Ortopedické vložky na mieru

Objednajte sa na diagnostiku a získajte vložky na mieru – 0903 134 232

Rozpráva sa, že kvalitná obuv je základ. Myslím si ale, že pri nej by to končiť nemalo. Dokonca si nemyslím, že je to len vec športovcov.

Obrazne povedané nech je asi 10% zdravých ľudí ako z učebnice. Ostatní majú rôzne odchýlky, ktoré ovplyvňujú ich chôdzu a beh. Do istej miery tieto nedostatky dokáže kompenzovať kvalitná obuv. No bez vložky na mieru sa rýchlo opotrebuje a zdeformuje.

Prečo vložka na mieru?

Pretože každý sme iný. Iným spôsobom zaťažujeme, resp. preťažujeme pravú, či ľavú nohu. Čo človek, to iný príklad.

„Šmatlanie“

Asi najčastejší dôvod, kedy sa oplatí investovať do vložiek. Chodidlo musí byť zaťažované prirodzene a rovnomerne. Ak je hmotnosť tela viac na vnútornej strane chodidla, členok prestáva pracovať v správnej polohe. To sa prenáša na kolená a vyššie na chrbticu.

2.príklad

Predstavte si, že jednou nohou kráčate po chodníku a tou druhou po obrubníku, ktorý je o niekoľko centimetrov vyššie.

Ak by ste takto chodili, či dokonca športovali po dlhší čas, začali by v tele vznikať svalové disharmónie medzi pravou a ľavou polovicou tela. Postupne by sa začali objavovať problémy s chrbticou a bolesti.

Takýto nesúlad v zaťažovaní pravej a ľavej nohy sa dá diagnostikovať.  Ideálne je zaťaženie 50:50 medzi pravou a ľavou nohou. No ak sa pri diagnostike zistí pomer napríklad 60:40, je to podobne ako s obrubníkom vyššie.

Problémy hore často pramenia z príčiny dole

O nepomere v zaťažovaní pravej a ľavej časti tela nemusíte vôbec vedieť. Telo sa adaptuje. Cenou za to môže byť rýchlejšie opotrebovanie kĺbov, svalové disbalancie, krivá chrbtica a podobne.

Ak sa už objavujú tieto problémy, je vhodné vyhľadať skúseného fyzioterapeta. Ten často nasmeruje klienta na diagnostiku nôh. Pretože veľa problémov môže prameniť z nesprávnej chôdze a našich nôh. Viac už vo videu od odborníka Jána Pozora :)

Objednajte sa na diagnostiku a získajte vložky na mieru od Jána Pozora – 0903 134 232