MUSCLE&FITNESS 8/2012

MUSCLE&FITNESS 8/2012

MUSCLE&FITNESS 8/2012

MUSCLE&FITNESS 8/2012

* Tvárou v tvár Arnoldovi. Historický pohľad na pretekára Arnolda Schwarzeneggera očami tých, ktorí na súťažnom pódiu stáli proti nemu. Ako slávneho Rakúšana vnímali Franco Columbu, Lou Ferrigno, Frank Zane a Chris Dickerson? Rozprávanie Arnoldových kulturistických súputníkov dotvárajú dobové snímky Schwarzeneggera a jeho súperov z pódií i z posilovne!

Arnoldové tréningové tipy rezonujú aj v rubrike GUEST EDITORIAL, kde ako autor poskytuje rady na udržanie plochého brucha a štíhleho pásu.

Schwarzenegger v impozantnej kulturistickej forme z polovice 70. rokov m.s. je prítomný aj na titulke a stredovom plagáte. Na jeho druhej strane poteší najmä mužské oko pôvabná fitneska Julieann Kulla.

* Ako vyzerali tréningy, ktoré pomohli na striebornom plátne premeniť herca Chrisa Hemswortha (Thor), Chrisa Evansa (Kapitán Amerika), Roberta Downeyho Jr. (Iron Man) a predstaviteľa pôvodného Hulka, Lou Ferrigna, na legendárnych komiksových superhrdinov, známych ako Avengers?

* Tréningový program neuveriteľného Hulka. Aj vy by ste chceli mať svaly a silu ikonického zeleného monštra? Hoci zrejme nikdy nebudete metať autami a päsťou porážať stromy ako Hulk, 8-týždňový špecializovaný tréning M&F môže pre vás znamenať podstatný rozdiel vo veľkosti a sile!

* Aký vzťah má k športu a k superhrdinom kanadský profesionálny kulturista Ben Pakulski, ktorý je protagonistom ilustračných záberov v už zmieňovanom „Hulkovom“ programe?

* DoggCrapp. Posilovací systém, vychádzajúci z princípov vysoko intenzívneho tréningu, približuje jeho tvorca Dante Trudel a špičkový americký amatérsky kulturista Dusty Hanshaw.

* Ako trénoval a ako sa stravoval v príprave na ME mužov 2012 IFBB nádejný český kulturista Milan Šádek?

(Rozhovor s Milanom o jeho doterajšej životnej aj športovej dráhe vyšiel v čísle 7/2012 M&F.)

* Ako správne rozvrhnúť tréning jednotlivých partií s ohľadom na špecifické požiadavky žien v posilovni?

* Ako správne vykonávať bicepsový zdvih s oporou lakťov?

* Ako dávkovať kardiovaskulárny tréning, aby ste si zachovali svalovú hmotu a zvýšili aeróbnú kondíciu?

* Ako funguje L-arginín? Aký je jeho vplyv na zdravie srdca a sexuálne funkcie?

* Ako trénovať mŕtvy ťah na rozvoj maximálnej sily?

* Z čoho pozostáva tradičná tréningová metóda „dvadsaťjednotiek“ a ako možno jej koncept účinne obmieňať?

* V akej forme sa prezentovali všetci finalisti tohtoročných najvyšších súťaží ČSNS a SSNKF v naturálnej kulturistike a fitness – medzinárodného M-ČR v Brne a M-SR v Dunajskej Strede?

* Ako zachytil objektívom jednotlivých členov štartového poľa IFBB FIBO Power Pro Men’s 2012 spolupracovník M&F Raymond Cassar z Malty?

* Ako vyzerali medailisti M-SR 2012 SAKFST v kulturistike a fitness dorastencov a vo fitness detí vo Zvolene? V akej fazóne sa divákom predviedli všetci účastníci tradičnej Veľkej ceny Starej Ľubovne?

* Čo sa dialo na tohtoročných národných šampionátoch strongmanov v Skalici (SR) a v Hodoníne (ČR)?

* Vyhodnotenie 12. ročníka čitateľskej súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS v transformácii postavy za tri mesiace. Kto súťaž dokončil, kto sa prebojoval do finále a kto zvíťazil?

* Nakoľko to svedčí v bikinách zvodným fitneskám Pauline Nordin, Felicii Romero, Jessice Paxson, Tanyi Merryman a Anike Nayler?

* Angelina Jolie a Brad Pitt. Chcete si preveriť svoje vedomosti o snovom páre Hollywoodu? Po zaslaní správnych odpovedí budú vyžrebovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými filmami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 8/2012!