Michal Gajdoš – Rozhovor

Michal Gajdoš - Rozhovor

Koľko máš rokov a ako dlho cvičíš ?

Mám 18 rokov, cvičiť som začal od 13-tich rokov, vtedy som však netušil, že to aspoň takto dotiahnem.

Viem že si na majstrovstvách SR dorastu obsadil medailovú pozíciu. Aký to bol pocit ?

Moje pocity boli zaujímavé. Keď som uvidel svojich konkurentov, ani som si nemyslel, že by to mohlo byť zlato. Na rozdiel od minulého roku, keď som išiel skúsiť prvý krát na MSR dorastu a získal som tam cenný bronz, tie pocity sa nedajú porovnať.

Aká bola tvoja súťažná váha? Čo si myslíš o tvojej konkurencii?

Súťažnú váhu som mal 69Kg. Konkurencia je čoraz silnejšia, a vidieť, že už viac mladých ľudí sa začalo o tento šport zaujímať, takže na pódiu budeme vidieť stále nové tváre.

Si spokojný s formou? Čo by si chcel do ďalšej sezóny zlepšiť?

S formou som spokojný aj keď, vždy je čo vylepšovať. Ešte by som rád vylepšil nohy. Keď som začínal cvičiť, tak som ich trochu zanedbával a teraz to chýba. Samozrejme že to nie je jediná zanedbaná partia, aj ramena by trochu potrebovali rozšíriť.

Čo bolo na príprave na súťaž najťažšie?

Najťažšie na tom boli začiatky diéty, udržať sa pred všetkým jedlom a ja pri mojej profesii kuchár som to mal extra ťažké. Ale vydržal som a môžem si povedať že to stálo za to.

Aké máš doterajšie úspechy na súťažiach a aké sú tvoje ciele do budúcnosti?

  • Rok 2004 3.miesto na MSR dorastu

  • Rok 2005 1.miesto na MSR dorastu

  • Rok 2005 4.miesto na MSR juniorov

Aké sú tvoje ďalšie planý? Kedy ťa zas uvidíme stáť na pódiu?

V najbližšej dobe sa nechystám na žiadnu súťaž. Teraz je hlavné to, aby som dokončil maturitu. Tento šport je veľmi náročný na čas a hlavne na peniaze. Kedže to je neziskový šport, tak sa neoplatí každý rok do toho investovať.

Aké najväčšie tréningové chyby si sa v začiatkoch dopustil?

V začiatkoch som robil chyby úplne vo všetkom, nemal ma kto do toho naviesť. Ale myslím si, že taký začiatok má asi každý.

Kto stojí za tvojim úspechom?

Za moje úspechy sa podpísal môj tréner. A ešte z väčšej časti aj rodičia, ktorí ma finančne zabezpečovali.

Prezradíš nám svoju výšku a váhu mimo sezóny a na závodoch?

Mám 171cm. Je to taká priemerná výška. Váha sa mi trochu kolíše, keď mám prípravu na súťaž, je to od 69 Kg na súťaži až 92 Kg v objemovke.

Ako často trénuješ? Koľko zaraduješ sérií a ako dlho trvá tvoj tréning?

Teraz práve trénujem 2+1, ale tréningy obmieňam asi tak každé 3 mesiace. Väčšinou cvičím veľké partie 4 cviky po 4 serie a menšie 4 cviky po 3 serie, aby som tie svaly nepretrénoval. Niekedy zaradím aj intenzívnejšie tréningy, aby som ten sval precítil až do hĺbky. Na čas moc nepozerám keď cvičím, ale do jeden a pol hodiny sa zmestí každý tréning.

Máš sparingpartnera alebo trénuješ sám?

Sparingpartnera mám, je to zároveň aj môj spolusútažiaci. V posilňovni drží so mnou krok, takže nemusíme stále nakladať a skladať. Zo začiatku som cvičil sám, ale neoplatí sa to. Nemohol som si naložiť žiadnu ťažšiu váhu.

Michal Gajdoš - Rozhovor Michal Gajdoš - Rozhovor

Ako sa pozerajú rodičia na šport, ktorý si si zvolil?

Zo začiatku keď si mysleli, že budem cvičiť len rekreačne, tak to brali, že to je úplne normálne. Jak som im povedal o súťaži a o diéte, tak už začali pochybovať.

Mohol by si uviesť svoje mieri?

Biceps – 43 cm, hrudník – 118 cm, pas – 85 cm

Aké sú tvoje maximálne výkony?

Maximálky som moc neskúšal, iba v sériach benchpress – 8x 125Kg, drep – 8x 170Kg, mŕtvy ťah 8x 150Kg, bicepsový zdvih – 8x 55Kg

Používaš nejaké doplnky stravy?

Doplnkov som už vystriedal celý rad, ale najdôležitejšie sú pre mňa kvalitné aminokyseliny pred a po tréningu. Ešte mám po tréningu sachariďák a dobra vec je aj extra mass puding.