MUSCLE-FITNESS 11-2011

MUSCLE&FITNESS 12/2011

* Cesta na trón. Zaujíma vás, ako trénoval Phil Heath v príprave na Mr. Olympia 2011, kde sa stal v poradí 13. držiteľom víťaznej Sandowovej sošky? Bohato ilustrovaný článok približuje na 13 stranách Philov tréning všetkých svalových partií. Nechýbajú zasvätené komentáre nielen od samotného Heatha, ale aj od jeho trénera Hanyho Ramboda.

* Nie ste spokojní so súčasným stavom vašich paží? Trápi vás nevýrazný biceps, slabší triceps, poprípade pokrivkávajú vaše paže ako celok? Zaujíma vás, ako tieto nedostatky odstrániť? V ponuke sú tri špecializované 10-týždňové programy na každý z vyššie spomínaných prípadov.

* Ako trénovala legendárna Cory Everson? A čo šesťnásobná víťazka súťaže Ms. Olympia odporúča bežným cvičenkám? Popri praktických tipoch, odporúčaniach a tréningovom rozpise na všetky svalové partie je súčasťou článku aj veľa atraktívnych a neraz doposiaľ nepublikovaných fotografií.

Cory Everson, ktorá svojho času dokázala ojedinelým spôsobom snúbiť primeraný svalový rozvoj s veľkou dávkou ženského pôvabu, figuruje tiež na titulke decembrového vydania (12/2011) a na trhacom posteri. Na jeho druhej strane je víťaz tohtoročnej premiéry Arnold Classic Europe, slovenský kulturista Marian Čambal.

* Milé dámy, ani vám nie je celkom po chuti kvôli zoštíhlenie tráviť celú večnosť monotónnym kardiom na bežiacom páse? Zaujíma vás, ako svoj aeróbny tréning urobiť zábavnejším, pestrejším a v neposlednom rade tiež účinnejším?

* Ako pomocou jednoduchej a efektívnej 12-týždňovej periodizácie účinne rozvíjať silu v základných cvikoch?

* Máte problémy so zhybmi? Chceli by ste vedieť, ako za štyri týždne svoj súčasný výkon zdvojnásobiť?

* Prečo je drep naozaj tým najkomplexnejším cvikom na celé telo?

* Ako sa darí Stanovi Efferdingovi, pýšiacemu sa titulom najsilnejší profesionálny kulturista sveta, rozvíjať súčasne silu aj svalové objemy?

* Prečo sa medzi jednotlivcami často výrazne líšia reakcie na určitý druh tréningu?

* Ako správne vykonávať sťahovanie kladky natiahnutými pažami a výstupy s veľkou činkou?

* Aké sú dôsledky užívania anabolických steroidov v súvislosti s poškodením pečene?

* Viete na minútu presne (!), kedy jesť kvôli podpore svalových prírastkov a prevencii katabolizmu?

* Kedy môžu byť – so zreteľom na vaše športové ciele – sacharidy vašim priateľom a kedy sa im máte radšej vyhnúť?

* V akej forme sa prezentovali českí a slovenskí pretekári pri premiére Arnold Classic Europe? A čo v tomto smere prinieslo zápolenie profesionálnych bodybuilderov? Viac slovom i obrazom v pôvodnej reportáži zo španielskeho Madridu od spolupracovníka M&F Raymonda Cassara.

* V akej fazóne zachytil objektív Zdeňka Dryáka všetky medailistky a kompletné reprezentačné výpravy ČR a SR na tohtoročných MS IFBB žien a vo fitnes mužov v srbskom Novom Sade?

Ako vníma trendy v rozhodovaní na tomto šampionáte skúsený medzinárodný rozhodca Peter Uríček?

* V akej forme sa popradským divákom predviedli adepti štartu na novembrových MS IFBB v kulturistike mužov počas nominácie na Tatranskom pohári 2011?

* Nakoľko to na súťažnom pódiu svedčilo všetkým finalistkám Veľkej ceny mesta Humenné 2011 a Grand Prix Fitness Vyškov 2011?

* Čím si prešli počas troch mesiacov trvania súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2011 víťazi kategórie párov – súrodenci Gabriela Soušková a Radek Janďourek, ktorý zvíťazil aj medzi mužmi od 36 do 45 rokov? A ako vyzerali ďalšie štyri páry, ktoré sa prebojovali do finále?

* Svet komiksovej literatúry má dnes už svojich klasických hrdinov, ktorí sa mnohokrát dočkali aj filmového spracovania. Chcete si v tomto smere overiť svoje vedomosti? Po zaslaní správnych odpovedí budú vyžrebovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými filmami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 12/2011!