MUSCLE&FITNESS 7/2012

MUSCLE&FITNESS 7/2012

MUSCLE&FITNESS 7/2012

MUSCLE&FITNESS 7/2012

* Crossfit. Kedy vznikol, z čoho pozostáva a komu je určený súčasný horúci módny hit na poli fitness aktivít?

* Zaujímate sa o crossfit tréning, vaše fitcentrum (podobne ako zatiaľ väčšina v ČR a SR) však na to nemá potrebné priestory ani vybavenie? Chceli by ste vedieť, ako aplikovať filozofiu crossfitu i v obmedzených možnostiach bežných posilovní?

* Chcete zlepšiť svoj výkon v benčprese? Riešenie ponúka špecializovaný 12-týždenný tréningový plán, využívajúci nelineárnu periodizáciu zaťaženia. Tréning sa zameriava na všetky svalové skupiny, podieľajúce sa na benčprese, s cieľom zabezpečiť ich súčinnosť pre impozantný výkon v tlaku na lavičke!

* Mega-rAstové faktory. Ako vhodne zvolenou tréningovou stratégiou maximalizovať expresiu inzulínu podobného rastového faktoru-I (IGF-I) a umocniť tým svalové prírastky?

* Jak vyzerá skĺbenie atletického tréningu s metodikou bodybuildingu v podaní americkej fitnesky a bývalej vrcholovej výškarky Erin Stern?

Víťazka Figure Olympia 2010 sa tohto roku v Las Vegas pokúsi získať späť svoj titul, o ktorý prišla vlani v súboji s Nicole Wilkins. Jej tréning však cieli nielen na tvarovanie postavy, ale i na rozvoj športovej výkonnosti, pretože okrem figure súťaží Stern i naďalej aj v atletike. Výsledkom je špecifický tréningový prístup, formujúci nielen atraktívnu ale taktiež plne funkčnú telesnú hmotu.

Pôvabná Erin Stern v sporom plážovom outfitu figuruje i na titulnej strane júlového čísla M&F. Jej atraktívne fotografie potešia najmä mužské oko aj vo vnútri aktuálneho vydania.

* Svaly na lEto. Ako účinne rozvíjať svaly krku, predlaktí a lýtok, ktoré sú v typicky letnom oblečení (v tričku a šortkách) neprehliadnuteľné?

* Český kulturista, iba 23-ročný Milan Šádek, zavŕšil svoj seniorský debut finálovým 5. miestom vo váhe do 100 kg na ME mužov 2012. V najsilnejšie obsadenej a najkvalitnejšej kategórii šampionátu pritom mohol podľa nejedného odborného mienenia vystúpiť i na medailové stupienky! Aká je doterajšia kulturistická dráha tejto novej nádeje českej kulturistiky? Čo ho voľakedy ako 13-ročného priviedlo k činkám, ako trénuje a čo zamýšľa do budúcna?

* V čom tkvie prínos cvičenia pulloveru, aké sú jeho rôzne varianty a ako ho správne vykonávať?

* Ako technicky presne vykonávať výpady vzad?

* Ako dávkovať počty opakovaní v sériách v závislosti od špecifických tréningových cieľov?

* Čo odporúča v tréningu brušných svalov pôvabná americká fitneska Ava Cowan?

* PRehmaty vO výživE. Špičkové profesionálne fitnesky predstavujú 10 najčastejších prehreškov v stravovaní a ako ich odstrániť.

* Senior gym. Kulturistický nadšenec Václav Papírník zostává činkám verný i po šesťdesiatke.

* Ako vyzerali všetci finalisti aktuálnych ročníkov M-ČR mužov, žien a párov SKFČR (foto Zdeněk Dryák, Ľudovít Major) a M-SR žien SAKFST (foto Zdeněk Dryák)?

* V akej forme sa prezentovali všetci finalisti z ČR a SR na tohtoročných kontinentálnych šampionátoch IFBB – na ME mužov v španielskej Santa Susanne (foto Boris Bárdoš) a na ME žien v chorvátskom Záhrebe (foto Zdeněk Dryák)?

Úradujúci majstri Európy Peter Tatarka (kulturistika do 100 kg i absolútne) a Magdaléna Kažimírová (bikini fitness do 163 cm i absolútne) figurujú v júlovom vydaní aj na trhacom posteri (autor Ivan Pavlisko).

* Ralph Moeller a Matthias Hues: muskulatúra made in Germany! Chcete si preveriť svoje znalosti o hollywoodskych hviezdach akčného žánru, pôvodom z Nemecka? Po zaslaní správnych odpovedí budú vyžrebovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými snímkami!