aj keď až na poslednom mieste), mal by ich obsahovať predsa len o niečo viac ako len 1% z celkového obsahu.

Energetická hodnota a základné výživové údaje na jedno celé balenie (200g, ovocné pyré s gréckym jogurtom, cereáliami a chia semienkami):
Energia a kalorická hodnota: 1144kj, 272kcal
Bielkoviny: 5,2g
Sacharidy: 50g
Tuky: 4,8g
Vláknina: 3,6g

Zloženie (ovocné pyré s gréckym jogurtom, cereáliami a chia semienkami):
jablkové pyré, cereálie (20%) (kukuričná/ryžová múka), grécky jogurt (17%) (mlieko), mangové pyré (15%), voda, chia semienka (1%), citrónový koncentrát

Energetická hodnota a základné výživové údaje na jedno celé balenie (200g, ovocné pyré s cereáliami a chia semienkami):
Energia a kalorická hodnota: 1026kj, 246kcal
Bielkoviny: 4g
Sacharidy: 52g
Tuky: 1,4g
Vláknina: 4,6g
Zloženie (ovocné pyré s cereáliami a chia semienkami):
voda, jablkové pyré (24%), cereálie (20%) (kukuričná/ryžová múka), jahodové pyré (11%), jablkový koncentrát (6,4%), čučoriedkové pyré (4%), chia semienka (1%), citrónový koncentrát

Hodnotenie Good morning

Maxsport Good Morning

Aj v tomto prípade musíme v prvom rade vyzdvihnúť použitie naturálnych surovín a vyhýbanie sa chemickým látkam, farbivám a umelým konzervantom. V tomto smere by si od spoločnosti Max Sport mohli zobrať príklad mnohí iní.

Raňajkové zmesi Good morning vnímam ako energetický produkt na doplnenie klasickej stravy, ktorého uplatnenie však nemusí končiť len v rannom období. Môžu poslúžiť ako rýchle dodanie živín vtedy, keď nemáte čas na plnohodnotnejšie raňajky (alebo iné jedlo).

Neberte tento produkt ako komplexnú náhradu stravy.

Nám sa napríklad osvedčili aj ako prídavok ku klasickým raňajkám a zamiešali sme si ich k ovseným vločkám a orechom. Ďalšie ovocie už nie je potrebné použiť, pretože ovocné pyré tvorí hlavnú zložku Good Morning.

Tento výrobok môže byť vhodný aj na rýchle dodanie a obnovenie energie v prípade vytrvalostnejšie zameraných športov, akými sú cyklistika, behy, plávanie a iné.

Môžete ho mať kedykoľvek po ruke, podobne ako špecializované gély. Balenia sú praktické a po jednoduchom otvorení vrchného uzáveru môžete produkt konzumovať priamo z balenia. Alebo si zmes vytlačiť do misky a zmixovať aj s niečím iným.

Nemusíte vždy použiť celé balenie. Záleží od vašich presných požiadaviek. Koľko a akých živín potrebujete v jedle prijať. Aký typ stravovania dodržujete, atď. Ak použijete len časť balenia, zvyšok si odložte do chladničky a spotrebujte najneskôr do 2 dní.

Ako to chutí

Čo sa týka chuti, tá je celkom príjemná a svojim spôsobom pripomína klasické detské výživy, ktoré pravdepodobne poznáte. V ovocnom pyré s obsahom manga je pomerne dosť cítiť chuť práve tohto tropického ovocia. Je to sladko-kyslé a konzistencia hustejšia. Menej vody a obsah gréckeho jogurtu.

Druhá verzia je zas trochu redšia a sladšia. Záleží teda od individuálnych preferencii. Cena by možno mohla byť mierne nižšia. Ťažko sa to však porovnáva, pretože na trhu chýbajú podobné výrobky.

Záverečný verdikt (7 z 10)

Raňajkové zmesi Good morning môžem odporučiť ako rýchly a ľahkostráviteľný produkt na doplnenie klasickej stravy.

Prispievajú k dodržiavaniu zdravého životného štýlu, dodávajú telu energiu, vitamíny, minerály a môžu tiež pomôcť pri urýchlení regenerácie. Prevládajú pozitíva a výrobok si určite viacerí obľúbia.

Hlavné plusové body:

+ naturálne zdroje s dostatkom vitamínov a minerálov
+ bez prítomnosti umelých prísad a nadbytočného cukru
+ praktické balenia, ktoré môžu byť ľahko a rýchlo k dispozícii

Hlavné mínusové body:

– malý obsah chia semienok
– cena by mohla byť o trochu nižšia

TIP: prečítajte si aj recenziu na Raw Paleo Bar od Max Sport