Pobyt v prírode ako dobrodružstvo Adventure race

Dobrodružné aktivity v teréne pre školskú mládež a dospelých

Zámerom kooperatívnych hier a dobrodružstva v teréne je pomôcť študentom, dospelým a skupinám ľudí z rôznych sfér spoločnosti vytvárať efektívnu komunikáciu, dôveru a schopnosti riešiť problémové situácie. Počas realizácie týchto aktivít každý jedinec bude nútený k seba zdokonaľovaniu na hranici svojich osobných limitov. Nevyhnutnosťou sú tímová práca a dosahovanie cieľového výsledku spoločnými silami.

Dobrodružné aktivity v teréne sa stávajú čoraz populárnejšie v zahraničí na stredných a vysokých školách i medzi pracujúcimi profesionálmi. Ľudia sa majú možnosť bližšie spoznať v rámci náročných, ale účelných aktivít mimo pracoviska. Tento formát poskytuje zmysluplný zážitok a zlepšuje efektivitu ako u študentov tak aj na pracovisku. Dĺžka pretekov je rôzna od jednodenných mestských okruhov (1-3 hodiny) až po niekoľkotýždňové vytrvalostné akcie. Preteky väčšinou obsahujú presun cez vodu a súš viacerými spôsobmi za pomoci orientácie. Pre príklad môžeme uviesť chôdzu v náročnom teréne, kanoistiku, jazdu na kolieskových korčuliach, jazdu na horskom bicykli či dokonca lyžovanie. Taktiež sa využívajú lukostreľba, riešenie hlavolamov, kooperatívne hry a množstvo ďalších, ktoré záležia na lokalite a prostriedkoch organizátora.

Ak máte záujem to na vlastnej koži vyskúšať s rodinným príslušníkom, priateľom alebo kolegami z práce, FÉROVKA 2008 ponúka ideálny začiatočnícky formát pre Vaše prvé dobrodružstvo v teréne na Partizánskej lúke 28. júna o 9:00.

Pre viac informácii píšte emailom na trubiroska@hotmail.com,