Kalendár bežeckých súťaží – August 06

VIII. Bežecká liga Nitra (8. Kolo)

5.8.2006 (sobota) Nitra park Sihoť Trať: 2 a 1 míľa, tartan Kategórie: všetky Štart: 10:00 h, štadion Stavbár – súčasť „Slovmat“ Organizátor: BS NItra Informácie: Ing. Haluza, Jelenecká 2303/34, 949 01 Nitra, tel.: 037/651 65 22, 0903 169 385, E-mail: haluzama@stonline.sk Ing. Slávik, Považská 3, 949 12 Nitra, tel.: 0915 724 086  

XXIV. Dolnoorešanský polmaratón

5.8.2006 (sobota) Dolné Orešany Trať: 21,1 km, asfalt Kategórie: muži – A,B,C,D; ženy – E,F, deti – G,H,I štart: 17:00, Dolné Orešany Organizátor: KRB Dolné Orešany Informácie: Marián Griflík, Dolné Orešany 217, tel.: 0905 473 225 Ing. Daniela Branišová, Dolné Orešany 498, tel.: 033/558 22 12, 0905 239 931  

XXX. Klokočovská „5“

6.8.2006 (nedeľa) Klokočov Trať: 5 km, asfalt Kategórie: detské, muži – do 39, 40-49, 50-59, nad 60; ženy štart: 15:00, predajňa jednoty SD Klokočov Organizátor: Obecný úrad – komisia pre kultúru a šport pri OcZ Informácie: OÚ, 072 36 Klokočov, tel.: 056/649 21 12 Milan Karšňák, 072 36 Klokočov 153, tel.: 056/649 22 02 Rekord: 0:15:18 1998 Ali Ezaedi  

XVIII. Malý Kavečianský maratón

6.8.2006 (nedeľa) Košice – Kavečany Trať: 21,1 km, asfalt Kategórie: juniori, juniorky, muži – A,B,C,D; ženy štart: 10:00, pred Miestnym úradom Kavečany Organizátor: TJ Mladosť Kavečany a MÚ MČ Košice – Kavečany Informácie: Peter Šemrák, Maurerova 2, 040 22 Košice, tel.: 0903 796 578 Rekord: 1:08:03 1999 Orest Babjak  

Beh sebaprekonávania

6.8.2006 (nedeľa) Bratislava Trať: 3 218 m, dlažba Kategórie: všetky Štart: 10:00 h, Kuchajdaava Organizátor: Sri Chinmony Marathon Team Informácie: Sri Chinmony Marathon Team, Stará Vajnorská 37, 831 04 Bratislava p. Sáraz, tel.: 0908 380 776, p. Uličný, tel.: 0915 709 839  

III. Cestný beh mikroregionu Koprovnica

6.8.2006 (nedeľa) Koprovnica Trať: 14,4 km, asfalt Kategórie: všetky Štart: 10:00 h, hotel Róza Koprovnica Organizátor: Mikroregión koprovnica Informácie: Ján Lenhardt, Sklená 437, 992 01 Modrý Kameň, tel.: 048/487 00 92, 0908 921 106 Rekord: 0:47:38 2005 Roman Arbet  

III. Špaňodolinský beh do vrchu

11.8.2006 (piatok) Špania Dolina Trať: 10 km, tráva, poľná cesta Kategórie: muži, ženy štart: 17:00, námestie Špania Dolina Organizátor: ŠK Baňa Špania Dolina Informácie: Slávka Grekčová, tel.: 0904 518 333  

XXV. Beh zdravia o pohár predsedu Coop Jednota Trnava

12.8.2006 (sobota) Červeník Trať: 6 km, asfalt Kategórie: muži štart: 17:00 h, pred pohostinstvom Organizátor: Coop Jednota Trnava, OcÚ Červeník Informácie: COOP Jednota, trojičné námestie 9, 918 42 Trnava Milan Bonov, tel.: 0915 793 644, fax: 033/551 15 56, E-mail: bonov@jednotatt.sk Rekord: 0:18:32 2001 Marián Davidík  

XXIII. Rajecký maratón

12.8.2006 (sobota) Rajec Trať: maratón, asfalt Kategórie: muži, ženy, veteráni štart: 10:00, námestie SNP Rajec Organizátor: Maratón klub Rajec Informácie: Pavol Uhlárik, Mudrochova 909/4, 015 01 Rajec, tel.: 041/542 33 56, 0903 175 665 Rekord: M 2:21:41 1996 Sergej Janenko (UKR)  

XIV. Beh SNP ulicami Ráztočna

19.8.2006 (sobota) Ráztočno Trať: 10,2 km, asfalt Kategórie: muži – do 39, do 49, do 59, nad 60; ženy, ZŠ, MŠ štart: 15:00, futbalový štadión TJ Organizátor: Obecný úrad v Ráztočne Informácie: Štefan Kotian, MC 2/9, 972 51 Handlová, tel.: 0905 443 436 Ľubomír Madaj, Jalovská 123, 972 31 Ráztočno, tel.: 046/547 02 41 Rekord: 0:31:51 1987 N. Šurkala  

XVII. Čachtický polmaratón

19.8.2006 (sobota) Čachtice Trať: 21 098 m, asfalt Kategórie: muži – do 40,50, 60; ženy štart: 16:00, námestie – Čachtice Organizátor: TJ Sokol Čachtice Informácie: Ing. Jaroslav Fraňo, 916 21 Čachtice, tel.: 0907 751 450, fax.: 032/779 29 84 Mgr. Janka Kvasňovská, tel.: 032/778 74 56 Rekord: 1:08:351 1990 Ján Križák  

XXIX. Beh Gaderskou dolinou

19.8.2006 (sobota) Blatnica Trať: 15 km, asfalt Kategórie: A,B,C,D,E,F štart: 10:15, Blatnica – pre budovou OcÚ Organizátor: MO SZPB, Obecný úrad Blatnica Informácie: Želmíra Simonidesová starostka obce Blatnica, tel.: 043/494 81 01, fax.: 043/494 81 01, E-mail: obecblatnica@stonline.sk Jaroslav Šimonides – predsed MO SZPB Blatnica, tel.: 043/494 82 08 Rekord: 0:51:20 2005 Rastislav Najdek  

XVI. Beh na Martinské hole

19.8.2006 (sobota) Martin Trať: 10 km, lesný terén Kategórie: podľa rozpisu SP v behu do vrchu štart: 10:30, Jedľoviny Organizátor: Klub bežeckého lyžovania Martin Informácie: Ján Holiga, Jedľoviny 90, 036 08 Martin, tel.: 0905 418 052, 0905 744 715  

VI. Beh zdravia v Machulinciach

20.8.2006 (nedeľa) Machulince Trať: 5 km, tráva Kategórie: všetky štart: 15:00, areál TJ Machulince Organizátor: ŠK Tempo Machulince Informácie: Vladimír Valent, tel.: 0908 686 675  

VI. Beh údolím Idy

20.8.2006 (nedeľa) Košice Trať: 10 km, asfalt Kategórie: všetky podľa SBS štart: 16:00, MČ Košice Šaca Organizátor: MČ Košice Šaca Informácie: MÚ Košice Šaca, p. Baroš, tel.: 055/684 11 11, fax.: 055/684 25 35 Rekord: M 0:31:15 2003 Munir Abufares Ž 0:40:26 2003 Gabriela Ihnátová  

XIV. Sokolský polmaratón „Memoriál Vladimíra Vološčaka“

20.8.2006 (nedeľa) Slovenská Kajňa Trať: 21,1 km, asfalt Kategórie: muži – do 40, 40-50, 50-60, nad 60; ženy – do 35, nad 35 štart: 13:00, Slovenská Kajňa Organizátor: TJ Sokol Slovenská Kajňa Informácie: Ján Oslovič, 094 02 Slov. Kajňa 49, tel.: 057/449 42 47, 0905 751 901 Ing. Jozef Hričan, tel.: 057/449 41 59, 0905 418 102 Rekord: 1:11:20 1999 Alexander Burčajlo (UKR)  

XXXI. Belianska „15“ od pamätníka k pamätníku

20.8.2006 (nedeľa) Biely Potok Trať: 15 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, KD Biely Potok Organizátor: Bežecký klub, Ružomberok – Biely Potok Informácie: Jana Kenderová, Hlavná, 034 03 Ružomberok, tel.: 044/432 35 44, 0904 512 244 Vilma Mišíková, Pod Dielom 14, 034 03 Ružomberok, tel.: 044/432 25 09, 0908 354 876  

XIII. Polmaratón SNP

26.8.2006 (sobota) Brezno Trať: 21,1 km, asfalt Kategórie: muži – 18-39,40-49,50-59,nad 60; ženy – 18-34,35-44,nad 45 štart: 15:30, námestie M.R. Štefánika Organizátor: Mestský športový klub, AK Mostáreň Brezno, mesto Brezno Informácie: Branislav Braučok, Clementisova 7, 977 01 Brezno, tel.: 048/611 35 91, 0907 825 912,fax.: 048/611 36 38 Rekord: 1:03:51 2000 Róbert Štefko  

XIII. Horský kros „Gerlach“

26.8.2006 (sobota) Gerlachov Trať: 8,4 km, kamenisto-trávnatá Kategórie: muži – A,B,C,D; ženy – A,B,C; juniori, juniorky, dorastenci, dorastenky štart: 10:00, Gerlachov Organizátor: Občianske združenie horský kros „Gerlach“ Gerlachov Informácie: Ing. Pavol Liptaj, Tatranská Polianka 22, 062 01 Starý Smokovec, tel.: 052/466 18 25, 0910 969 029, E-mail: liptaj@golfinter.sk Ing. Ján Gašper, 059 42 Gerlachov 74, tel.: 052/775 62 03, 0905 465 232 Rekord: M 0:40:34,3 2001 Miroslav Vanko Ž 0:47:53,5 2003 Izabella Zatorska  

XVIII. Podtatranská pätnástka

27.8.2006 (nedeľa) Areál PFFV Východná Trať: 15 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, areál PFFV Východná Organizátor: Obecný úrad, TJ Východná Informácie: Ing. Martin Nahálka, 032 Východná 480, tel.: 044/529 52 50, fax.: 044/529 52 90 Rekord: 0:49:55 2001 Alexander Burčajlo (UKR)  

I. Beh hrebeňom B. Studenca

28.8.2006 (pondelok) Banský Studenec Trať: maratón, asfalt Kategórie: muži – A,B,C,D; ženy – A,B,C,D štart: 11:00, bufet pod Hrabom Organizátor: Slovenský bežecký spolok Ludovíta Galfyho Zvolen Informácie: Dušan Vargovský, Banský Studenec 24  

III. Festivalový polmaratón

28.8.2006 (pondelok) Podhoroď Trať: 21,1 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 12:00, pri anfiteátri (ZŠ) Organizátor: OcÚ, ZŠ Podhoroď, Slávia Sobrance Informácie: Emil Osif – starosta obce Podhoroď Mgr. Mikuláš Varhola, Porostov 66, tel.: 056/652 28 26, 0915 281 670 Rekord: 1:15:31 2002 Anatolij Mallyi (UKR)