MUSCLE-FITNESS 3-2012

Muscle Fitness

Muscle Fitness

Muscle Fitness

* Superšanca aj pre vás! Ste nespokojní so svojím súčasným výzorom a túžite po zásadnej zmene? A najlepšie v relatívne krátkom časovom horizonte, povedzme, do troch mesiacov? Redakcia MUSCLE&FITNESS opäť vyhlasuje pre záujemcov z ČR a SR tradičnú korešpondenčnú súťaž v zmene postavy pre kondične a rekreačne cvičiacich mužov a ženy každého veku. Propozície, informácie a prihlášky do 12. ročníka DO FORMY S MUSCLE&FITNESS sa nachádzajú v čísle 3/2012 M&F.

* Testosterón riadi svalový rast, podporuje úbytok telového tuku, vďaka nemu ste silnejší a agresívnejší. Čo si však počať, páni, keď sa s pribúdajúcim vekom jeho produkcia spomalí? Ako trénovať, aby sa hladina základného mužského hormónu opäť zvýšila? Päť základných tréningových pravidiel s týmto účelom ponúka populárno-vedecký článok T AKO TESTOSTERÓN. Nechýba ani konkrétny návrh tréningového programu.

* Prirodzenou maximalizáciou hladiny testoterónu – tentoraz však z pohľadu výživy – sa zaoberá aj článok Stravovanie skutočného alfa-muža. Zaujíma vás, čo jesť, aby ste si zabezpečili dostatočnú tvorbu tohto mimoriadne dôležitého anabolického hormónu, ktorý je podmienkou svalového rastu?

* Testosterón i do tretice. Mužský pohlavný hormón je takisto témou fejtónu Kedy je čas zakázať si testosterón. Ako už napovedá samotný názov, je v ňom humornou formou – s využitím kontrastu a nadsádzky – poukázané na to, čo vašej hladine testosterónu rozhodne neprospeje.

* Ako trénuje chrbát James „Flex“ Lewis, strieborný z vlaňajšej Olympia 202 Showdown?

Rodák z britského Walesu a jeden z najlepších profesionálnych kulturistov sveta váhovo obmedzenej kategórie sa nachádza aj na trhacom posteri, ktorého druhá strana patrí pôvabnej fitneske Ave Cowan. Autorom oboch snímok, pochádzajúcich z Olympia Weekendu 2011, je Ľudo Major, ktorý ako reportér českej a slovenskej edície M&F bol počas špičkových zápolení IFBB prítomný priamo v dejisku už po devätnástykrát.

* Akých piatich najčastejších chýb sa dopúšťajú cvičenci pri sťahovaní kladky naširoko, tricepsových extenziách nad hlavou, priťahovaní k brade, skracovačkách s kladkou a výpadoch v chôdzi? Ako sa týmto prehreškom voči správnej technike vyhnúť a získať tak z cvičenia maximum?

* Aká je tréningová filozofia Steva „Stone Cold“ Austina, bývalej wrestlingovej megastar a dnes vychádzajúcej hviezdy akčného filmu?

* Ako trénuje súčasná slovenská jednotka SAKFST v tlaku na lavičke Denis Tangelmayer?

* Ako s využitím tréningových postupov na rozvoj dynamiky zlepšiť vzhľad deltových svalov?

* Čo odporúča úspešný naturálny kulturista a výživový poradca Jan Caha všetkým tým, ktorí chcú efektívne a rýchlo spaľovať telový tuk?

* Ako správne vykonávať tricepsové stlačovanie kladky v stoji?

* Ako sa darí slovenskej fitneske Silvii Pavliskovej zvládať vrcholový šport, zamestnanie na plný úväzok a materstvo?

Pôvabná Silvia – spoločne so slovenským kulturistom Marianom Čambalom – figuruje i na titulke marcového vydania M&F (foto: Ivan Pavlisko)

* Ako prebiehali zápolenia profesionálnych strongmanov počas vlaňajšieho SPORT FESTIVALU SLOVAKIA v Trenčíne? A čo ďalšie priniesol I. ročník tejto atraktívnej športovo-spoločenskej akcie, ktorá by sa na trenčianskom výstavisku mala do budúcna stať tradíciou?

* Ako vyzerali všetci finalisti posledných ročníkov Kežmarskej Grand Prix naturálov a Veľkej ceny Dubnice SAKFST juniorov?

V akej forme sa na pódiu prezentovali tí najlepší zo súťaží Pražského pohára 2011, Albixon GP Čelákovice 2011 či GP Pepa Opava 2011?

* Čím si prešla počas troch mesiacov trvania 11. ročníku súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS Elena Kysucká, víťazka kategórie žien nad 45 rokov? A ako vyzerali ďalšie štyri finalistky jej vekovej kategórie? A aké extrémy z hľadiska výšky, veku, východiskovej telesnej hmotnosti či rekordného úbytku váhy priniesol zatiaľ posledný ročník tejto tradičnej transformačnej súťaže?

* V hlavnej úlohe Jason Statham. Chcete si overiť svoje znalosti o filmové kariére známeho britského búrliváka? Po zaslaní správnych odpovedí budú vyžrebovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými snímkami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 3/2012!

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Psychomotorický padák s postrannými úchytmi Veľkosť: ø 3,5 m, 8 úchytov

45,00 €

Psychomotorický padák s postrannými úchytmi Veľkosť: ø 3,5 m, 8 úchytov Kúpiť

Molten C7 HC3500 Hádzanárska lopta Veľkosť: 1

45,00 €

Molten C7 HC3500 Hádzanárska lopta Veľkosť: 1 Kúpiť

Molten Basketball School Master Veľkosť: 6

36,90 €

Molten Basketball School Master Veľkosť: 6 Kúpiť