MUSCLE&FITNESS 05/2013

MUSCLE&FITNESS 05/2013
MUSCLE&FITNESS 05/2013
MUSCLE&FITNESS 05/2013

* Veľký sprievodca pre začiatočníkov! Nikdy ste nedržali v ruke činku, alebo sa do posilňovne vraciate po dlhej prestávke? V takom prípade potrebujete návod s presným popisom toho, čo máte robiť v posilňovni, kedy to máte robiť a akými jedlami a suplementami máte vyživovať telo. A presne toto ponúka na 25 stránkach májové vydanie M&F!

Osemtýždňový progresívny tréningový program vám umožní budovať solídné základy svalovej hmoty i sily, čím vám otvorí cestu k pokročilejším tréningovým metódam v nasledujúcom období.

V časti venovanej výžive sa vám dostane 10 základných pravidiel fitness stravovania pre svalový rast a redukciu telesného tuku.

Tie isté ciele sleduje aj rozprava o suplementoch, ktorá na tieto účely predstavuje päť základných doplnkov športovej stravy.

A ako si udržať správne nabudenie, aby sa posilňovňa pre vás stala pevnou súčasťou denného itinerára a nie len občasnou kratochvíľou? Odpoveď ponúka 10 overených tipov z oblasti psychológie a športovej motivácie, ktoré vám pomôžu zotrvať pri vašich cieľoch!

* Ako vnímal Phil Heath svoje vystúpenie na minuloročnej Olympii? Ako sa cítil po semifinále, v ktorom narazil na nečakane kvalitného súpera v osobe Kaia Greena? Čo robil počas tých niekoľkých hodín, ktoré potom zostávali do finále, aby nápor svojho konkurenta ustál? A akú stratégiu prípravy si zvolil pre nadchádzajúci ročník Mr Olympia, kde mu – okrem Greenea – pribudne ďalší vážny konkurent v podobe vracajúceho sa Jaya Cutlera?

* Ako rozvíja Phil Heath svoje famózne stehná? V bohato ilustrovanom metodickom materiáli ponúka súčasný king profi bodybuildingu svoje tipy a odporúčania na tréning kvadricepsov a hamstringov formou krátkych a trefným odkazov, formálne inšpirovaných sociálnou sieťou Twitter, ktorej je Heath veľkým fanúšikom.

* Phil Heath je prítomný tiež na posteri vo vnútri čísla. Na jeho druhej strane poteší najmä mužského čitateľa pôvabná slovenská profesionálna fitneska Natália Revajová, ktorej aktuálne súťažné plány zaznievajú v pôvodnom interview redaktorky M&F Zlaty Klaučovej.

* Ako vyťažiť maximum z tricepsových klikov medzi lavičkami?

* Ako odstrániť problémy s technikou drepu, súvisiace so skrátenými lýtkovými svalmi?

* Ako trénujú kvadricepsy popredné fitnesky Oksana Grišina, Candice Lewis a Ana Delia De Iturrondo?

* Ako modifikovať vykonanie plyometrických klikov na rozvoj dynamickej sily, ak je štandardný variant pre vás príliš náročný?

* Čo presne obnáša jeden z najťažších crossfitových tréningov vôbec s výrečným názvom Fight Gone Bad (Boj dopadol zle), inšpirovaný zápasom v zmiešaných bojových umeniach?

* Ako si pripraviť chutný steak z tropickej tilapie a palacinky plné proteínov?

* Čo robiť z pohľadu lekára, ak vás trápi poranenie ramena? Čo sú najčastejšie príčiny tohto stavu a aké sa ponúkajú mechanizmy prevencie? Trénovať s bolestivým ramenom alebo nie?

* Čo odporúča na tvarované a pevné plecia profesionálna pretekárka vo figure Teresa Anthony?

* Nakoľko to svedčí v bikinách pôvabnej Lauren Abrahám, americkej televíznej moderátorke a žiadanej fitness modelke?

* Kulturisti John Corvello, Ken McCord a Paul Nash. Menej známe osobnosti zlatej éry bodybuildingu predstavuje publicista Josef Švub v rubrike HVIEZDY MINULOSTI.

Kto je, ako trénuje a ako sa stravuje Tomáš Klíč, absolútny víťaz zápolenia physique na Arnold Amateur 2013?

* Aká je tréningová filozofia vlaňajších juniorských majstrov sveta IFBB Tomáša Zajaca (kulturistika do 75 kg) a Jany Černovskej (bodyfitness do 163 cm)?

* Silový tréning pri obmedzení prietoku krvi. O poznatkoch na túto tému z VIII. medzinárodnej konferencie o silovom tréningu v Nórsku píše odborný konzultant M&F, prof. MUDr. Dušan Hamar, CSc.

* Čím si prešiel počas troch mesiacov trvania dvanásteho ročníka súťaže DO FORMY S MUSCLE & FITNESS Antonín Šíma, víťaz kategórie mužov nad 45 rokov? A ako vyzeralo ďalších šesť finalistov toho istého vekového rozhrania?

* Momoa versus Schwarzenegger. Chcete si preveriť svoje vedomosti o dvojici mužov, ktorí s odstupom troch desaťročí vytvorili na striebornom plátne postavu legendárneho barbara Conana? Po zaslaní správnych odpovedí budú vyžrebovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými filmami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE & FITNESS číslo 5/2013!

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Lano na preťahovanie 10m

45,00 €

Lano na preťahovanie 10m Kúpiť

Basketbalová lopta Sport-thieme Kids Veľkosť: 5

15,00 €

Basketbalová lopta Sport-thieme Kids Veľkosť: 5 Kúpiť

Sport-Thieme Futbalová tréningová lopta Veľkosť: 3

19,90 €

Sport-Thieme Futbalová tréningová lopta Veľkosť: 3 Kúpiť