MUSCLE&FITNESS 03/2013

MUSCLE&FITNESS 03/2013
MUSCLE&FITNESS 03/2013
MUSCLE&FITNESS 03/2013

* Superšanca aj pre vás! Nie ste spokojní so svojím terajším výzorom a túžite po zásadnej zmene? A najlepšie v relatívne krátkom časovom horizonte, povedzme do troch mesiacov? Redakcia MUSCLE&FITNESS opäť vyhlasuje pre záujemcov z ČR a SR tradičnú korešpondenčnú súťaž v zmene postavy pre kondične a rekreačne cvičiacich mužov a ženy každého veku. Propozície, informácie a prihlášky do 13. ročníka DO FORMY S MUSCLE&FITNESS sa nachádzajú v čísle 3/2013 M&F.

* Drak z Walesu prichádza. Cesta Jamesa „Flex“ Lewisa k vlaňajšiemu víťazstvu na prvej Olympia 212 Showdown a jeho metódy na budovanie svalovej hmoty.

James Lewis v jeho vrcholnej kulturistickej forme z minuloročného Olympia Weekendu sa nachádza aj na trhacom posteri vo vnútri čísla (foto Ľudovít Major). Na jeho druhej strane figuruje dvojica vlaňajších majstrov sveta IFBB Karina Antovská (bikini fitness) a Ľuboš Maliňák (klasická kulturistika), ktorí sú aj na titulke marcového vydania (foto Ivan Pavlisko).

* Splnený sen. Životný príbeh majstra sveta v classic bodybuildingu Luboša Maliňáka od jeho kulturistických začiatkov až po súčasnosť. Článok o jeho tréningu a výžive prinesie číslo 4/2013 M&F.

* Od tanca k fitness. Kam siahajú športové začiatky absolútnej majsterky sveta v bikini fitness Kariny Antovskej? Kedy a prečo sa rozhodla pre fitness? Ako trénuje a ako sa stravuje?

* Mýtus na pódiu. Odišiel legendárny trojnásobný víťaz Mr Olympia Sergio Oliva (1941–2012), prezývaný The Myth. K jednej z najvýraznejších postáv histórie bodybuildingu sa v druhom diele obsiahleho článku (1. časť vyšla v M&F 2/2013) vracia historik silových športov Josef Švub, ktorý si teraz všíma najmä Olivovu súťažnú dráhu. Čitateľ tak nevšednou formou dostáva zaujímavý náhľad na viac či menej známe epizódy z farbistého života legendárneho Kubánca, najmä na dianie okolo jeho kontroverznej prehry s Arnoldom Schwarzeneggerom na Mr Olympia 1972.

Dobovú atmosféru textu vhodne dopĺňa výber fotografií z bohatého archívu autora a redakcie M&F. Pokračovanie prinesie číslo 4/2013 M&F.

* Zaujíma vás, ako čo najlepšie kombinovať posilňovanie s kardiom pre výrazný úbytok tuku? Odpoveď ponúka v marcovom čísle M&F super-intenzívny štvortýždňový program URÝCHLITE ÚBYTOK TUKU.

* Ako si zostaviť tréningový program na brušnú oblasť, zacielený komplexne na všetky jej časti?

* Čo odporúča na sexi ploché bruško profesionálna bikini pretekárka Kelsie Burgin?

* Ako efektívne rozvíjať silu a dynamiku nôh pre lepší vertikálny výskok?

* Ako v prípade časovej tiesne precvičiť celé telo počas 20 minút – len s využitím telesnej váhy?

Program je určený zaneprázdneným ženám a možno ho vykonávať prakticky kdekoľvek.

* Ako správne vykonávať upažovanie ľahu bokom na šikmej lavičke a drepy do sedu?

* Prerušované série a cvičenie s vlastnou váhou a vysokým počtom opakovaní – ako efektívne kombinovať oba postupy a šokovať svaly k novému rastu?

* Ako využiť stroj pre výpony v stoji na rozvoj lýtok i trapézov?

* Ako diagnostikovať a liečiť tréningové poranenia chodidla?

* Čo robiť, keď sa vám v posilňovni nedarí podľa vašich predstáv? Ako zachrániť aspoň niečo z takmer zmareného tréningu?

* Práve ste absolvovali program na rast svalstva a teraz by ste sa chceli trochu vyrysovať – a najlepšie tak do 30 dní? Ako si pomocou zloženia jedálnička zachovať čo najviac z prácne nadobudnutej svalovej hmoty, stabilizovať metabolizmus a naštartovať spaľovanie tukov?

* Dynamické dvojica suplementov! Deväť skvelých kombinácií suplementov pre silnejšie spaľovanie tuku a lepšie vyrysovanie.

* Ako trénuje Šárka Dědková, prvá vicemiss zo súťaže Miss MUSCLE&FITNESS 2012?

* Čím si prešiel počas troch mesiacov trvania súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2012 Tomáš Matúš, víťaz kategórie mužov od 15 do 25 rokov? A ako vyzerá zostávajúca osmička finalistov toho istého vekového rozhrania?

* Aká bola cesta k atraktívnej fyzickej premene u ďalšej úspešnej účastníčky DO FORMY S M&F 2012 – Eleny Rišovej, víťazky kategórie žien od 15 do 25 rokov? A ako si v tomto smere viedla zostávajúca šestica finalistiek tej istej kategórie?

* Kto najlepšie obstál v celkovom hodnotení jesenného seriálu 2012 SKFČR v kondičnej kulturistike pre neregistrovaných pretekárov? Formu najlepších pretekárov sprostredkovávajú zábery Zdeňka Dryáka; dvaja z nich – Eva Šimkovičová a Aleš Dubaj – sú predstavení formou krátkych rozhovorov.

* Aký priebeh mali minuloročné zápolenia špičkových európskych strongmanov vo finále Stredoeurópskeho pohára v Trenčíne?

Čo prinieslo zápolenie silných mužov vlani na pretekoch v Dunajskej Strede?

* V akej forme sa prezentovali medailisti plus všetci finalisti zo SR i ČR na minuloročných majstrovstvách sveta UIBBN v Martine?

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 3/2013!