MUSCLE&FITNESS 9/2012

MUSCLE&FITNESS 9/2012

MUSCLE&FITNESS 9/2012

MUSCLE&FITNESS 9/2012

* História súťaží Mr. Olympia. Tento rok 27. až 30. septembra v Las Vegas (Neveda) sa Mr. Olympia dočká už svojho 48. pokračovania. Aké sú v kocke tie najvýznamnejšie momenty všetkých predchádzajúcich 47 ročníkov?

V článku, mapujúcom históriu najvýznamnejšej kulturistickej súťaže planéty, sa nachádza aj veľa viac či menej známych fotiek držiteľov legendárnej Sandowovej sošky.

* Príbeh o hrudníku. Ako dokázal víťaz Mr. Olympia 2011 Phil Heath zmeniť zaostávajúce prsné svaly na výstavnú svalovú partiu? A aké sú jeho ciele na pódiu Olympie pre tento rok?

Impozantný Phil Heath dominuje aj na titulke septembrového vydania M&F, ďalší dvaja špičkoví predstavitelia IFBB Pro League – Kai Greene a Ben Pakulski – sa nachádzajú na oboch stranách stredového posteru.

* V Las Vegas sa tohto roku predstaví aj dvojica českých kulturistov Petr Vaniš a Lukáš Osladil, ktorí nastúpia vo váhovo obmedzenej súťaži na 212 Olympia Showdown. Aké sú ich očakávania a ako sa na svoje vystúpenie v „hlavnom svetovom meste hazardu“ pripravujú?

* Prečo je silový stojan alebo klietka (anglicky power rack) jedným z najuniverzálnejších kusov tréningového vybavenia? V čom spočíva jeho toľko proklamovaný prínos pre rozvoj svalovej hmoty a sily? A ako ho vhodne využiť vo vašom vlastnom tréningu na precvičenie všetkých hlavných svalových skupín?

Odpovede ponúka bohato ilustrovaný článok. Nechýba v ňom ani kompletný tréningový plán na celé telo, v ktorom sú jedinými kusmi tréningového vybavenia práve klietka, veľká činka a lavička.

* Akých je päť najvážnejších chýb pri tréningu trapézov a ako sa ich vyvarovať?

* Ako ovplyvňuje genetika rozmery bicepsov a tricepsov?

* Ako si vhodne zostaviť tréningový plán, aby ste precvičili oba typy svalových vlákien – rýchle i pomalé?

Ukážkový 6-týždňový program je zostavený s ohľadom na požiadavky žien v posilovni, ale všetky odporúčania sú v plnej miere platné aj pre mužov.

* CROSSFIT à la Orlando. Ako skĺbiť svalovú silu a dynamiku s vytrvalosťou a skvelou fyzickou kondíciou? Svoju filozofiu športovej všestrannosti v znamení populárneho crossfitu predstavuje jeden z jeho najznámejších propagátorov, Američan Rob Orlando.

* Ktoré suplementy a ako ich užívať za účelom ochrany kĺbov pred následkami preťažovania?

* Čo všetko a prečo sa nachádza na zozname 15 super potravín na svalový rast?

* Čas na grilovanie. Osem receptov na chutné grilované jedlá pre prívržencov mäsa aj vegetariánov.

* Hviezda akčných filmov a majster bojových umení Jean-Claude Van Damme navštívil Slovensko. Aký priebeh mal jeho tunajší pobyt a ako zapôsobil na svojich početných fanúšikov?

* Koľko zvládnu v benčprese hollywoodske celebrity Dwayne Johnoson (alias The Rock), Vin Diesel, Will Smith, Brad Pitt či Hugh Jackman?

* Ako predchádzať poraneniam v oblasti bedrovej chrbtice a ako ich ošetrovať?

* Ako technicky správne vykonávať predklony na extenznej lavičke a obrátené skracovačky?

* Ako úpravou jedálnička predchádzať strate svalovej hmoty v období s intenzívnejšou aeróbnou aktivitou?

* Čo z hľadiska podpory svalového rastu a regenerácie patrí k šiestim najdôležitejším potréningovým doplnkom stravy?

* Ako prirodzene povzbudiť slabnúce libido a zlepšiť tak svoj sexuálny život?

* Čo si myslí o súčasných špičkových bodybuilderoch elegantný trojnásobný víťaz Mr. Olympia Frank Zane?

Aj o tom je reč v pôvodnom interview M&F so žijúcou legendou železnej hry pri príležitosti jej tohtoročných sedemdesiatin.

* Ako prebiehalo bratislavské stretnutie redakčného tímu M&F s víťazmi jednotlivých kategórií 12. ročníka DO FORMY S MUSCLE&FITNESS?

* Ako vyzerali všetci medailisti tohtoročných M-ČR detí, dorastu a juniorov SKFČR (foto Zdeněk Dryák) v Rumburku?

* V akej fazóne sa divákom vo Veľkom Grobe predstavili finalisti 4. ročníka Victoria Natural Cupu v naturálnej kulturistike a fitness so štatútom slovenského národného šampionátu SANK (foto Zdeněk Dryák)?

* Ako vyzerali stupne víťazov vo všetkých kategóriách na ME mužov IFBB 2012 v kulturistike a klasickej kulturistike v španielskej Santa Susanne?

Vyhlásenia medailistov v juniorských a veteránskych kategóriách sú zastúpené iba vtedy, ak sa tak dialo za účasti pretekárov z ČR a SR (foto Boris Bárdoš).

* Čo zaujímavé priniesol tohtoročný domáci šampionát SAKFST dorastencov, juniorov a masters v benčprese?

* Spartakus: Bohovia arény. Chcete si preveriť svoje vedomosti o populárnom televíznom seriále? Po zaslaní správnych odpovedí budú vylosovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými filmami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 9/2012!