Kompresia aj pre vaše stehná

Jesennou novinkou roku 2014 značky ROYAL BAY sú nové kompresné stehenné návleky ROYAL BAY Extreme. Vaše stehenné svaly môžu teraz využívať mnoho benefitov kompresie aj benefity z konštrukčných vlastností návlekov.

Kompresia aj pre vaše stehná

„Super, že se po náročném závodě neozývaly staré šrámy, únava ano, ale taková "obecná" – netahaly mne žádné kdysi natažené svaly, snad byla i rege rychlejší. Vypadají bombasticky pod šortky, snad by se v nich dalo běhat i v sukni:) bezva je, že si třeba i na maraton můžu vzít takové kraťasy, ve kterých bych si dříve odřela nohy o sebe:),“ bežkyňa V. K. B.

Stehenné návleky ROYAL BAY Extreme sú vyrobené z mikrovlákna veľmi jemnou pletacou väzbou, čo prináša množstvo výhod – napr. priedušnosť materiálu, ktorú pri športe určite oceníte. Zároveň pokiaľ budete chcieť využiť návleky aj vo vode, rýchlo uschnú a pod prípadným neoprénom budú ako druhá koža. Hrúbka návlekov bola zvolená tiež s ohľadom na to, aby športovca ochránila pred prípadným odieraním stehien. Pre niekoho je to konečne možnosť ako si na seba obliecť maratónske kraťasy :)

Kompresia aj pre vaše stehná

„No mne sa najviac páči ten hrubý lem zo silikónom, ten je fakt že pecka a dobre spracovaný,“ biker M.K.

„Zeštíhlují nohy:-D ale jsou vážně funkční!“ triatlonistka R.V.

Keď zostaneme pri konštrukčných vlastnostiach stehenných návlekov, je určite dôležité spomenúť horný lem, pre ktorý boli zúžitkované skúsenosti zo zdravotnej kompresie rady Avicenum, ktorej je spoločnosť Aries rovnako výrobcom. Lem je teda zdravotný so silikónovými bodmi a zaručuje stabilitu návleku na inštalovanom mieste. Pokiaľ by lem náhodou padal, je to spravidla z niekoľkých dôvodov, o ktorých sa dočítate tu, a ktoré sa dajú jednoducho odstrániť. Ďalším bodom sú reflexné prvky pre tréning za šera či tmy.

„Mám v nich úplně jiné nohy, jako vyměněné. Jsem z nich opravdu nadšená! Nohy se mi v nich snadněji zvedají jak při běhu, tak na lyžích. Oddaluje mi bolest nohou více než lýtkové návleky,“ biatlonistka N.J.

Najdôležitejším stredobodom celého návleku však zostáva cielená kompresia a výhody, ktoré so sebou prináša. Niekto si oddiali svalovú únavu pri výkone, iný používa návleky na urýchlenie regenerácie po športovom výkone. Ďalšiemu návleky spevnia svaly pri terénnom behu z kopca dole. Teda vzhľadom k vlastnostiam stehenných kompresných návlekov sú návleky vhodné pre vrchárov, trailových bežcov, triatlonistov, rýchlokorčuliarov ale tiež pre akýkoľvek šport, kde oceníte dlhšiu dobu, než sa stehenné svaly unavia a naopak kratšiu dobu regenerácie.

„Překvapilo mě, jak dobře drží na místě. To je určitě výhoda,“ bežec O.F.

Návleky sú v bielej alebo čiernej farbe a v 4 veľkostiach. Veľkosť návleku určíte pomocou zmerania stehna v najširšom mieste. Návlek sa potom behom nosenia nenaťahuje úplne hore k trieslam, ale zhruba 5cm pod rozkrok.

„Vyzkoušeno jak na atletických trénincích, tak na kole, v dešti i ve vedru a všude perfektní,“ triatlonista L.P.

„Především mi pomáhá trénovat ostřeji, i když mám zdravotní indispozici. Kromě toho v zimě bude přesně tato namáhaná místa velmi dobře zahřívat,“ bežec J.A.

Kompresia aj pre vaše stehná

BETTER & FASTER