Funkčný tréning v Banskej Bystrici

Od otvorenia CFT gymu v Banskej Bystrici, sa toto nové športové centrum teší priazni nadšencov funkčného tréningu. Tréningy prebiehajú každý pondelok, stredu, piatok a sobotu. Na výber sú begginer tréningy vhodné pre začiatočníkov, ktorí s funkčným tréningom len začínajú, ďalej pokročilé tréningy, kettlebell tréningy a na prelome roka pribudnú i vzpieranie a „profi“ tréningy.

Novootvorený industrial CFT gym v Banskej Bystrici

Cieľom každého tréningu v CFT BB je podľa trénera Mareka Weissa rozvoj funkčnej sily a nervovo svalovej účinnosti s akcentom na posilnenie jadra tela. Medzi hlavné kompetencie patria obratnosť, koordinácia, výdrž, flexibilita, výbušnosť, sila, kardiovaskulárna i respiračná vytrvalosť, rýchlosť, rovnováha a presnosť. Tréningová jednotka pozostáva zvyčajne z funkčných pohybov, ktoré sú nášmu telu prirodzené, jedná sa o komplexné cviky, kde sa zapájajú viaceré svalové partie súčasne.

Predpokladá sa nadobudnutie sily, zlepšenie kĺbovej pohyblivosti, či odolnosť srdcovo-cievneho a dýchacieho systému, dosiahnutie celkovej kondície a vyrovnanosti. Tréning je vhodný ako pre redukciu hmotnosti, tak aj pre nárast svalovej hmoty. Pre viac informácií je určite dobré navštíviť web stránku www.cftbb.sk. Kde sa môžu záujemcovia rovno aj prihlásiť na jeden z tréningov. Prihlasovať sa na tréningy môžete aj cez Kedy.sk, ktoré zabezpečuje rezervácie pre športové podujatia úplne zadarmo.

Projekt Centrum funkčného tréningu funguje od mája tohto roku, pričom v letných mesiacoch sa cvičenie sústredilo v outdoor prostredí a od októbra sa tréningy realizujú v novo zrekonštruovanej hale prispôsobenej ortodoxne pre funkčný tréning.

Ste športový organizátor? A chcete sa tiež zviditeľniť? Začnite naplno využívať bezplatný rezervačný systém na Kedy.sk z množstvom užitočných funkcii ;)