Nemárnite čas a posilnite svoje odhodlanie

Veľmi rýchlo ubehol ďalší mesiac a pred vami je zase nový, ktorý so sebou prináša jednu z ďalších možností zmeniť veci k lepšiemu a urobiť radikálne kroky, ktoré plánujete už tak dlho. Možno ste nad tým premýšľali počas uplynulého víkendu, ktorý ste opäť premárnili a mali ste potom výčitky svedomia. A možno ste si zase raz sľúbili, že nasledujúci týždeň už bude úplne iný a vy konečne urobíte potrebné zmeny.

Nemárnite čas a posilnite svoje odhodlanie

Kým sa niektorí z vás dávajú dokopy po dlhej a preflámovanej noci, tí disciplinovaní práve pracujú na zlepšení svojej aeróbnej kondície. Kým niektorí z vás vyspávajú do obedňajších hodín, tí odhodlaní už stihli absolvovať naplánovaný tréning a pripraviť si jedlá, ktoré dnes majú skonzumovať v rámci svojej diéty.

Ako každé nové obdobie, aj dnes máte možnosť na výber. Máte možnosť uvedomiť si, že lenivosť a slabosť sú hriechom. Máte možnosť prehodnotiť svoj život a posúdiť, či mrháte drahocenným časom. Na druhej strane, máte možnosť pokračovať ďalej v bezcieľnom živote a prizerať sa, ako vás ostatní predbiehajú. Lenže vy viete, že máte na viac! Musíte ísť tvrdo za svojimi cieľmi a za tým, po čom v hĺbke duše stále túžite. Nezáleží na tom, že vám ostatní neveria. Musíte veriť sami sebe.

Ak zostaneme pri športovaní a tvarovaní postavy, kto by nechcel byť silnejší, výkonnejší, svalnatejší, zhodiť telesný tuk a cítiť sa celkovo zdravšie a lepšie? Ale otázka je nasledovná. Máte v sebe to, čo je potrebné pri odovzdaní sa určitému cieľu a čo je potrebné na jeho dosiahnutie? Pretože väčšina ľudí to v sebe nevie nájsť. Je to smutné, ale títo ľudia tvoria možno až 90%. Zostávajúcich 10% predstavujú tí disciplinovaní a odhodlaní.

Každé nové obdobie však môže byť novým začiatkom a vašou jedinečnou príležitosťou, ako prestať márniť čas a pridať sa k tým desiatim percentám úspešných.

Odhodlanie a nadšenie pre istú vec nie je len jednorazovou alebo prechodnou záležitosťou. Musíte byť oddaní svojim cieľom celý týždeň, celý mesiac, celý tréningový program a nie len z času na čas. Zostávajúci čas, ktorý predstavuje obdobie mimo tréningu, je minimálne tak dôležitý, ako tréning samotný. Nikto nedosiahne slušné výsledky, ak bude odhodlaný a disciplinovaný len po dobu niekoľkých hodín v priebehu celého týždňa.

Pripomínajte si, že trénujete za istým účelom a že tomu musíte aj niečo obetovať. Že trénujete pre splnenie vytýčených cieľov a nerobíte len zbytočné a bezvýznamné pohyby. Snažte sa konštantne zlepšovať, hoci to bude len po malých krokoch. Ak trénujete s tréningovými partnermi, snažte sa byť lepší ako oni a nebráňte sa zdravému súťaženiu a porovnávaniu výkonnosti. Súťaženie je vo všeobecnosti zdravou a úplne prirodzenou súčasťou života. Stávame sa vďaka nemu lepšími a silnejšími nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke.

Položme si ešte raz tú istú otázku. Máte v sebe to, čo je potrebné pri odovzdaní sa určitému cieľu a čo je potrebné na jeho dosiahnutie? V tejto chvíli možno ešte neviete jednoznačne odpovedať, no buďte si istí, že to v sebe máte. Každý z nás to má. Musíte len začať konať, veriť si, vhodne usmerňovať svoje myšlienky a prestať hľadať rýchle riešenia a blúdivé cesty. Ak sa vám to podarí, budete patriť medzi tých úspešných a nebudete už musieť žiť ďalej so starými výčitkami. Nečakajte do zajtra, pretože to môže byť už príliš neskoro.

Foto zdroj: thinkstock

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Lano na preťahovanie 10m z juty

65,00 €

Lano na preťahovanie 10m z juty Kúpiť

Kompresor na lopty FTC 110

115,00 €

Kompresor na lopty FTC 110 Kúpiť

Sport-Thieme Podlahové vyznačovacie pásky Farba: Biela

14,90 €

Sport-Thieme Podlahové vyznačovacie pásky Farba: Biela Kúpiť