Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 – Najväčšie triatlonové podujatie v Čechách a na Slovensku už cez víkend!

Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 – Najväčšie triatlonové podujatie v Čechách a na Slovensku už cez víkend!

3. ročník medzinárodných pretekov v triatlone, ktorý bude súčasťou Českého a Slovenského pohára v triatlone, Majstrovstiev SR a Európskeho pohára Elite. Už tento víkend 17-18. mája sa uskutoční dlhoočakávané podujatie pod názvom Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 ETU European Cup. Na štarte máme viac ako 640 účastníkov, čo je nový rekord podujatia!

Najväčší triatlonový sviatok na Slovensku začne už dnes (vo štvrtok), a to tlačovou konferenciou v Buddha Brothers, kde hlavnými aktérmi budú Ivana Kuriačková, druhá najlepšia triatlonistka Európy, Richard Varga, náš 2-násobný Majster sveta v akvatlone, česká jednotka Jan Čelustka a riaditeľ pretekov Prestigio City Triathlon Bratislava 2014.

Miesto: Bratislava, Kuchajda

Už v piatok sa celé podujatie začne pripravovať na bratislavskej Kuchajde, no predpoveď je veľmi nepriaznivá (90 % pravdepodobnosť dažďa) a organizátori to budú mať naozaj veľmi ťažké. V piatok o 17 hod začne briefing v Dome športu, kde európska elita dostane prvé oficiálne informácie o Európskom pohári v Bratislave. O 17:30 je na pláne pasta party. Veríme, že do 20 hod sa organizátori na Kuchajde so všetkým popasujú, pretože už v sobotu ráno o pol 9 odštartujú preteky 1. mužským semifinále. Budú celkovo tri.

Poobede budú nasledovať preteky malých detičiek od 2 až 5 rokov. Potom je na pláne prvý tréning európskej elity – cyklistický tréning. Ďalej je na programe plavecký tréning a Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 bude pokračovať žiackymi kategóriami, kde máme veľmi početné pole – až 80 žiakov a žiačiek. Program vyvrcholí pretekmi juniorov a dorastencov o 18 hod, ktorí budú mať kvalifikáciu na Majstrovstvá Európy juniorov.

O 20 hod sa bude konať v Buddha Brothers pasta party Prestigio City Triathlon Bratislava 2014, kde pozývame všetkých pretekajúcich a samozrejme aj našich partnerov. Všetci štartujúci ste vítaní :)

V nedeľu Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 začne pretekmi žien , junioriek a dorasteniek už o 9 hod, ktorých je viac ako 4 desiatky a potom to príde. Európsky pohár žien o 11:30, kde máme na štarte viac ako 55 elitných triatlonistiek.

Za ženami opäť trošku zmeny a na pláne máme finále mužov. Najväčšie vyvrcholenie celého podujatia bude o 15:30 Európsky pohár mužov, kde sa ozaj máme na čo tešiť. Nedeľný program a celý Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 zavŕšia tímové a firemné štafety, kde sa ukáže, kto je aký tímový hráč.

Či už ste pretekár alebo len fanúšik, pozývame vás na víkendové podujatie na Kuchajdu, kde sa bude na čo pozerať a určite to neoľutujete. Okrem toho ste vítaní aj v najväčšej výstave EXPO s renovovanými svetovými značkami a množstvom odborníkov. Nebudú chýbať ani atrakcie pre rodiny s deťmi a najmenších.

Časový harmonogram tu: http://www.citytriathlon.sk/index.php?id=64