Kalendár bežeckých súťaží – Apríl 06

V príspevku nájdete kalendár bežeckých pretekov za mesiac apríl 06.

VIII. Pražský polmaratón

1.4.2006 (sobota) Praha Trať: 21,1 km, asfalt Kategórie: muži do 35, ženy do 35, veteráni, veteránky štart: 12:00, Karlúv most Organizátor: Prague International Marathon Informácie: PIM s.r.o. Zahořanského 3, 120 00 Praha, tel.: 22 4919209, E-mail: marathon@pim.cz Rekord: M 1:01:07 2005 Silas Kirui Ž 1:10:38 2004 Catherini Kirvi Štartovné: 1000,- Kč, 500,- Kč pre účastníkov MMM Košice a Bielej stopy  

VIII. bežecká liga nitra (4. Kolo)

1.4.2006 (sobota) Nitra park Sihoť Trať: 2 a 1 míľa, asfalt Kategórie: všetky Štart: 10:00 h, park Sihoť – letné kúpalisko Organizátor: BS NItra Informácie: Ing. Haluza, Jelenecká 2303/34, 949 01 Nitra, tel.: 037/651 65 22, 0903 169 385, E-mail: haluzama@stonline.sk Ing. Slávik, Považská 3, 949 12 Nitra, tel.: 0915 724 086

XXV. Švošovská pätnástka

1.4.2006 (sobota) Švošov Trať: 15 km, asfalt Kategórie: všetky Štart: 10:00 h, Švošov Organizátor: Obec Švošov Informácie: Obecný úrad, Školská 70, 034 91 Švošov, tel.: 044/439 12 30, 0907 908 744, E-mail: obec-svosov@stonline.sk Rekord: 0:57:57 2004 Miroslav Gad  

XXIV. Beh oslobodenia Galanty

1.4.2006 (sobota) Galanta Trať: 10 km, asfalt ,betón, terén Kategórie: muži do 40, A,B,C,D,E ; ženy do 35 A, B, C Štart: 11:30 h, športová hala Organizátor: Mesto Galanta Informácie: Jozef Vigh, tel.: 031/780 56 60, 0903 906 088 Peter Tomič, tel.: 0903 717 434 Rekord: 0:31:27 2005 Milan Fedák

Beh sebaprekonávania

2.4.2006 (nedeľa) Bratislava Trať: 3 218 m, dlažba Kategórie: všetky Štart: 10:00 h, Kuchajdaava Organizátor: Sri Chinmony Marathon Team Informácie: Sri Chinmony Marathon Team, Stará Vajnorská 37, 831 04 Bratislava p. Sáraz, tel.: 0908 380 776, p. Uličný, tel.: 0915 709 839  

VIII. Beh na studničnú

2.4.2006 (nedeľa) Komjatná<okres> Trať: 4 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 13:00, KD Komjatná Organizátor: OU Komjatná Informácie: Zdeno Lacko, 034 91 Švošov 23, tel.: 044/439 16 01,OU Komjatná, 034 96 Švošov, tel.: 044/437 32 35, E-mail: obec.komjatna@stonline.sk Rekord: M 0:15:41 1999 Demeter Ž 0:18:45 1999 Balošáková  

I. Bratislavský mestský maratón

2.4.2006 (nedeľa) Bratislava – staré mesto<okres> Trať: maratón, asfalt Kategórie: všetky štart: 9:30, Hviezdoslavovo námestie Organizátor: SUCCES SPONSORING Bratislava Informácie: Mgr. Jozef Pukalovič, tel.: 02/555 681 72, fax: 02/555 681 73, E-mail: office@succes-sponsoring.sk Ing. Miroslav Helia, tel: 0903 406 327, E-mail: helia@chello.sk  

II. Beh oslobodenia

8.4.2006 (sobota) Bojnice<okres> Trať: 4,5,7 km, asfalt Kategórie: juniori, ženy, muži štart: 11:45, Bojnice Organizátor: Obec Kanianka, spoluorganizátor mesto Bojnice Informácie: Ľudovít Pos, predseda OcÚ Kanianka, tel.: 046/540 06 15, fax: 046/540 06 21 Ľubomír Kutaš, tel.: 046/543 03 79, fax: 046/543 04 83 Rekord: 0:24:58 2005 Martin Arbert  

XXXIV. Beh oslobodenia Turian

8.4.2006 (sobota) Turany Trať: 10 a menej, asfalt Kategórie: žiaci, juniori, muži, ženy, veteráni Štart: 13:00 h, štadión ŠK Tatran Turany Organizátor: BS Tatran Turany Informácie: Mgr. Jozef Liskaj, ČA 25, 038 53 Turany, tel.: 043/ 429 24 00, 043/429 23 96, 0908 933 195, E-mail: obecturany@nextra.sk Anna Cigrová, gen. Fraňu 7, 038 53 Turany, tel.: 043/429 28 08  

II. Zvolenská Corida

8.4.2006 (sobota) Zvolen<okres> Trať: 8,3 km, asfalt (kocky) Kategórie: všetky štart: 10:00, námestie SNP, Zvolen Organizátor: OZ Fanfáry, OZTK ZVolen Informácie: Martin Vrábel, Prachatická 15, 960 01 Zvolen, tel.: 0905 651 869, 0911 651 869  

V. Humenský kros

8.4.2006 (sobota) Humenné<okres> Trať: 7 km, lesný terén Kategórie: všetky štart: 11:00, Orechová lúka Organizátor: ŠK Laborec Humenné, SZTK, MsÚ Informácie: Štefan Peregrim, Dobrianského 45, 066 01 Humenné, tel.: 057/775 79 96, 0908 346 458 Rekord: 0:26:58 2003 Peter Behún  

XXIV. Beh hornádskou dolinou – polmaratón

9.4.2006 (nedeľa) Kysak<okres> Trať: 21,1 km, asfalt Kategórie: muži, ženy štart: 14:00, obecný úrad Kysak Organizátor: Ocú Kysak, Klub OB Kysak, Sokol Kysak Informácie: Ocú Kysak – Rastislav Eštvaník, tel.: 055/729 0591, 0905 830 262, fax.: 055/699 14 22 Jaroslav Kollár, Kysak 369, 044 81 Kysak, tel.: 055/699 14 60,0905 837 844 Rekord: M 1:09:18 2000 János Bogár (HUN) ž 1:28:08 2000 Zlata Semanová  

LIX. Národný beh Devín – Bratislava

9.4.2006 (nedeľa) Bratislava<okres> Trať: 11 330 m, asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, parkovisko pod hradom Devín Organizátor: STARZ Bratislava Informácie: Peter Blaho, – STaRZ Bratislava, ZŠ O. Nepelu, Odbojárov 9, 831 04 Bratislava, tel.: 02/443 734 77, 02/443 734 26, 0903 791 823 Barbora Bučeková – StaRZ, tel.: 02/443 73 477, 0907 328 760, fax: 02/443 73 426, E-mail: staztvu@stonline.sk  

XII. Čadčianska desiatka

9.4.2006 (nedeľa) Čadca<okres>

Trať: 10 km, lesná cesta Kategórie: muži, ženy štart: 10:00, Čadca Žarec (domov dôchodcov) Organizátor: Klub kysuckého maratónu Čadca Informácie: BC Milan Pollák, A. Bernoláka 2609, 022 01 Čadca, tel.: 041/432 72 24, 0905 426 307, web: www.kysuckymaraton.sk Rekord: M 0:32:23 1998 Róbert Roľko  

XIV. Čečehovský polmaratón

9.4.2006 (nedeľa) Čečehov<okres>

Trať: 21,1 km, asfalt Kategórie: muži – A,B,C,D; ženy – E,F štart: 11:00, Kultúrny dom Čečehov Organizátor: TJ Čečehov, Obecný úrad Čečehov Informácie: Milan Ondo, tel.: 056/649 02 01, 0905 332 560 Jozef Leňo, tel.: 056/649 03 07, 0915 257 661 Rekord: 1:05:03 1992 Peter Pipa  

XX. Jarný beh stredoškolákov

10.4.2006 (pondelok) Dobrá Voda<okres> Trať: 2,4 a 1,6 km, lesná cesta Kategórie: dorastenci/ky, juniori/ky štart: 12:00, pod Mariášom Organizátor: ŠAK SPŠ Trnava a mesto Trnava Informácie: Mgr. Daniela Bakošová, Študentská 35, 917 00 Trnava, tel.: 033/533 34 62, 0902 684 420 Mgr. Eduard Čordáš, Študentská 3, 917 00 Trnava, tel.: 033/552 24 06, 0915 727 888, E-mail: eduard.cordas@post.sk  

XVI. Beh okolo Hlbokého

15.4.2006 (sobota) Hlboké<okres> Trať: 9 a 4 km, asfalt Kategórie: dorastenci, muži, veteráni, dorastenky, ženy štart: 12:00, ihrisko TJ Hlboké Organizátor: OcÚ a TJ Hlboké Informácie: Miroslav Otépka , Hlboké 285, 906 31, tel.: 0910 939 130 JUDr. Pavol Holešovský, OcÚ Hlboké, 906 31, tel.: 034/654 87 17 Rekord: 0:28:24 2004 Jaroslav Moravec 0:14:57 2003 Jana Ammerová  

XXI. Beh oslobodenia Beňadikovej, L. Ondreja,

Jakubovian a Konskej 16.4.2006 (nedeľa) Beňadiková<okres> Trať: 16 400 m, cesta, asfalt Kategórie: všetky štart: 9:30, Kultúrny dom Beňadiková Organizátor: obec Beňadiková, Jakubovany, L. Ondrej, Konská Informácie: Viliam Zlejší, Beňadiková 112, L. Ondreja, 032 04, tel.: 044/559 52 37, 0905 455 543 Rekord: 0:47:21 2002 Pavol Faško  

LXVIII. Jarný beh Svitom

20.4.2006 (štvrtok) Svit<okres> Trať: 750 m, asfalt Kategórie: žiactvo, dorast štart: 15:00, atletický štadión Svit Organizátor: atletický oddiel Svit Informácie: Mgr. Ladislav Potočný, Školská 27, 059 21 Svit, tel.: 0903 855 044  

XXXVII. Jarný beh hlohovcom

21.4.2006 (piatok) Hlohovec<okres> Trať: 7,5 km, asfalt Kategórie: všetky štart: začínajú žiaci o 14:00 h, Zámocká záhrada Organizátor: Centrum voľného času „Dúha“ Hlohovec Informácie: Martin Balla, ulica Čsl. Armády 20/6, 620 01 Hlohovec, tel.: 742 22 01  

XIX. Jarný beh Bojničky

22.4.2006 (sobota) Bojničky<okres> Trať: 5 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, pred kinom Mier v Bojničkách Organizátor: Atletický klub Bojničky, Ocú Bojničky, úž Bojničky, SBS Bojničky Informácie: Ján šiška, 920 55 Bojničky – 113, tel.: 033/743 32 42, 0905 171 671 Rekord: M 0:14:55 2001 Dušan Hlubocký ž 0:17:28 2002 Dana Janečková  

IV. Bankovský lesný beh

22.4.2006 (sobota) Košice – Bankov<okres> Trať: 10 km, lesný terén Kategórie: všetky štart: 10:00, Bankov pri bistre Organizátor: LK Košice Informácie: Juraj Tóth, tel.: 055/633 84 10, 0905 222 856 Anton Onder, Višňova 4, 040 01 Košice, tel.: 055/633 72 09 – hl. organizátor Rekord: 0:41:37 2005 Jaroslav Tomeček  

XXII. Podvihorlatský maratón

22.4.2006 (sobota) Michalovce Trať: 42 195 m, asfalt Kategórie: muži, ženy, veteráni štart: 14:00, Mestský úrad Michalovce Organizátor: atletický klub, oblastný bežecký spolok Michalovce Informácie: Ivan Pšenko, Obú SZTK, Hviezdoslavova 7, 072 01 Michalovce, tel.: 056/642 35 36, 0908 322 342 Rekord: 2:24:04 1998 Vladislav Lipovský  

XXV. Beh priateľstva

22.4.2006 (sobota) Orechová Potôň<okres> Trať: 10 km, asfalt Kategórie: M do 40, M do 50, M do 60, M nad 60, ž do 35, ž do 50, Ž nad 50 štart: 13:00, Orechová Potôň – štadión Organizátor: TJ DSC Orechová Potôň Informácie: Vincent Lelkeš, 930 02 O. Potôň, tel.: 031/554 33 32, fax.: 031/554 33 32, E-mail: obec@orechovapoton.sk Tibor Ravasz, 930 02 O. Potôň, tel.: 031/554 33 32,fax.: 031/554 33 32 Rekord: M 0:30:06 1990 Ivo štefanovič  

VII. Michalovský polmaratón

22.4.2006 (sobota) Michalovce<okres> Trať: 21 097 m, asfalt Kategórie: ženy, muži, veteráni štart: 14:00, Mestský úrad Michalovce Organizátor: atletický klub, oblastný bežecký spolok Michalovce Informácie: Ivan Pšenko, ObÚ SZTK Hviezdoslavova 7, 071 01 Michalovce, tel: 056/642 35 36, 0902 903 792 Rekord: M 1:04:58 2000 Ali Ezayedi  

XXI. Beh oslobodenia Chtelnice

22.4.2006 (sobota) Chtelnica<okres> Trať: 11 km, lesná cesta + asfalt Kategórie: všetky štart: 10:00, Chtelnica – námestie Organizátor: ZO SZPB a OcÚ Chtelnica Informácie: Vlasta Gergelová, Námestie 1. mája 4, 922 05 Chtelnica, tel.: 0903 046 092 Rekord: M 0:36:22 2005 Jaroslav Moravec  

III. PORUBSKÁ SEDMIČKA

22.4.2006 (sobota) Poruba<okres> Trať: 7 km, lesná cesta + asfalt Kategórie: muži A,B nad 50, ženy A, nad 34, mládež štart: 13:00, Poruba – futbalové ihrisko Organizátor: Aerobik klub Poruba, Oú Poruba Informácie: Dorota Ziburová, Poruba 359, tel.: 046/548 23 74, 0902 119 984 Rekord: M 0:24:27 2004 Branislav Arbet  

VII. Cross Country Baba-Kamzík

23.4.2006 (nedeľa) Hrebeň Malých Karpát<okres> Trať: 25 a 15 km, horský terén Kategorie: muži, ženy štart: 9:30, Pezinská Baba, 10:30 h Rača – kino Nádej Organizátor: HO IAMES Bratislava Informácie: Ing. Peter Dolák, Hagarová 13, 831 51 Bratislava, tel.: 0905 227 797, web: www.kamzik.sk Rekord: 1:35:29 2002 Eduard Králik  

XXVIII. Beh oslobodenia

23.4.2006 (nedeľa) Likavka<okres> Trať: 10 km, les+teréna+asfalt Kategórie: všetky štart: 9:30, Obecný úrad Likavka Organizátor: KSTL – Likavka, Obec Likavka, ZŠ Likavka Informácie: Silvester Brtko, Puškáreň 460, 034 95 Likavka, tel.: 044/432 50 89, 0908/077 868 Obecný úrad Likavka, tel.: 044/432 20 37 Rekord: M 0:30:45 2002 Andrej Toptun  

XXIV. Krupská dvadsiatka

24.9.2006 (nedeľa) Dolná Krupá Trať: 20 km, asfalt Kategórie: muži – do 39, 40-49, 50-59, nad 60; ženy – do 34, nad 35 štart: 10:15, Dolná Krupá Organizátor: Bežecký klub Dolná Krupá Informácie: Mgr. Stanislav Petráš, Hlavá 138, Dolná Krupá 919 65, tel.: 033/557 74 84, 0907 363 593, E-mail: stanopetras@pobox.sk Štefan Manca, tel.: 033/557 71 31, 0905 581 174  

XXXII. Medzinárodný pouličný beh

29.4.2006 (sobota) Komárno a Komárom Trať: 5 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 12:00, Komárom (HUN) Organizátor: MsÚ Komárno Informácie: Ing. Gabriel Weszelovszky, tel.: 035/770 27 08, fax: 035/770 27 03 Rita Nagyová, tel.: 035/770 27 08, E-mail: kultura@komarno.sk  

VI. 6-hodinový beh sebaprekonávania

30.4.2006 (nedeľa) Nitra Trať: asfalt Kategórie: muži, ženy, štafety štart: 10:00, mestský park na Sihoti, liečebný dom Veľká Fatra Organizátor: Sri Chinmoy Marathon Team, Stará Vajnorská 37, 831 04 Bratislava, tel.: 02/446 384 51 Informácie: Dušan Harangozó, tel.: 0905 253 923 Rekord: 77,1 km 2000 Milan Nižňan 102,61 km 2000 štafeta  

XXVI. Beh oslobodenia Bodíc

30.4.2006 (nedeľa) Bodice, časť mesta LM<okres> Trať: 12 km, asfalt + terén Štart: 9:30, Čadca Kultúrny dom Bodice Organizátor: BK TJ Bodice, MOH, Mesto L. Mikuláš Informácie: Ing. Štefan Ganoczy, Bodice 121, 030 01 Liptovský Mikuláš, tel.: 044/554 90 58 Ing. Jozef Galo, Bodice 97, 031 01 Liptovský Mikuláš, tel.: 044/554 92 91  

XXVII. Beh zdravia

30.4.2006 (nedeľa) Turčianske Teplice Trať: 10 500 m, asfalt + lesný terén Kategórie: muži, ženy, veteráni štart: 16:00, liečebný dom Veľká Fatra Organizátor: TJ športový klub lyžovania Turčianské Teplice Informácie: Mgr. Miroslav lettrich, Hor. Rakovce 1377/9, 039 01 Turčianské Teplice, tel.: 043/492 34 24, 0908 170 414 Janka Oravcová, tel.: 043/492 32 29, 0905 349 386, fax: 043/492 25 67 Rekord: 0:33:51 2002 M. Kavecký  

XXXI. Májový beh mieru

30.4.2006 (nedeľa) Rudník – Košice okolie Trať: 10 km, asfalt Kategórie: všetky štart: 16:00, kultúrny dom Rudník Organizátor: Telovýchovná jednota Rudník Informácie: MUDr. Imrich Tóth, 044 22 Rudník, tel.: 055/466 43 03, 0903 902 025 Ing. Emerich Tóth, tel.: 055/466 43 03, 0905 202 744

Foto zdroj: thinkstock