Prírodné suplementy na podporu spaľovania tukov

Popis obrazku

V boji proti telesnému tuku môžeme postupovať viacerými spôsobmi. Posilňovací tréning buduje svalovú hmotu a tá zase zvyšuje rýchlosť nášho metabolizmu. Kardio tréning, špeciálne ten vysoko-intenzívny, napadá tukové bunky a spaľuje mnoho kalórii. No a doplnky stravy nám môžu pomôcť zaplniť nedostatky stravovacích plánov a zefektívniť výsledky. Štyri nasledujúce doplnky stravy resp. účinné látky si počas posledných rokov získali popularitu pre ich účinok pri spaľovaní tukov a znižovaní apetítu.

Bacopa monnieri

Ide o ayurvédickú bylinu, ktorá je tiež známa pod označením brahmi. V Indii je používaná už po stáročia ako prírodný prostriedok k podpore pamäti a redukcii stresu. V súčasnosti sa však dostávajú do popredia aj jej účinky v boji proti telesnému tuku.

Výskumy potvrdzujú, že dokáže zvýšiť hladinu hormónov štítnej žľazy až o niekoľko desiatok percent. Tie hrajú veľmi dôležitú úlohu pri regulácii metabolickej hladiny v bunkách, keďže zrýchľujú spaľovanie kalórii.

Dávkovanie: výsledky sa dostavujú po niekoľkých týždňoch denného užívania cca 100-200 mg extraktu z bacopa monnieri.

Hoodia

Je to extrakt získaný z kaktusoidnej rastliny hoodia gordonii, ktorá rastie v Južnej Afrike. Tamojší domorodci konzumujú už celé generácie horkú tekutiny z tejto rastliny, ktorá im pomáha zaháňať hlad a má aj afrodiziakálne účinky. Ak držíte redukčnú diétu, vďaka hoodii nebudete pociťovať takú výraznú chuť na jedlo. Pravidelné užívanie hoodie môže pomôcť znížiť celkový energetický príjem u niektorých osôb aj viac ako o 20-30%.

Dávkovanie: cca 200-400 mg 1-2krát denne.

Chocamine

Pod týmto názvom sa skrýva extrakt z kakaa, ktorý si ponecháva prakticky všetky výhody tmavej čokolády a neobsahuje pritom žiadny cukor. Kofeín, tyramín, teobromín a fenyletylamín vám pomôžu potlačiť chuť na jedlo a zvýšia rýchlosť premeny látok. Okrem týchto výhod má vplyv na zlepšenie nálady, schopnosti sústredenia, povzbudzujúce účinky, a iné.

Dávkovanie: cca 1 gram 1-3krát denne (najlepšie nalačno).

Kôra z magnólie

Už po tisíce rokov je v čínskej medicíne využívaná ako prírodný prostriedok, pomocou ktorého je možné znížiť stres a doplniť potrebnú energiu. Dokáže potlačiť produkciu kortizolu, ktorý je označovaný aj ako stresový hormón a ktorý je zodpovedný aj za ukladanie tuku do telesných zásob. Účinné látky extraktu kôry magnólie (magnolol a honokiol) majú tiež schopnosť vyplavovať tuk von z buniek. Ten je potom v aktívnom svalovom tkanive spálený na energiu.

Dávkovanie: cca 300-500 mg extraktu kôry magnólie 1-2krát denne

Foto zdroj: thinkstock