MUSCLE&FITNESS 02/2013

MUSCLE & FITNESS 2/2013
MUSCLE & FITNESS 2/2013
MUSCLE & FITNESS 2/2013

* Kubánsky mýtus. Odišiel legendárny trojnásobný víťaz Mr. Olympia Sergio Oliva (1941–2012), prezývaný The Myth. K jednej z najvýraznejších postáv histórie bodybuildingu sa v obsiahlom článku vracia historik silových športov Josef Švub. Čitateľovi sa tak nevšednou formou dostáva zaujímavý náhľad na viac i menej známe epizódy z farbistého života legendárneho Kubánca. Dobovú atmosféru textu vhodne dopĺňa výber fotografií z bohatého archívu autora a redakcie MF. Pokračovanie prinesie číslo 3/2013 M&F.

* Viete, ako správne vykonávať málo známe cviky na bicepsy – tzv. spider curl a zdvihy s oporou lakťov s jednoručkami oproti sebe?

* Je dobre posilňovať pred aeróbnou aktivitou alebo po nej? Aký je rozdiel v používaní ťažších váh a menej opakovaní (8–10) alebo ľahkých záťaží a viac opakovaní (15–20)? Na tieto dve časté dilemy žien v posilňovni odpovedá renomovaný osobný tréner Bryan Haycock.

* Prečo by si zhyby širokým úchopom mali nájsť svoje stále miesto aj v tréningoch žien?

* Chcete pribrať? Rady a odporúčania, ako nabrať svalovú hmotu, od publicistu Josefa Švuba.

* Chipper. Z čoho pozostáva najtvrdší tréningový program v histórii crossfitu?

* Čo je to gladiátorský tlak, aká je jeho technika vykonávania a ktoré svaly pri ňom zaberajú?

* Ako pri benčprese zlepšiť silu v hornej fáze dráhy?

* Ako diagnostikovať a liečiť tréningové poranenia hrudnej kosti?

* Ako zaradiť do tréningu negatívne opakovania, aj keď trénujete bez sparingpartnera?

* Ako sa špičkový profesionálny kulturista Dennis Wolf v minulosti vyrovnal so zaostávajúcimi bicepsmi?

* Ako manipuláciou s frekvenciou precvičovania jednotlivých svalových partií prekonať stagnáciu a vyvolať nový rast?

* Ako tvaruje svoje stehná a sedacie svaly fitness modelka a profesionálna figure pretekárka Aleisha Hart?

* Drep patrí z hľadiska biomechaniky k najzložitejším a najkomplexnejším cvikom vôbec. Ako ho robiť bezpečne a správne?

* Sprievodca začiatočníka za svalovými prírastkami. Ako sa počas 12 týždňov zbaviť v posilňovni štatútu nováčika a vytvoriť si solídny základ pre ďalší výkonnostný rast?

* Ako zostaviť tréning pre naozaj kvalitné napumpovanie a podporiť tak svalové prírastky

* Ktoré doplnky stravy sú pre ženy najúčinnejšie na podporu naberania svalovej hmoty, spaľovanie tuku a zlepšenie kondície? Prehľad 15 najlepších výživových suplementov nie je určený len nežnému pohlaviu, cenné informácie si v ňom nájdu aj muži.

* Kulturistická legenda jubiluje! Najúspešnejšie československý kulturista všetkých čias Pavol Jablonický oslávil päťdesiatku. Prvý diel obsiahlej retrospektívy jeho športovej kariéry z pera Jana Smejkala prináša februárové vydanie MUSCLE&FITNESS. (Pokračovanie v niektorom z ďalších čísel M&F.) Pavol Jablonický figuruje tiež na posteri uprostred čísla (foto Josef Adlt), z jeho druhej strany poteší najmä mužské oko pôvabná fitneska Michaela Sethlaerová na snímke Andreasa Michaela.

* Viac o víťazke konkurzu Miss MUSCLE&FITNESS 2012 Michaele Sethalerovej potom prezradí pôvodné interview v čísle 2/2013 M&F. V tom istom vydaní populárneho ‚Másklu‘ sú krátko predstavené aj všetky ostatné z dvanástich účastníčok súťaže Miss MUSCLE&FITNESS, ktorá sa konala ako jedna zo sprievodných akcií EVL’s Prague Pro 2012 vlani koncom októbra v Prahe.

* Ako trénuje jeden z najsilnejších pretekárov sveta v tlaku na lavičke bez superdresu (raw) Vladimír Flimel z Bratislavy?

* Ako sa účinne vyhýbať priberaniu na váhe v staršom veku?

* Čím si prešli počas troch mesiacov trvania súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2012 súrodenci Daniel a Libor Pagáčovci? Starší Daniel zvíťazil v kategórii mužov od 26 do 35 rokov, mladší Libor v tej istej vekovej skupine skončil vo finále. Ako bol obom nápomocný prostredný z bratov, známy fitnesák Rado Pagáč, prevádzkujúci vlastné gym v kalifornskom Dana Pointe? A ako vyzerá zostávajúca osmička finalistov toho istého vekového rozhrania?

* Aká bola cesta k úspešnej fyzickej premene u ďalšej úspešnej účastníčky DO FORMY S M&F 2012 – Beáty Brozmanovej, víťazky kategórie žien nad 45 rokov?

* Ako vyzerali všetci medailisti plus kompletné reprezentačné tímy ČR a SR na MS 2012 v klasickej kulturistike IFBB v bulharskej Sofii?

* Aký priebeh malo minuloročné zápolenie špičkových európskych strongmanov O pohár Slovanov v Žiline?

* V akej forme sa prezentovali všetci finalisti Natural Cupu mesta Šaľa 2012 SANK v naturálnej kulturistike a fitness?

* Hold ženskej kráse. Osemsmerovka s menami známych fitnesiek. Po zaslaní správnej tajničky budú vylosovaní šťastlivci odmenení DVD nosičmi s akčnými filmami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 2/2013!