MUSCLE&FITNESS 7/2013

MUSCLE&FITNESS 7/2013
MUSCLE&FITNESS 7/2013
MUSCLE&FITNESS 7/2013

* Krv, pot, sláva. Dwayne „The Rock“ Johnson a Mark Wahlberg hrajú kulturistov v snímke Pain & Gain (film mal americkú premiéru 26. 4., do českých a slovenských kín dorazí 8. 8. 2013 pod názvom Krv a pot). Ako sa obaja hlavní protagonisti, ktorých vymakané postavy patrili v posledných dvadsiatich rokoch k tým najznámejším, pripravovali na svoje role?

Aká je ich tréningová a stravovacia stratégia na naberanie svalovej hmoty? Čím ich film Krv a pot, situovaný do špecifického prostredia kulturistickej subkultúry 90. rokov m. s. v Miami na Floride, tak oslovil?

To je len malá časť otázok, na ktoré odpovedá obsiahly pôvodný materiál, venovaný kinohitu tohto roku. Na desiatich časopiseckých stranách dostáva čitateľ náhľad na skutočné udalosti, ktoré boli predlohou filmu. Dozvie sa všeličo o trendoch v bodybuildingu 90. rokov m. s., kam je filmový dej situovaný. Nechýbajú stručné retrospektívy životnej a profesijnej dráhy oboch hlavných protagonistov a mnoho ďalších zaujímavostí okolo spomínaného filmu!

* Okolo predstaviteľov filmu Krv a pot sa točia aj otázky v kvíze, zostavenom Petrom Böhm. Dvojica Wahlberg a Johnson, ako ich filmové alteregá Daniel Lugo a Paul Doyle, figurujú tiež na titulke júlového vydania M&F.

* Čím sa riadila tréningová filozofia 6násobného držiteľa titulu Mr. Olympia Doriana Yatesa? Akým vývojom prešiel jeho tréning od raného obdobia až k plne rozvinutej forme Heavy Duty začiatkom 90. rokov m. s.? Ako vyzeral Dorianov tréningový rozpis na všetky hlavné svalové partie v čase jeho panovania kulturistickým pódiám?

* Akými zásadami sa v tréningu chrbta riadi Kai Greene?

* Ako účinne skombinovať dynamické a silové cvičenia na dolnú polovicu tela v tréningu žien pre sexy vzhľad ich nôh?

* Ako správne a bezpečne vykonávať predklony s činkou, priťahovanie k brade a unikátne cvičenie, v anglickej terminológii známe ako landmine, čiže nášľapná mína?

* Ako vyzerá jednoduchý a rýchly tréning bez náčinia pre ženy, využiteľný najmä počas letných dovolenkových pobytov?

* Ako pri drepoch vyriešiť problémy s ohnutým chrbtom?

* Prečo sú pre prevenciu civilizačných chorôb najdôležitejšie sila a svaly? Prednášku spolupracovníka M&F, Prof. Dušana Hamara, CSc. spracoval Ing. Ivan Mach, CSc.

* Jesť ako Arnold! Ako vyzeral jedálniček kulturistov „zlatej éry“ bodybuildingu zo 70. rokov minulého storočia?

* Akým spôsobom účinne podporiť hladinu vlastného prirodzeného rastového hormónu?

* Tribulus terrestris. Všetko, čo potrebujete vedieť o populárnom doplnku stravy.

* Akými zásadami sa má riadiť konzumácia ovocia v objemovom a rysovacom období?

* Kedy a ako jesť počas dňa, aby ste podporili svalové prírastky?

* Prečo sú proteíny nevyhnutné pre svalový rast?

* Kedy sa na českom a slovenskom trhu po prvýkrát objavili doplnky stravy? Aká sa na ne vzťahuje potravinárske legislatíva? A ako ich správne užívať? Vhľad do problematiky športových suplementov ponúka publicista M&F, Ing. Ivan Mach. CSc.

* Aké je tajomstvo atraktívneho vzhľadu fitness modelky Leigh Hickombottomovej, ktoré sa aj ako matke štyroch dcér darí zostať naďalej štíhlou, silnou a sexy?

* Ako spomína hlavný editor M&F Arnold Schwarzenegger na svojho mentora a otca moderného bodybuildingu Joa Weidera?

* V akej forme sa prezentovali všetci finalisti z ČR a SR na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte IFBB juniorov a masters v španielskej Santa Susanne (foto Zdeněk Dryák)?

* Aký priebeh mali zápolenia strongmanov o titul Najsilnejší Slovák 2013 v Prievidzi?

* Ako vyzerali všetci finalisti tohtoročných majstrovstiev Českej republiky SKFČR mužov, žien a masters a slovenského šampionátu SAKFST v kulturistike?

* Ako vyzerala na pódiu ME 2013 IFBB mužov šestica medailistov z našich krajín: Patrik Štiglic, Miroslav Škadra, Ján Soták, Marian Čambal, Peter Bella (všetci SR) a Tomáš Lukáč (ČR)?

Marian Čambal (na snímke Josefa Adlta) figuruje tiež na stredovom posteru). Na jeho druhej strane sa nachádza legenda športu strongmanov, 5násobý šampión súťaže World’s Strongest Man, Poliak Mariusz Pudzianowski.

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 7/2013!