MUSCLE&FITNESS 11/2012

MUSCLE&FITNESS 11/2012

MUSCLE&FITNESS 11/2012

MUSCLE&FITNESS 11/2012

* Tiež hľadáte spôsob, ako obnoviť svalový rast a zvýšiť silu? Čo tak skúsiť tréning celého tela trikrát v týždni, postavený na základných cvikoch na hrudník, kvadricepsy a latissimy? Ramená, paže a ostatné menšie svaly budú dostatočne zaťažené počas tréningu hlavných partií (hrudník, chrbát, nohy), teda v programe nie sú priamo precvičované. Súčasťou tréningu sú série s veľmi vysokým počtom opakovaní, v čiastočnom rozsahu pohybu, strategické navýšenie tréningového objemu i jednotlivé zdvihy s váhami na úrovni tesne sa približujúcej k vášmu maximu. Viac v článku pod názvom ŠIALENÝ TRÉNING!

* Tréningy Mr Olympia. Arnold Schwarzenegger, Lee Haney, Dorian Yates, Ronnie Coleman – ako na svojom výkonnostnom vrchole trénovala štvorica mužov, ktorí sa môžu pochváliť najväčším počtom Sandowových sošiek?

* O víťazovi 48. ročníka Mr Olympia sa rozhodlo v dueli obhajcu vlaňajšieho prvenstva Phila Heatha s exoticky vyzerajúcim Kaiom Greeneom. Na tróne sa napokon udržal Heath, ich súboj však bol nadmieru vyrovnaný. Ako na pódiu Orleans Areny prebiehala, pózu za pózou, ich vzájomná konfrontácia? A ako vyzeralo všetkých zostávajúcich 17 účastníkov najprestížnejšej kulturistickej súťaže planéty? Kto svojou formou najviac prekvapil a kto naopak zaostal za očakávaniami?

A ako sa v zápolení Olympia 212 Showdown viedlo obom českým zástupcom – Lukášovi Osladilovi (ktorý je tiež na titulke novembrového vydania M&F) a Petrovi Vanišovi?

Dianie na Olympia Weekende 2012 približuje rozsiahla 20-stranová reportáž Ľuda Majora, ktorý je tiež autorom fotografií z Las Vegas. Ako reportér českej a slovenskej edície M&F sa prizeral špičkovým zápoleniam profesionálnej divízie IFBB priamo v dejisku už po dvadsiatykrát.

Na tému tohtoročného Olympia Weekendu nadväzuje aj trhací poster, na ktorom figuruje Phil Heath a na druhej strane víťazka Bikini Olympia Nathalia Melo.

* Využívate vo svojom tréningu aj silové cviky? Viete, ako krok za krokom správne vykonávať disciplíny vzpieračského dvojboja – trh a nadhod?

* Juraj Višný a Peter Tatarka, legenda československej kulturistiky minulosti a špičkový pretekár súčasnosti. Aj napriek vekovému rozdielu 40 rokov stelesňujú obaja podobný ideál bodybuildingu. Zhodujú sa aj v iných aspektoch života? Čo jedného na druhom zaujíma? Odpovede ponúka dokončenie dvojitého interview (1. časť vyšla v M&F 10/2012), v ktorom Višný kladie otázky Tatarkovi a Tatarka Višnému. Príležitosť k jeho vzniku dalo slávnostné stretnutie víťazov 12. ročníka DO FORMY S M&F, na ktorom sa obaja zúčastnili ako hostia redakcie MUSCLE&FITNESS.

* Ako prispôsobiť posilňovací tréning princípom vysoko intenzívneho intervalového tréningu a počas siedmich týždňov vyrysovať – bez akéhokoľvek kardia!?

* In memoriam: Robert Dantlinger. Na bývalého úspešného reprezentanta Československa v kulturistike, ktorý tento rok vo veku 61 rokov podľahol leukémii, spomínajú Josef Švub a Luděk Nosek.

* Čo znamená pravidelné cvičenie a šport všeobecne pre sympatickú Moniku Horváthovou, víťazku kategórie fitness model do 170 cm na M-SR naturálov SANK 2012?

* Quadzilla alebo ako trénuje popredný slovenský kulturista Peter Kováč?

* Ako trénovala v príprave na tohtoročnú Fitness Olympia, kde dosiahla životné umiestnenie v podobe druhého miesta, fitneska Oksana Grišina, pôvodom z Ruska, dlhodobo žijúca v USA?

* Aká je tréningová filozofia Martina Štěpánka, úradujúceho juniorského majstra sveta v naturálnej kulturistike INBA?

* Zlatá na prvý pokus. Predstavujeme Andreu Fiedlerovú, tohtoročnú víťazku majstrovstiev Slovenska SSNKF vo fitness figure.

* Čo odporúčajú na vytvarovanie hrudníka profesionálne fitnesky Tabitha Klausen-Leandro, Bethany Cisternino a Angelica Nebbia?

* Ako efektívne rozvíjať hmotu hornej oblasti chrbta?

* Ako rozpoznať a ošetrovať zranenia lakťov z posilňovacieho tréningu?

* Čomu venovať pozornosť pri vykonávaní extenzií kvadricepsov na stroji?

* Čo zohľadniť pri voľbe tréningovej stratégie, aby ste – vzhľadom na vaše individuálne danosti – z posilňovania získali maximálny úžitok?

* Ako prijímať dostatok kalórií a bielkovín na budovanie svalovej hmoty z vegetariánskej stravy?

* Grilovať sa dá všetko! Okrem kuraťa a steakov sa zoznámite s celým grilovacím arzenálom – od ovocia a zeleniny až po pestrú paletu morských rýb.

* Prečo zostáva kreatín od svojho uvedenia na trh stále hitom?

* Čo pridať do proteínového kokteilu na zvýšenie jeho účinnosti?

* Ako prebiehali zápolenia mladých liftérov na tohtoročnom otvorenom šampionáte juniorov a dorastencov SAKFST v Častej pri Bratislave?

* Čím si prešli počas troch mesiacov trvania súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2012 manželia Daniel a Lenka Borikovci, víťazi kategórie párov? A ako vyzerá osmička zostávajúcich finálových dvojíc rovnakej kategórie?

* Mr Olympia alebo ako išiel čas… Chcete si preveriť svoje vedomosti zo 47-ročnej histórie najprestížnejšej kulturistickej súťaže? Po zaslaní správnych odpovedí budú vylosovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými filmami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 11/2012!