Milan Masár – Rozhovor 07

Ahoj Milan. Sú to už dva roky, kedy sa na sportujeme.sk. objavil: „Rozhovor s Milanom Masárom„. V tedy si mal 18 rokov a 7. miesto na MSR znamenalo najväčší úspech.

Ako tieto dva roky vnímaš a čo sa od v tedy zmenilo?

Zmenilo sa predovšetkým moje umiestnenie. Pred rokom som sa objavil na pódiu medzi juniormi, kde som obsadil 5 miesto… Taktiež som súťažil aj tento rok… Predstavil som sa aj v Novom meste nad Váhom na Veľkej cene kde som obsadil 4 miesto. Kde ma dokonca porazil o 10 kg ľahší „zverenci“ od vysoko postavených bohov :)

Tento rok si súťažil ešte na juniorskej súťaži. Ako si bol spokojný s formou a ako dlho si sa pripravoval?

Milan Masár
Milan Masár

Tento rok som mal životnú formu, takže s formou som bol spokojný. Taktiež môžem povedať, že takto ako som sa pripravoval tento rok, tak som sa ešte nepripravoval nikdy. Moja príprava trvala 12 týždňov. Najťažšie to bolo asi na Veľkú noc :)

Nezadržateľne sa však blíži prechod k mužom. Je to rozhodne kritický moment pre športovca. Čo sa podľa teba najviac zmení a aký je tvoj dlhodobý plán do budúcna?

Ja momentálne neplánujem ďalej súťažiť. Kulturistike sa chcem venovať ako svojmu hobby. Predovšetkým chcem ukončiť vysokú školu, ktorú navštevujem. Hlavne myslieť pozitívne.

173cm a 68kg. To sú hodnoty ktoré si uviedol pri rozhovore v roku 2005. Na tohtoročných MSR si štartoval s akou výškou a hmotnosťou?

Tento rok to nebolo veľkým rozdielom 173cm a 69kg.

Aké sú tvoje súčasné maximálne výkony?

Tlak na lavičke 160kg, drep 190kg , mŕtvy ťah 200kg.

Mohol by si popísať prípravu na tohtoročné MSR? Tréning ako aj výživu?

Moja váha bola pred začatím predsúťažnej prípravy približne 88-89kg. Kedže tento rok som štartoval do 70kg bola to drina. Strava predovšetkým kuracie, morčacie prsia na vode s ryžou. Tuniaky vo vlastnej šťave sem tam som si dal nejaké ovocie. Sacharidové vlny nie je vhodné do podrobna popisovať. Záleží to predovšetkým od jednotlivca v akej je momentálnej forme.

Neoddeliteľnou súčasťou boli aj doplnky stravy. Za môj tréning a rady ohľadom stravy vďačím predovšetkým Robovi Talafovi, ktorý sa do tohto športu naozaj veľmi dobre vyzná. Taktiež mi v príprave pomáhali kamaráti, ktorí mi dokonca finančne vypomáhali.

Milan Masár Milan Masár

Obával si sa pred súťažou nejakého konkrétneho súpera a ako si s výsledným 2. miestom spokojný?

Ja som išiel do Dubnice s cieľom vyhrať, ale žiaľ sme na Slovensku. Tu sa to predovšetkým hodnotí kto je koho pretekár. Tak to bolo aj tento rok…

Kto sa rozumie kulturistike a bol na tej súťaži, videl víťaza. Jasný rozdiel je vidieť aj na fotkách. Kulturistika sama o sebe na Slovenskú veľmi upadá. S druhým miestom však musím byť spokojný „aj keď nie som“. Je to moja prvá medaila zo súťažných pódií. Mal som také publikum, ktoré bolo naozaj fantastické. S minuloročnými súťažami sa to nedá porovnať. Bolo to niečo fantastické.

Bola (alebo sú) partia s ktorou si šiel na pódium nespokojný?

Vždy je čo vylepšovať. Vždy som mal problém zo stehnami a lýtkami, tak isto aj tento rok. Chýbal mi na nich predovšetkým objem. Lýtka sú predovšetkým o genetike. Niekto ich má masívne a veľké, niekto zasa tenké ako vrabec.

Aj keď mi chýbal objem, hĺbku nôh som našťastie stihol spraviť. Keď sa pozrieme na každý kulturistický časopis vidíme naozaj masívnych žilnatých borcov. Vždy som tvrdil že kulturista má byť pripravený asi tak podobne. Čiže tvrdý, žilnatý. Neviem posúdiť aké majú momentálne nároky a na čo vlastne potom pozerajú rozhodcovia prvej triedy, keď vyhrá osoba ktorá má len objem. „Nafučané“ ruky má v dnešnej dobe skoro každý druhý.

Čo ťa pri tomto náročnom športe najviac drží a čo ti dodáva silu pokračovať?

Motivácia, túžba po úspechu. To ma ženie doslova dopredu…momentálne sa mi splnil sen. Získal som vytúženú medailu „zaslúženú“.

Aké doplnky výživy používaš?

Práve užívam creatine ethyl ester od americkej firmy axis labs.. som s ním nad mieru spokojný… xpand, nitrix, leutor 70.

Je leto a veľa športovcov v tomto období poľavuje a dopraje si viac odpočinku. Ako ho tráviš ty? Venuješ sa aj iným športom?

Ako každý, tak aj ja si doprajem viac odpočinku. Venujem sa svojmu hobby, priateľke.

Ďakujem za rozhovor

Milan Masár GALÉRIA