MUSCLE&FITNESS 04/2013

MUSCLE&FITNESS 4/2013
MUSCLE&FITNESS 4/2013
MUSCLE&FITNESS 4/2013

* Aká je tréningová filozofia dvojnásobného víťaza CrossFit Games Richa Froninga, ktorý si svojim športovým majstrovstvom vyslúžil prezývku najzdatnejších muž sveta? Šampión crossfitu a v súčasnosti najvýraznejšia postava tohto športového hnutia Rich Froning je tiež na titulke aprílového vydania M&F.

* Ako zameraním na dynamiku vykonania cvikov získať nové prírastky svalovej hmoty a odbúrať tuk? Viac na túto tému v metodickom článku VÝBUŠNÝ SPAĽOVACÍ TRÉNING, ktorý ponúka 6-týždňovú tréningovú stratégiu na všetky hlavné svalové partie so zreteľom na vyššie uvedené ciele.

* Prospech výbušného cvičenia pre odbúravanie tuku a formovanie športovej postavy akcentuje aj tréningový návod ZBAVTE SA KILOGRAMOV S PLYOMETRIOU, ktorý je určený najmä predstaviteľkám nežného pohlavia.

* Ako možno intenzívnym intervalovým tréningom spáliť tukové zásoby?

* Aké klady a úskalia so sebou prináša tréningová špecializácia na určitú svalovú partiu?

* Aká je v kocke história crossfitu?

* Medzi potravinami, podporujúcimi rast svalov, sú aj také, o ktorých ste možno ešte veľa nepočuli, alebo ste len prehliadli ich anabolické účinky. Ktoré to sú? Predstavujeme zoznam pätnástich, často prekvapujúcich potravín na svalovú hypertrofiu.

* Prečo môže byť bryndza vítanou položkou aj v strave kulturistov?

* Aký prospech má doplnkové užívanie vitamínu D pre športovcov?

* Sú spaľovače tuku naozaj také účinné? A aké z nich si vybrať?

* Ako diagnostikovať a liečiť tréningové poranenia členku?

* SPÝTALI SME SA PROFESIONÁLOV – nová rubrika! Na otázky čitateľov odpovedajú hviezdy IFBB Professional League Phil Heath a Kai Greene.

* Aký je životný príbeh amerického profesionálneho kulturistu Shawna Rhodena pôvodom z Jamajky, ktorý vlani na Mr Olympia zažiaril skvelým tretím miestom? Ako vyzerá jeho tréningový program na všetky hlavné svalové partie?

Bronzový medailista minuloročnej Olympie Rhoden na snímku Ľuda Majora z Las Vegas figuruje tiež na trhacom posteri uprostred čísla, z ktorého druhej strany sa nachádza Sergio Oliva na dnes už klasické fotke majstra objektívu Artieho Zellera.

Nedávno zosnulá legenda železnej hry Sergio Oliva ožíva aj vo farbistom rozprávaní o jeho tréningu, diéte a takmer mýtických genetických predpokladoch pre kulturistiku, ktorého autorom je historik silových športov Josef Švub. Článok je uzavretím trojdielneho cyklu, ktorého predchádzajúce diely vyšli v číslach 2 a 3/2013 M&F.

* Ako vyzeral tréning a diéta Ľuboša Maliňáka v príprave na MS 2012 IFBB v klasickej kulturistike, kde zvíťazil v kategórii nad 180 cm?

* Kulturistická legenda jubiluje! Najúspešnejší československý kulturista všetkých čias Pavol Jablonický oslávil päťdesiatku. Druhý diel obsiahlej retrospektívy jeho športovej kariéry z pera Jana Smejkala, zameraný na Pavlovu profesionálnu dráhu, prináša aprílové vydanie MUSCLE&FITNESS. (Prvá časť, zhrňujúca Jablonického úspešnú amatérsku dráhu, vyšla v M&F 2/2013.)

* Čo znamená posilňovanie a fitness pre Bratislavčanku Moniku Horváthovú, druhú vicemiss zo súťaže Miss MUSCLE&FITNESS 2012?

* Nakoľko to pristane v sporom športovom outfite pôvabnej fitneske Felicii Romero?

* V akej forme sa prezentovali všetci finalisti Pražského pohára 2012 a Hi-Tec Nutrition Grand Prix 2012?

* Čo priniesol II. ročník ŠPORT FESTIVALU SLOVAKIA na trenčianskom výstavisku?

* Čím si prešiel počas troch mesiacov trvania 12. ročníka súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS Róbert Timko, víťaz kategórie mužov od 36 do 45 rokov? A ako vyzeralo ďalších šesť finalistov toho istého vekového rozhrania?

* Ako vzniklo slovo musculus čiže sval? Prvá časť etymologickej rozpravy Zdenky Tichej o pôvode slov, priamo súvisiacich s posilňovaním a fitness.

* Fungovanie svalovej pamäte, testosterón a jeho zneužívanie, silový tréning v rehabilitácii – to sú niektoré z tém VIII. medzinárodnej konferencie o silovom tréningu v Nórsku, o ktorých píše odborný konzultant M&F, prof. MUDr. Dušan Hamar, CSc.

* Od Kaia Greenea po DO FORMY S M&F… Chcete si preveriť svoje vedomosti, týkajúce sa symbolického prepojenia hráčov železnej hry rôznej výkonnostnej úrovne? Po zaslaní správnych odpovedí budú vylosovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými filmami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 4/2013!