Mušľa, ktorá lieči

Možno ste i vy v nedávnej dobe zachytili výraz "PernaCanaliculus", možno ste aj niečo začuli o blahodarných a regeneračných účinkoch ako pre športovcov, tak pre starších ľudí. O čo však ide? A odkiaľ sa berie spomínaná "tajomná" regeneračná sila?

Mušľa, ktorá lieči

Odpoveď je v prírode

Pod latinským názvom sa neukrýva žiadna liečivá rastlina, akoby sa na prvý pohľad možno mohlo zdať. V skutočnosti ide o mušľu slávku novozélandskú, ktorá sa dá nájsť, ako jej pomenovanie už naznačuje, výlučne len na pobreží Nového Zélandu. Práve v nej sa ukrýva veľké množstvo liečivých a zdraviu prospešných minerálov (draslík, horčík…), aminokyselín (alanín, asparagín…) a dokonca až osem druhov vitamínov. Táto kombinácia látok pôsobí veľmi účinne najmä na oblasť kĺbov a väzív.

Výrazne tak podporuje funkčnosť a regeneráciu kĺbových chrupaviek, pôsobí protizápalovo. Tiež lepšie prekrvuje svalstvo a utišuje bolesti spojené s preťažením jednotlivých kĺbových spojov. Navyše sa veľmi dobre osvedčila pri liečbe ťažkých chorôb ako sú artritída, dna, osteoporóza alebo reuma.

Nezvyčajná účinnosť

Je potrebné poznamenať, že výťažok z mušle PernaCanaliculus je omnoho silnejší než výťažky z iných biologických zdrojov s podobnou skladbou liečivých látok. Podľa austrálskej Queenslandskej univerzity je efektivita novozélandskej mušle 350-krát väčšia než výťažky z prvosienkového či lososového oleja a až 400-krát vyššia než pri ľanovom oleji. Tieto obdivuhodné výsledky mušľa dosahuje pravdepodobne aj vďaka tomu, že jej prírodné minerálne zloženie je veľmi podobné tomu v ľudskom tele, a teda mu je i najviac nápomocné.

Kde ju hľadať

Je samozrejmé, že vďaka svojim jedinečným schopnostiam a pomerne zriedkavému výskytu vo svete je Perna veľmi cenená a vzácna. Výrobky z nej podliehajú prísnym kontrolám a pri ich výrobe sa starostlivo dodržiavajú osvedčené receptúry. Takýmto produktom je aj Hamaviss – gél, ktorý zabezpečí lepšiu absorpciu účinných látok zo slávky novozélandskej. Pokiaľ cítite bolesť vo vašich kĺboch, ste športovec a potrebujete udržať vaše telo v stopercentnej kondícii alebo chcete preventívne zamedziť možným komplikáciám v budúcnosti, Hamaviss gél je presne to, čo potrebujete . Myslite na svoje zdravie a presvedčte sa o unikátnych účinkoch aj vy.

Foto zdroj: thinkstock