Kalendár bežeckých súťaží – Október 06

LVVVIII. Medzinárodný maratón mieru

1.10.2006 (nedeľa) Košice Trať: maratón a polmaratón, asfalt Kategórie: muži – 40,50,60; ženy – 35,40,50, vozíčkári štart: 10:00, Košice – Hlavná ulica Organizátor: Maratónsky klub Košice Informácie: Maratónsky klub Košice, Pri jazdiarni 1, 043 04 Košice, tel.: 055/622 00 10, fax.: 055/622 41 58 Rekord: 2:12:35 2004 Adam Dobrzynski (POL)  

XI. Minimaratón

1.10.2006 (nedeľa) Košice Trať: 4,2 km, asfalt Kategórie: nesúťažný beh štart: 10:07, Košice – Hlavná ulica Organizátor: Maratónsky klub Košice Informácie: Maratónsky klub Košice, Pri jazdiarni 1, 043 04 Košice, tel.: 055/622 00 10, fax.: 055/622 41 58  

XXVI. Lesný beh lyžiarov o putovný pohár predsedu RD hybe

1.10.2006 (nedeľa) Hybe Trať: 1-10 km, tráva Kategórie: všetky štart: 9:30, Hybe – areál bežeckého lyžovania Organizátor: TJ Tatran Hybe, Roľnícke družstvo Hybe Informácie: Ing. Ján Žiška, 032 31 Hybe 659, tel.: 044/529 67 15, 0903 641 605 Rekord: 0:36:03 2004 Martin Urbanovský  

I. Jasenovský beh do kopca

7.10.2006 (sobota) Jasenov Trať: 4,3 km, terén Kategórie: všetky štart: 12:00, Jasenov Organizátor: Slávia CVČ Dúha Humenné, OcÚ Jasenov Informácie: Štefan Peregrim, Dobrianského 45, 066 01 Humenné, tel.: 057/775 59 96, 0908 346 458  

VIII. Bežecká liga Nitra (10. Kolo)

7.10.2006 (sobota) Nitra park Sihoť Trať: 2 a 1 míľa, asfalt Kategórie: všetky Štart: 10:00 h, park Sihoť – letné kúpalisko Organizátor: BS NItra Informácie: Ing. Haluza, Jelenecká 2303/34, 949 01 Nitra, tel.: 037/651 65 22, 0903 169 385, E-mail: haluzama@stonline.sk Ing. Slávik, Považská 3, 949 12 Nitra, tel.: 0915 724 086  

XXXII. Beh vďaky Trebišov – Dukla

7.10.2006 (sobota) Trebišov – Dukla Trať: 118 km, asfalt Kategórie: dospelí štart: 6:00, VÚ 1103 Trebišov Organizátor: VÚ 1103, OBS, CVČ Informácie: CVČ, Mgr. Mačuba, tel.: 056/672 25 16, 0908 327 326 Rekord: 0:36:55 1998 Miroslav Vanko  

VII. Bratislavský Cross – memoriál J. Nagya 7.10.2006 (sobota) Bratislava Trať: 0,5-6,5 km, lesný terén Kategórie: všetky štart: 10:00, kúpalisko Rosnička – Dúbravka Organizátor: STaRZ Bratislava Informácie: Mgr. Peter Blaho, 831 04 Bratislava, tel.: 02/443 734 77, 0903 791 823, fax.: 02/443 734 26 Mgr. Barbora Bučeková, 831 04 Bratislava, tel.: 02/443 734 77, 0907 328 760  

VI. Beh do vrchu – Špeciál

7.10.2006 (sobota) Bratislava Trať: 387 m – prevýšenie 95 m, lesný terén Kategórie: všetky štart: 10:00, Lyžiarska Slalomka nad Račou Organizátor: MČ Rača, Žonglérsky oddiel Rača Informácie: Milan Roskopf, Račianská 51, 831 02 Bratislava, tel.: 02/442 528 73, 0903/121 720, fax.: 02/442 528 73 Rekord: 0:02:16,7 2001 Jozef Walner  

XI. Zelenyákova trinástka

7.10.2006 (sobota) Hronovce Trať: 13 000 m, asfalt Kategórie: muži – do 39,40-49,50-59, od60; ženy – do 39, 40-49; od50, žiaci, dorast štart: 10:00, Kultúrny dom Organizátor: Obecný úrad Hronovce Informácie: Ľudovít Béreš, Levická cesta 3, 935 61 Hronovce, tel.: 036/779 60 20, fax.: 036/779 61 97, E-mail: hronovce@nextra.sk Rekord: 0:41:06 2005 Ján Križák  

XXXIV. „Memoriál ing. košeckého“ – Lesný beh

7.10.2006 (sobota) Trenčianské Teplice Trať: 9,3 km, terén + asfalt Kategórie: žiactvo, dorast, dospelí, veteráni štart: 10:00, park (pri Kúpeľnej dvorane) Organizátor: TJ Slovan – KB, SLK, Mesto Trenčianské Teplice, MŠ SR Informácie: Jaroslav Pavlacký, SNP 61, 914 51 Trenčianské Teplice, tel.: 032/655 37 93 Rekord: M 0:34:09 1996 Ľuboš Kováčik Ž 0:17:14 1999 Anka Balošáková  

X. Medzinárodný cestný beh

7.10.2006 (sobota) Banská Bystrica Trať: 10 km, asfalt + tráva Kategórie: všetky štart: 10:00, B. Bystrica pod pamätníkom SNP Organizátor: SOU stavebné + AK Svetlošák Informácie: Eduard Földvári, Kremnička 10, 974 05 Banská Bystrica, tel.: 048/416 36 31, fax.: 048/416 36 31 Nemčoková, Tulská 5, 974 04 B.Bystrica, tel.: 048/416 36 31, 0907 803 834 Rekord: 0:30:52 2001 Marcel Matanin  

Beh sebaprekonávania

8.10.2006 (nedeľa) Bratislava Trať: 3 218 m, dlažba Kategórie: všetky Štart: 10:00 h, Kuchajdaava Organizátor: Sri Chinmony Marathon Team Informácie: Sri Chinmony Marathon Team, Stará Vajnorská 37, 831 04 Bratislava p. Sáraz, tel.: 0908 380 776, p. Uličný, tel.: 0915 709 839  

X. Laborecký kilometer

8.10.2006 (nedeľa) Hronovce Trať: 1 000 m, terén, prevýšenie 165 m Kategórie: všetky štart: 10:00, amfiteáter v Medzilaborciach Organizátor: KB – Medzilaborce Informácie: Mikuláš Pavlovič, Fučíková 198, 068 01 Medzolaborce, tel.: 057/732 13 13 Rekord: 0:06:52 Miroslav Smetana  

XXXXI. Beh ulicami Krompách

8.10.2006 (nedeľa) Krompachy Trať: 6 000 m, asfalt Kategórie: všetky štart: 9:00, pred budovou mestského úradu Organizátor: Mesto Krompachy a Komisia kultúry, vzdelávania a športu MsZ Informácie: Igor Jendruch, Mú Krompachy, tel.: 053/447 26 20, fax.: 053/447 26 20 Rekord: 0:17:48,2 1998 Jaroslav Jakubášek  

XXXV. Kľačianská desiatka

8.10.2006 (nedeľa) obec Kľačany – Hlohovec Trať: 10 a menej km, asfalt Kategórie: všetky štart: 9:45 – prvé kategórie, pred kultúrnym domom Organizátor: Bežecký klub 2000 Kľačany Informácie: Viliam Hrčka, 920 64 Kľačany 276, tel.: 033/744 32 75, Rekord: 0:30:39 1984 Milan Seman  

VI. Račianská hodinovka

10.10.2006 (utorok) Bratislava Trať: hodina, taratan Kategórie: muži, ženy štart: 17:00, Inter Bratislava Organizátor: MAC Rača Informácie: Mgr. Dušan Štancel, tel.: 02/448 879 82, 0908 156 007  

V. 2 – míľový beh

10.10.2006 (utorok) Prešov Trať: 3 218 m, antuka Kategórie: muži do 39, do 49, do 59, do 69; ženy, juniori/ky štart: 16:30, atletický štadión Slávie Prešov Organizátor: OBS Prešov, MsÚ Prešov, Slávia Prešov Informácie: Jozef Tarjányi, Engelsová 21, 080 01 Prešov, tel.: 051/771 48 19, 0904/183 750 Ján Jacoš, tel.: 0903 627 143 Rekord: 0:10:12 1997 Marek Samsely  

V. Račianská 12-minutovka

11.10.2006 (streda) Bratislava Trať: 12´, dráha Kategórie: od 6 do 18 rokov štart: 10:00, Mladá Garda – Bratislava Organizátor: MAC Rača Informácie: Mgr. Dušan Štancel, tel.: 02/448 879 82, 0908 156 007  

XII. Memoriál Pavla Antala

14.10.2006 (sobota) Svit – Podskalka Trať: 14 400 m, asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, Svit – Podskalka Organizátor: Klub rozvoja kultúrnej a športovej činnosti Informácie: Mgr. Milan Špiner, Okružná 14, 059 21 Svit, tel.: 052/775 61 75, 0907 353 843 Ladislav Fridman, Skalná 24, 059 21 Svit, tel.: 0905 606 958, fax.: 052/775 68 88, E-mail: fridmanl@stonline.sk Rekord: 0:44:11 1998 Róbert Štefko  

XXXII. Malokarpatský maratón

14.10.2006 (sobota) Trnava Trať: maratón, asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, Trnava, Bottova ulica Organizátor: Mesto Trnava, TJ STU Trnava Informácie: Dr. Alfred Morvay, Bottova 23, 917 24 Trnava, tel.: 0907 262 173, E-mail: ktvs.mtf.stuba.sk  

Juniormaratón

14.10.2006 (sobota) Trnava Trať: 2-4 km, asfalt Kategórie: žiaci, žiačky, dorastenci štart: 10:00, MtF STU Trnava Organizátor: Kalokagatia – CVČ, Olympijský klub Trnava Informácie: Kalokagatia – CVČ, Strelecká 1, 917 00 Trnava, tel.: 033/551 11 93  

XVII. deň supervytrvalca

14.10.2006 (sobota) Žilina Trať: 50 km, asfalt Kategórie: muži, ženy štart: 10:30 h, park na Bôriku Organizátor: atletický klub Žilina, olympijský klub Žilina Informácie: M.Michalik, K.Kmeťku 7, 010 08 Žilina, tel.: 041/507 17 22, 0908 918 176 Rekord: 3:01:33 2002 Pavol Obraz  

XXXIII. Beh SNP

15.10.2006 (nedeľa) Staškov Trať: 1,5 km – žiaci, 7,5 km – dorast, 15 km – muži, ženy Kategórie: žiactvo, dorast, dospelý štart: 12:00, Staškov Organizátor: ŠK Skalovka, 023 Staškov 679 Informácie: MUDr. Přemysl Pech, 023 53 Staškov 600, tel.: 041/432 70 04  

XXXVI. Beh okolo Dulova

15.10.2006 (nedeľa) Dulov Trať: 2,5 – 5 km, asfalt Kategórie: juniori, juniorky, muži, ženy, veteráni štart: 13:00, Kultúrny dom Organizátor: Obecný úrad Dulv Informácie: Anton Dobrodenka, 018 52 Dulov 283, tel.: 042/447 11 89 Obecný úrad, 018 52 Dulov 168, tel.: 042/447 11 00 Rekord: 0:13:44 2000 Miroslav Vanko  

XVIII. Beh železiarov

15.10.2006 (nedeľa) Podbrezová – Lopej Trať: 13,7 km, asfalt Kategórie: muži, ženy štart: 10:30, lopej – učňovské stredisko Organizátor: Železiarne Podbrezová Informácie: Faško Pavol, tel.: 0903 546 179 Rekord: 0:44:13 2004 Robert Rolko  

XXXVI. Lesný beh

16.10.2006 (pondelok) Červená Veža Trať: 8 km, asfalt + terén Kategórie: juniorky, ženy, muži, veteráni štart: 11:00, Červená Veža Organizátor: TJ Družba Piešťany Informácie: Ivan Pilaň, Teplická, 921 01 Piešťany, tel.: 0907 169 225  

VI. Beh vzájomnosti

21.10.2006 (sobota) Ostrov Trenčín Trať: 6 km, terén Kategórie: 14 kategórií štart: 13:00, Ostrov Trenčín Organizátor: ČSnS RO Trenčín Informácie: Jaroslav Somr, Pred poľom 12, 911 01 Trenčín, tel.: 032/771 52 93 Jiři Huk, SNP 15, 915 01 Nové Mesto nad Váhom, tel.: 032/771 52 93  

III. Beh okolo Sidora

22.10.2006 (nedeľa) Ružomberok Trať: 13 km, terén +asfalt Kategórie: dorast, juniori, muži – A,B,C,,E; ženy – F,G,H,I štart: 11:00, pred hotelom Áčko Organizátor: Atletický klub MŠK Ružomberok, CVČ Ružomberok Informácie: Ing. Jozef Mláka, Pivovarská 7/4, 034 01 Ružomberok, tel.: 044/436 23 39, 044/436 42 72, 0903 033 821,fax: 044/436 23 65, E-mail: jozef.mlaka@mondibp.com Rekord: 0:47:51 2005 Ľuboš Kováčik  

IV. Memoriál Janka Jakubca

22.10.2006 (nedeľa) Bratislava – Rača Trať: 8,3 km, asfalt + les Kategórie: muži – do 39,- 40-49, 50-59, nad 60; ženy – do 34, od 35 štart: 10:00, bufe Alpínka nad anfiteátrom v Rači Organizátor: MČ Rača + BBS Informácie: Milan Roskopf, Račianska 51, 831 02 Bratislava, tel.: 02/442 528 73, 0903 121 720, fax.: 02/442 528 73  

XXXI. Beh Devínskou kobylou

28.10.2006 (sobota) Bratislava Trať: 6,5 km, lesný terén Kategórie: muži, ženy štart: 10:00, lúka pri veľkom poli nad Dlhými Dielmi Organizátor: VITAS Bratislava Informácie: Igor Varsányi, P.O.BOX 121, 840 02 Bratislava, tel.: 0908 115 053, E-mail: beh@sportuj.sk  

XIV. Prievidzská Jeseň – lesné behy

29.10.2006 (nedeľa) Lesopark Prievidza Trať: 8,2 a 16,4 km, lesná cesta Kategórie: všetky štart: 10:30, Lesopark nad sídliskom Sever Organizátor: MK Slovenský orol Prievidza a OŠC Prievidza Informácie: Blažej Majzlan, Dlhá 8/13, 971 01 Prievidza, tel.: 046/542 58 90, 0905 484 317 Rekord: 0:54:44 2004 Martin Urbanovský  

XXVI. Žipovská desiatka

29.10.2006 (nedeľa) Nižný Žipov Trať: 10 km, asfalt Kategórie: A,B,C,D,E štart: 11:00, hlavná ulica Organizátor: Obec – Nižný Žipov Informácie: Obecný úrad – Nižný Žipov 076 17, tel.: 056/668 42 11, 0905 593 682, fax.: 056/668 42 12 Pavol Obraz, nám. Kozmonautov 14, 040 12 Košice, tel.: 055/674 87 06 Rekord: 0:29:22 1997 Ali Ezayedi (LYB)