MUSCLE&FITNESS 01/2013

MUSCLE&FITNESS 1/2013

MUSCLE&FITNESS 1/2013

MUSCLE&FITNESS 1/2013

* Arnoldova abeceda. Najdôležitejšie tréningové tipy Arnolda Schwarzeneggera od A po Z. Jednotlivé položky na zozname sú ponechané v angličtine, pričom pri každej je uvedený aj slovenský preklad. Šlabikár začína, ako sa patrí, od základov – A (abs čiže brucho), B (biceps čiže biceps), C (calves čiže lýtka) – avšak sedemnásobný Mr Olympia ku každej položke pridáva svoj unikátny pohľad na vec. (Takže okrem odborných poznatkov sa vám dostáva aj minilekcia anglických výrazov.)

Arnold Schwarzenegger v časoch svojej najväčšej kulturistickej slávy je v januárovom vydaní M&F prítomný aj na titulnej stránke, kde má svoje pevné miesto pravidelne už dvadsiaty druhý rok vychádzania spoločnej českej a slovenskej edície MUSCLE&FITNESS. Arnold v ilustrovanej podobe ako Barbar Conan (autor Ivan Pavlisko) sa nachádza aj na trhacom posteri vo vnútri čísla. Na jeho druhej strane figuruje pôvabná slovenská fitneska Nikola Weiterová (foto Marian Čambal) a kalendár na rok 2013.

* Ako trénujú bicepsy profesionálne pretekárky IFBB Nicole Moneer Guerrero (bikini), Erin Stern (figure) a Fiona Harris (fitness)?

* Aké pravidlá dodržiavať, ak sa rozhodnete pre zimný beh v prírode?

* Desať maximálnych opakovaní: efektívna metóda tréningu mŕtveho ťahu pre celkový rast.

* Ako pri tricepsovej extenzii nad hlavou docieliť maximálne natiahnutie a kontrakciu tricepsov?

* Ako správne vykonávať benčpres podhmatom a kombinovaný cvik, známy ako thruster?

* Ako diagnostikovať a liečiť poranenia zápästia z tréningu?

* Čo je to Cluster Training a ako s touto vysoko intenzívnou tréningovou metódou prekonať stagnáciu a vyvolať svalový rast?

* Hrudník, ako sa patrí. Ako komplexne rozvíjať prsné svaly bez nebezpečenstva ich pretrénovania?

* Ako kombinovať behací pás a posilňovacie cvičenia pre kumulovaný efekt spaľovania tuku a tvarovania postavy?

* Aké je optimálne zloženie proteínového kokteilu pred tréningom?

* Prečo tréning s čo najťažšími váhami týždeň za týždňom nemusí byť tým najlepším spôsobom rozvíjania svalov a dokonca ani sily?

* Ako by mal človek – vzhľadom na pribúdajúce roky – prispôsobovať svoj tréning? Túto a ďalšie zaujímavé témy približuje publicista M&F Josef Švub v pôvodnom interview pri príležitosti jeho jubilejných 65. narodenín.

* Čínske cvičenie, čínska medicína … Čo konkrétne oslovilo v čínskom prístupe, v cvičení i výžive odborného konzultanta M&F PaedDr. Petra Tlapáka, CSc.?

* Ako znie športová filozofia absolútnej majsterky sveta a Európy v bikini fitnes a novej profesionálky IFBB Nikoly Weiterovej z Bratislavy?

* Ako hodnotí úroveň jednotlivých kategórií na 66. MS v kulturistike mužov IFBB v ekvádorskom Guayaquil jeden z arbitrov – medzinárodný rozhodca Peter Uríček? A čo hovorí na účinkovanie reprezentačného kádra SR prezident SAKFST Milan Čížek? (V článku nájdete aj kompletnú galériu slovenských účastníkov, plus snímky všetkých medailistov, ktorých autorom je Igor Kopček. Česko zastúpenie na MS 2012 nemalo.)

* V akej forme sa predstavili všetci účastníci Arnold Classic Europe Pro IFBB 2012 (foto Raymond CASSAR)?

* Aký priebeh mala prvá súťaž o titul Miss MUSCLE&FITNESS 2012, ktorá bola jednou zo sprievodných akcií súťaží EVL’s Prague Pro?

* Timea a Charlize. Atraktívne fotky fitness ikony Timey Majorovej a jej niekoľkomesačnej dcérky!

* James Bond má 50! Čo má spoločné slávny agent 007 so svetom fitness?

* Remake: Total Recall. Známy sci-fi thriller v hlavnej úlohe s Arnoldom Schwarzeneggerom sa po 22 rokoch dočkal novej verzie. Kto v nej nahradil pôvodných protagonistov a čo zaujímavé sa udialo počas nakrúcania?

* Čím si prešla počas troch mesiacov trvania súťaže DO FORMY S MUSCLE&FITNESS 2012 Magdaléna Mészárosová, víťazka kategórie žien od 26 do 35 rokov? A ako vyzerá zostávajúca osmička finalistiek rovnakého vekového rozhrania?

* Slávne filmové hlášky … alebo kde to zaznelo? Chcete si preveriť svoje vedomosti o legendárnych hláškách, respektíve filmoch, kde zazneli? Po zaslaní správnych odpovedí budú vylosovaní šťastlivci odmenený DVD nosiči s akčnými filmami!

Odpovede na všetky tieto otázky (a ešte mnoho ďalších) nájdete v magazíne MUSCLE&FITNESS číslo 1/2013!