MUSCLE&FITNESS 6/2013

MUSCLE&FITNESS 6/2013
MUSCLE&FITNESS 6/2013
MUSCLE&FITNESS 6/2013

* Supersety, gigantické a zhadzované série, rest-pause, negatívne a vynútené opakovania, čiastočný rozsah pohybu – sedem overených techník pre navýšenie intenzity tréningu. Kedy, prečo a ako ich vykonávať, aby vám priniesli vytúžené prírastky sily a svalovej hmoty?

* Aké je pre Arnolda Schwarzeneggera byť opäť hlavným editorom medzinárodného časopiseckého titulu MUSCLE&FITNESS? A ako vyzerá jeho súčasný tréning, ktorý mu pomohol dostať sa späť do formy pre jeho obnovenú filmovú kariéru?

* DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2013. Záverečné pokyny pre účastníkov tradičnej súťaže v zmene postavy vyhlásenej v M&F 3/2013.

* Aká je životná a tréningová filozofia Martina Mestera, historicky prvého víťaza kategórie men’s physique na Arnold Classic Europe 2012? Martin Mester figuruje tiež na titulke a trhacom posteri (foto Zdeněk Dryák) vo vnútri čísla. Na jeho druhej strane sa nachádza impozantný americký profesionálny kulturista Cedric McMillan.

* Dňa 23. 3. 2013 zomrel Joe Weider. Aký bol životný príbeh muža, ktorý priviedol bodybuilding a fitness k nebývalej popularite? To je témou spomienkového článku redaktora M&F USA Grega Merritta, ktorý v júnovom vydaní MUSCLE&FITNESS vychádza na 12 stranách! K nadčasovej osobnosti Joe Weider sa v úvodníku vracia aj šéfredaktor slovenskej a českej edície M&F Ľudovít Major, ktorého s mužom, považovaným za otca moderného bodybuildingu, spája nejedna osobná spomienka.

* Ako absolvovať crossfitový tréning Run WOD, ktorého kľúčovou pohybovou aktivitou je beh?

* Ako správne vykonávať vytáčanie na rímskej lavici a silové priťahovanie v predklone?

* Ako trénovať zhyby na hrazde pre silu i vytrvalosť?

* Kedy, ako a za akým účelom zaradiť do tréningu neúplné opakovania?

* Ako posilňujú chrbát špičkové pretekárky IFBB Professional League – Alicia Harris Ross (fitness), Dana Linn Bailey (physique) a Jelena Abbou (figure)?

* Ako správne zostaviť spoločný tréning pŕs a chrbta z pohľadu vyváženia množstva tlakovej a ťahovej práce?

* Je darcovstvo krvi vhodné aj pre športovcov? Má to vplyv na ich výkonnosť v posilňovni, respektíve na budovanie svalovej hmoty?

* Aké sú špecifiká tréningu s deťmi?

* Čo odporúča na tvarovanie tricepsov špičková figure pretekárka Ava Cowan?

* Prilepinova tabuľka, založená na zisteniach známeho sovietskeho vzpieračského kouča Alexandra Prilepina, predkladá parametre, potrebné pre výpočet, koľko máte dvíhať v danom týždni, rovnako ako počty sérií a opakovaní, ktoré vám pomôžu prekonať vaše doterajšie maximá. Ako by mal podľa nej vyzerať funkčný tréning na zvýšenie celkovej telesnej sily a svalovej hmoty?

* Pomalé varenie patrí k novým trendom v príprave pokrmov. Ako si ním pripraviť päť vybraných jedál, plných proteínov a výrazných chutí?

* Nakoľko to svedčí v bikinách úspešnej fitness modelke Tianne Ta?

* Sú spaľovače tuku naozaj tak účinné? Aké špecifiká v tomto smere charakterizujú synefrín, kajenské korenie, kapsaicín, HCA, guggulsteróny či CLA?

* V akej forme sa predstavili všetci finalisti majstrovských súťaží SKFČR – šampionátu Čiech (Nechanice) a majstrovstiev Moravy a Sliezska (Zbýšov)?

* V akej fazóne nastúpili na pódium finalisti národných šampionátov SAKFST – juniorov, masters (Hnúšťa) a žien (Nitra)?

* Ako sa pripravoval na minuloročné MS juniorov IFBB Tomáš Horák, ktorý triumfoval v kategórii klasickej kulturistiky?

* Šľachy a silový tréning. Význam a reakcie spojivového tkaniva. Vplyv pohybovej aktivity na nervový systém. To sú len niektoré z tém VIII. medzinárodnej konferencie o silovom tréningu v Nórsku, o ktorých píše odborný konzultant M&F, prof. MUDr. Dušan Hamar, CSc.

* Letom svetom akčných hviezd. Chcete si preveriť svoje vedomosti o známych protagonistoch akčných spektáklov? Po zaslaní správnych odpovedí budú vyžrebovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými filmami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 6/2013!