Pitný režim s vplyvom na chudnutie v kocke

Voľné pokračovanie seriálu „Chcete byť fit do plaviek?“. V príspevku nájdete pravidlá pitného režimu pri chudnutí zhrnuté v kocke

Pitný režim s vplyvom na chudnutie v kocke

Dodržiavajte pitný režim! Denne vypite aspoň 30 ml na 1 kg vašej telesnej hmotnosti. V tréningový deň sa nároky ešte zvyšujú. Pred cvičením by ste mali vypiť aspoň 200 ml vody. Počas tréningu každých 20 minút ďalších 200 ml.

Uvádza sa, že by sme mali vypiť 200 ml vody na každých 100 gramov stratenej hmotnosti behom cvičenia. Priemerný športujúci človek, s hmotnosťou 80-90kg by mal prijať za deň približne 4 litre vody. V lete sa naviac celkové nároky organizmu na pitný režim výrazne zvyšujú! Odporúčam piť čistú vodu. S minerálkou to netreba preháňať. Jej pitie môže viesť k zanášaniu ľadvín minerálnymi látkami. Minerálky je dobré striedať. Znižuje sa tým pravdepodobnosť preťažovania konkrétnym minerálom.

Ďalej môžete piť odtučnené mlieko, ovocné šťavy, zeleninové šťavy, zelený čaj, bylinkový čaj, ovocný čaj, čiernu kávu ( čaj a kávu bez cukru ). Kávu si môžete prípadne ochutiť náhradným sladidlom.

Vynechajte sladené nápoje! Žiadnu Coca-Colu, alebo kofolu, žiadne farbené a dochucované malinovky, alkohol a džús. Vyhýbajte sa aj energetickým nápojom. Všetko menované obsahuje priveľa kalórií.

Ak máte chuť si vypiť, tak biely strik zo suchého vína, respektíve červeného. Pravdaže to netreba preháňať :)

Foto zdroj: thinkstock