MUSCLE&FITNESS 12/2012

Muscle Fitness

Muscle Fitness

Muscle Fitness

Z obsahu atraktívneho superčísla M&F (160 strán!):

* Hardcore: najtvrdší z tvrdých. Mike Mentzer, Tom Platz, Bertil Fox, Rich Gaspari, Branch Warren. Ako trénovalo týchto päť mužov, ktorí v honbe za titulom Mr Olympia dreli snáď zo všetkých najtvrdšie, ale nikdy nevyhrali? (Samozrejme, Warren na svojej ceste za najprestížnejšou kulturistickou trofejov ešte nepovedal svoje posledné slovo…)

* Mal doslova encyklopedické znalosti o tréningu a stravovaní a dokázal vraj ostatným vdýchnuť zápal, disciplínu a vedomosti na to, aby sa sami stali šampiónmi. Patril aj k prvým kulturistom, ktorí sa priznali k užívaniu anabolických hormónov a drog. Steve Michalik (1949–2012) sa stal exemplárnou ukážkou túžby po veľkých svaloch bez ohľadu na to ako, za akú cenu alebo s akými rizikami… Pôvodný profil nedávno zosnulého známeho amerického bodybuilder od Josefa Švuba prináša číslo 12/2012 MUSCLE&FITNESS. Farbisté rozprávanie autora dopĺňa veľa atraktívnych dobových fotografií.

* Nemáte sparingpartnera a napriek tomu chcete v tréningu zájsť až za hranicu zlyhania? Ponúkame päť techník, ktoré vám to spoľahlivo umožnia, aj keď trénujte sólo!

* Ako trénovať mŕtvy ťah s dôrazom na rozvoj svalovej hmoty?

* Ako správne vykonávať upažovanie s úklonom do strany a zhyby za hlavu?

* Aké podoby môže mať v metodike posilňovania princíp preťaženia a ako ho využiť s ohľadom na stupeň trénovanosti daného jedinca?

* Ktorí aktéri tohtoročných OH v Londýne upútali – okrem skvelej výkonnosti – aj impozantnou postavou?

* Ako spomína na svoje účinkovanie na tohtoročnej Arnold Strongman Classic v americkom Columbuse jeden z najlepších strongmanov súčasnosti, gigantický (203 cm/193 kg) Brian Shaw z USA?

* Tiež vás počas tréningu dokáže skvele nakopnúť počúvanie dobrej hudby? Ktoré hudobné žánre sa všeobecne hodia ako k posilňovaniu a ktoré ku kardiu? Od čoho závisí, či sa hudobná kulisa stane zdrojom motivácie, alebo nie?

* Čo odporúča na rozvoj svalovej hmoty jeden z najrešpektovanejších odborníkov súčasnosti na silový tréning, Kanaďan Charles Poliquin?

* Ako zaradiť do svojho programu rôzne spôsoby otužovania, odstupňované podľa ich intenzity?

* Neúplné opakovania: prečo a ako aplikovať tréning s úplným nevystieraním kĺbov?

* Prečo môže mať naťahovanie svalov prostredníctvom cvikov a záťaže (nie strečing!) netušený účinok na ich veľkosť?

* Ako trénoval drepy Fred Hatfield, ktorý v roku 1987 – vo veku 45 rokov (!) – drepol predtým nepredstaviteľných 460 kg, začo si vyslúžil prezývku Dr. Drep?

* Muž z titulnej strany decembrového M&F. Akú životnú púť má za sebou argentínsky fitness model Diego Sebastian? Ako znie jeho tréningová filozofia?

* Akí muži sa páčia krásnej americkej bikini pretekárke Amber Day?

* Ako tvaruje svoj zadoček fitness modelka Pauline Nordin?

* Čím sa v tréningu riadi nádejná česká pretekárka v bodyfitness Michaela Růžičková?

* Správne zvolenými doplnkami stravy možno dostať tréning na novú úroveň. Ako poznať rozdiel medzi dobrou a zlou predtréningovou suplementáciou?

* Kreatín monohydrát, kreatín-alfa-ketoglutarát, kreatín citrát, krea-genic PTK. Čím sa od seba líšia rôzne formy kreatínu, jedného z najpopulárnejších športových doplnkov stravy všetkých čias?

* Aké druhy aminokyselinových suplementov sú v súčasnosti na trhu?

* Ako vyzerali všetky medailistky, plus kompletné reprezentačné tímy Česka a Slovenska (foto Zdeněk Dryák), na tohtoročných MS žien IFBB v poľskom Bialystoku?

* V akej forme sa prezentovali všetci finalisti pohárových súťaží SAKFST – Mozolani Classic 2 (foto Boris Bárdoš) v Žiline a Tatranského pohára (foto Zdeněk Dryák) v Poprade?

* Aké bolo zloženie finálových šestíc (foto Zdeněk Dryák) vo všetkých súťažných kategóriách prestížnej EVL´s Prague Pro 2012, ktorá mala tohto roku v októbri svoju premiéru v Prahe?

* Viva Las Vegas! Pestrú zmes zaujímavostí z tohtoročného Olympia Weekendu sprostredkováva na fotografiách Ľuda Majora rubrika MUSCLE NEWS. K tohtoročnému vyvrcholeniu profesionálnej sezóny IFBB sa vracia aj trhací poster vo vnútri čísla, na ktorom pózuje strieborný z Mr Olympia Kai Greene a víťazka Figure Olympia Erin Stern (foto Ľudovít Major).

* Čím si prešla počas troch mesiacov trvania súťaže DO FORMY S MUSCLE & FITNESS 2012 Emília Vrecková, víťazka kategórie žien od 36 do 45 rokov? A ako vyzerá zostávajúca šestica finalistiek rovnakého vekového rozhrania?

* Veľká vianočná súťaž! Chcete si preveriť svoje vedomosti o filmoch, majúcich priamu spojitosť s Vianocami? Po zaslaní správnych odpovedí budú vylosovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými filmami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 12/2012!