Kalendár bežeckých súťaží – Jún 06

XXV. Malý beh trate mládeže

2.6.2006 (piatok) Banská Štiavnica Trať: 60 – 2000 m, škvára Kategórie: predškolský vek, žiactvo, dorast štart: 14:30, štadión Sitno Banská Štiavnica Organizátor: mesto Banská Štiavnica, Štiavnický atletický klub Informácie: Bohuš Melicherčík, L. Svobodu 2, 969 01 Ban. Štiavnica, tel.: 0908 039 837 Karol Melcer, Križovatka 20, 969 00 Ban. Štiavnica, tel.: 0903 424 996, 045/691 16 25  

XXV. cestný beh trate mládeže

3.6.2006 (sobota) Banská Štiavnica Trať: 20 km, asfalt Kategórie: muži, ženy štart: 10:30, Hronská Breznica pod nadjazdom Organizátor: mesto Banská Štiavnica, Štiavnický atletický klub Informácie: Bohuš Melicherčík, L. Svobodu 2, 969 01 Ban. Štiavnica, tel.: 0908 039 837 Karol Melcer, Križovatka 20, 969 00 Ban. Štiavnica, tel.: 0903 424 996 Rekord: 1:10:11 1998 Róber Petro  

XXI. Beh partizánskym chodníkom

3.6.2006(sobota) Humenné<okres> Trať: 12 km, lesný terén Kategórie: všetky štart: 12:00, Orechová lúka Organizátor: Slávia CVČ Dúh, ZŠ Hrčiarska, MsÚ Humenné Informácie: Štefan Peregrim, Dobrianského 45, 066 01 Humenné, tel.: 057/775 79 96, 0908 346 458  

VIII. bežecká liga nitra (6. Kolo)

3.6.2006 (sobota) Nitra park Sihoť Trať: 2 a 1 míľa, asfalt Kategórie: všetky Štart: 10:00 h, park Sihoť – letné kúpalisko Organizátor: BS NItra Informácie: Ing. Haluza, Jelenecká 2303/34, 949 01 Nitra, tel.: 037/651 65 22, 0903 169 385, E-mail: haluzama@stonline.sk Ing. Slávik, Považská 3, 949 12 Nitra, tel.: 0915 724 086  

IX. starostovská desiatka

3.6.2006 (sobota) Hôrka Trať: 10 km, asfalt Kategórie: muži – A,B,C,D; ženy – A,B štart: 16:00, ihrisko TJ Baník Hôrka Organizátor: Oú Hôrka TJ Baník Hôrka Informácie: Milan Brachňák, Kvetná 69, 059 14 Sp. Štiavnik, tel.: 052/778 57 27, 0915 925 510 Rekord: M 0:32:07,47 2002 Š. Sumerling Ž 0:37:58,13 2002 D. Janečková  

Beh na vrchol Minčola

4.6.2006 (nedeľa) Lipany Trať: 4,1 km, prevýšenie 420 m, lesný terén Kategórie: podľa rozpisu SP v behu do vrchu štart: 11:00, Chata VAP, Lúčky – Potoky Informácie: PaedDr. Jozef Sobota, Námestie sv. Martina 69, 082 71 Lipany, tel.: 0915 042 464  

III. Beh Šaštínskymi bormi

4.6.2006 (nedeľa) Šaštín – Stráže Trať: od 200 m po 17 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 9:00, rekreačná oblasť „Gazdárka“ Organizátor: Komisia pre školstvo, kultúru, mládež a šport pri MÚ Informácie: Mgr. Ivan Lajda, 908 41 Šaštín – Stráže 31, tel.: 0905 339 795, E-mail: lajda@msk.senica.sk Ivana Matúšová, MÚ, 908 41 Šaštín – Stráže, tel.: 034/659 22 76, fax: 034/659 22 66 Rekord: M 0:57:05 2003 Marián Davidík Ž 0:18:26 2003 Danica Dobiášová  

XVII. Beh rajeckým rínkom

4.6.2006 (nedeľa) Rajec Trať: 1,5 km, asfalt Kategórie: predškolský vek, žiaci a žiačky do 15 rokov štart: 13:00, námestie SNP Organizátor: Maratón klub Rajec Informácie: Pavol Uhlárik, Mudrochova 909/4, 015 01 Rajec, tel.: 041/542 33 56, 0903 175 665, E-mail: juhlarik@stonline.sk  

II. Beh trenčianskou brezinou

4.6.2006 (nedeľa) Trenčín Trať: 8 km, kros Kategórie: všetky štart: 13:00, Trenčín – Brezina Organizátor: Oú Hôrka TJ Baník Hôrka Informácie: Miroslava Kováčová, Štefániková 82, 911 01 Trenčín, tel.: 0915 775 769, E-mail: m.kovacova@mercedestn.sk Miroslav Kováč, Štefániková 82, 911 01 Trenčín, tel.: 032/744 12 25 Rekord: M 0:27:03 2005 Imrich Magyar Ž 0:32:40 2005 Vanda Mesiariková  

XXXII. Kysucký maratón

10.6.2006 (sobota) Čadca Trať: 42 195 m, asfalt Kategórie: maratón – muži, ženy, veteráni štart: 15:00, Čadca – štadión Organizátor: Klub kysuckého maratónu Čadca, Mestský úrad Čadca Informácie: BC Milan Pollák, A. Bernoláka 2609, 022 01 Čadca, tel.: 041/432 72 24, 0905 426 307, web: kysuckymaraton.sk Ing. Ján Jaroš, Okružná 25/c, 022 01 čadca, tel.: 041/432 50 24, 0907 804 017 Rekord: 2:21:09 2004 Serbeso Mulugeta  

I. Buránska desiatka

10.6.2006 (sobota) Borský Mikuláš Trať: 10 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, Obecný úrad Borský Mikuláš Organizátor: Junior club Borský Mikuláš Informácie: Ján Dobiáš, Borksý Mikuláš 717, tel.: 034/659 57 52, 0911 148 428  

Beh na solisko

10.6.2006 (sobota) Tatranská Štrba Trať: 7,2 km, prevýšenie 860 m, terén Kategórie: podľa SBL štart: 10:00, Psotkova chata Informácie: Milan Blaško, Psotkova chata, 059 41 Tatranská Štrba, tel.: 0907 185 618  

Beh sebaprekonávania

11.6.2006 (nedeľa) Bratislava Trať: 3 218 m, dlažba Kategórie: všetky Štart: 10:00 h, Kuchajdaava Organizátor: Sri Chinmony Marathon Team Informácie: Sri Chinmony Marathon Team, Stará Vajnorská 37, 831 04 Bratislava p. Sáraz, tel.: 0908 380 776, p. Uličný, tel.: 0915 709 839  

XVIII. Šebešská sedemnástk

11.6.2006 (sobota) Vyšná Šebastová Trať: 17 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, futbalové ihrisko Organizátor: Združenie športov a obecný úrad V. Šebastová Informácie: Vyšná Šebastová, tel.: 051/776 59 07, 0905 227 943, fax.: 051/776 59 07 Ján Tomčo, Vyšná Šebastová228, tel.: 051/776 57 82 Rekord: 0:53:42 1997 V. Kornenko  

XIX. Valalický polmaratón

11.6.2006 (nedeľa) Valaliky Trať: polmaratón, asfalt Kategórie: muži – A,B,C,D; ženy – A,B štart: 16:00, OcÚ Valaliky Organizátor: OcÚ Valaliky Informácie: Tomáš Čigáš, Hlavná 236, 044 13 Valaliky, tel.: 055/699 99 50, 0915 364 439 Rekord: 1:08:51 2005 Križák Ján  

IV. Bratislavský polmaratón

17.6. 2006 (sobota) Bratislava Trať: 21,1 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, Železná studnička – Bratislava Organizátor: VITAS Bratislava Informácie: Igor Varsányi, PO BOX 121, 840 02 Bratislava, tel.: 02/644 634 56, 0908 115 053, E-mail: polmaraton@sportuj.sk Rekord: 1:13:28 2003 Peter Kadlec  

XIII. Beh okolo Lysej

17.6.2006 (sobota) Lysá pod Makytou Trať: 6 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 11:00 – prvé kategórie, Lysá pod Makytou – pri kultúrnom dome Organizátor: Bežecký klub s obecným úradom v Lysej pod Makytou Informácie: Róbert Janíček, 020 54 Lysá pod Makytou 187, tel.: 042/468 02 20, 0907 603 337 Rekord: 0:18:15 2005 Križák Ján  

I. Beh na chatu pri zelenom plese

17.6.2006 (sobota) Tatranské Matliare Trať: 8,8 km, prevýšenie 666 m, terén Kategórie: všetky štart: 10:30 h, Vojenské klimatické kúpele Tatranské Matliare Organizátor: ALKAN – klub horských športov Informácie: Michal Malák, 059 53 Tatranské Matliare, tel.: 0907 185 618  

XIV. Dopravárska desiatka

17.6.2006 (sobota) Košice Trať: 10 km, asfalt Kategórie: muži – A,B,C,D; ženy štart: 9:00, umývacie centrum Bardejovská Organizátor: TJ Dynamo DPMK Informácie: Zdenek Belko, Moldavská 7, 040 11 Košice, tel.: 0905 480 386 Rekord: 0:30:03 2000 Ali Ezayedi  

XXIII. Ondrašovská horička

18.6.2006 (nedeľa) Lipt. Ondrašová Trať: 5 560 m, tráva, asfalt, lesný terén Kategórie: všetky štart: 9:00, športový areál (Pyramída hotel) Organizátor: Bežecký oddiel ŠK Kriváň, L. Ondrašová Informácie: Rudolf Dorniak, Pod Dielom 81, 031 05 Liptovský Mikuláš, tel.: 044/552 23 63, fax: 044/552 19 48 Ing. Milan Tlasták, S.B.Hroboňa 175/5, 031 05 Liptovský Mikuláš, tel.: 044/552 18 67 Rekord: 0:18:41 2005 Róbert Rolko  

XIV. Dubnická desiatka

23.6.2006 (piatok) Dubnica nad Váhom Trať: 10 km, asfalt Kategórie: juniori, dospelí štart: 18:00, pred požiarnou zbrojnicou Organizátor: Jogging klub, Dubnica nad Váhom, P.O.BOX 30, tel.: 0905 302 268  

XXVI. Beh „Cez Hornoorešanské vŕšky“

24.6.2006 (sobota) Horné Orešany Trať: 10 660 m, asfalt Kategórie: žiaci, dorastenci, juniori, M – do 40,50,60,nad 70; Ž – do 35,35-50,nad 50 štart: 16:20, aereál TJ Iskra Horné Orešany Organizátor: bežecký klu Viktoria, Obecný úrad, ZŠ Horné Orešany Informácie: Drahomír Malíšek, 919 03 Horné Orešany 501, tel.: 033/558 81 30, 0908 381 730, fax.: 033/558 81 30, E-mail: menta@pobox.sk Vladislav Blažo, 919 03 Horné Orešany 501, tel.: 033/558 82 03, 0905 707 705, E-mail: vladki@stonline.sk Rekord: 0:33:26 2000 Ján Križák  

XXVI. Diskokilometer

24.6.2006 (sobota) Nitra Trať: 0,1 až 1 km, tartan Kategórie: všetky štart: 16:00, Stavbár Nitra – atletický štadión Organizátor: ŠG Stavbár Nitra Informácie: p. Uhláriková TJ Stavbár, tel.: 037/658 60 35, fax.:037/658 60 35 Ing. Haluza, Jelenecká 34, 949 01 Nitra, tel.: 0903 169 385 Rekord: 0:02:25,2 1991 Oto Oreško  

III. Donovalský polmaratón

24.6.2006 (sobota) Donovaly Trať: polmaratón, horský chodník, prevýšenie 480 m Kategórie: muži do 40, 40-50,50-60, ženy štart: 13:00, Donovaly – Penzión Donovaly Organizátor: Ing. Igor Buček – BUSTA Informácie: Igor Buček, Tulská 35, 974 01 Banská Bystrica, tel.: 048/413 72 31, 0905 680 739, E-mail: ibucek@orangemail.sk Ľubica Beňová, Trieda SNP 9, 974 01 Banská Bystrica, tel.: 048/411 35 61, 0905 218 477, E-mail: lubica.benova@allianzsp.sk Rekord: 1:23:16 2005 Dlugosz Andrzej (POL)  

XIV. Non-stop beh hrebeňom Nízkych Tatier

24.6.2006 (sobota) Trangoška – Donovaly Trať: 49 km, vysokohorský terén Kategórie: muži do 40,40-50,50-60, ženy štart: 10:00, Trangoška – parkovisko Organizátor: Ing. Igor Buček – BUSTA Informácie: Igor Buček, Tulská 35, 974 01 Banská Bystrica, tel.: 048/413 72 31,0905 680 739, E-mail: ibucek@orangemail.sk Ľubica Beňová, Trieda SNP 9, 974 01 Banská Bystrica, tel.: 048/411 35 61, 0905 218 477, E-mail: lubica.benova@allianzsp.sk Rekord: 4:08:14 2001 Igor Buček  

IV. Polmaratón košice – Seňa

24.6.2006 (sobota) Košice-Seňa Trať: 21,1 km, asfalt Kategórie: muži – 40,50,60; ženy – 35,45, juniori, juniorky štart: 9:30, Hlavná ulica – Dolná brána Organizátor: Maratónsky klub Košice Informácie: Maratónsky klub Košice, Pri jazdiarni 1, 043 04 Košice, tel.: 055/ 622 00 10, fax.: 055/622 41 58, E-mail: mmm@mmm.sk Rekord: 1:09:15 2003 V. Lipovský <Organizátor1><adresa> vi. Beh do vrchu Jasná – chopok 24.6.2006 (sobota) Demänovská Dolina Trať: 5 km, prevýšenie 755 m, horský terén Kategórie: muži, ženy štart: 10:00, pri turistickej ubytovni Jasná Organizátor: Horská záchranná služba Informácie: Peter Matoš, Horská záchranná služba, 032 51 Demänovská Dolina, tel.: 0903 624 446  

XV. Záhorácky maratón a III. polmaratón

24.6.2006 (sobota) Senica Trať: maratón, asfalt Kategórie: muži, ženy, veteráni štart: 15:00, futbalový štadión Senica Organizátor: MsÚ Senica, Komisia pre mládež a šport pri MsZ Informácie: Erika Mášiková, MsÚ Senica, Štefánikova 1408/56, tel.: 034/651 50 01, fax.: 034/657 40 58, E-mail: masikov@msu.senica.sk Rekord: 2:23:42 2003 Slavomír Košik  

XVI. Tatranská „15“

25.6.2006 (nedeľa) Mlynčeky Trať: 15,6 km, asfalt, lesná cesta Kategórie: všetky štart: 13:30, areál TJ Tatran Mlynčeky Organizátor: obec Mlynčeky Informácie: Marta Zoričáková, tel.: 052/452 26 17, 0907 992 095, fax: 052/452 26 17, E-mail: mlynceky@mlynceky.sk Rekord: 0:52:24 2002 Slovan Jozef  

XXI. Cestný beh „Z okresu do okresu“

25.6.2006 (nedeľa) Pohronská Polhora Trať: 10,3 km a menej, asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, od zdr. Strediska v Pohronskej Polhore Organizátor: OcÚ Pohronská Polhora Informácie: OcÚ Pohronská Polhora, Vojtech Ridzoň, Hlavná 186, 976 56 Pohronská Polhora, tel.: 048/619 93 73, fax: 048/618 93 67  

V. Beh na Poludňový Grúň

25.6.2006 (nedeľa) Vrátna Trať: 1 460 m, terén Kategórie: juniori, juniorky, muži – A,B,C,D; ženy – do 35, nad 35 štart: 10:00, Chata Vrátna Organizátor: Chata na Grúni Informácie: Vladimír Vallo, Chata na Grúni, 013 06 Terchová, tel.: 041/569 53 24, 0903 524 200, fax.: 041/569 53 24 Jozef Šupila, HZS Vrátna, 013 06 Terchová, tel.: 041/569 52 32, 0903 624 292 Rekord: 0:15:12 2003 Martin Urbanovský

Foto zdroj: thinkstock