sportujeme.sk » Ečka aditíva » E110 Žlť SY, E1100 Amyláza, E1102 Glukozooxidáza, E1103 Invertáza, E1104 Lipázy…

 

Éčka – Aditíva – Databáza

Nájdite si viac informácií o Ečku, ktoré Vás zaujímá.
Môžeze zadať číslo alebo slovné pomenovanie aditívnej látky.

KódNázovVyužitieCharakteristika
E110Žlť SYFarbivo Puding v prášku, cereálie, pekárenské výrobky, cukrovinky, zmrzlina.Možnosť spôsobenia alergie, hyperaktivity a rakoviny, je nevhoná na konzumáciu pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
E1100AmylázaPoužíva sa hlavne v pekárenskom a cukrárskom priemysle. Je to enzým, ktorý sa získava zo slinivky prasiat, teda je živočíšneho pôvodu. V niektorých krajinách EÚ je jej používanie zakázané. Neuvádzajú sa jeho škodlivé účinky.
E1102GlukozooxidázaPoužíva sa na predĺženie trvanlivosti niektorých potravín ako nápoje, víno, majonézy a rôzne omáčky. Používa sa aj v pekárenskom priemysle, keďže má tiež schopnosť zlepšovať vlastnosti múky. Enzým, ktorý je vytváraný prostredníctvom mikroorganizmov Aspergillus Niger. Glukosaoxidasa. Neboli zistené žiadne škodlivé účinky. Je považovaná za bezpečnú prísadu.
E1103InvertázaJe zmesou dvoch jednoduchších cukrov. Keďže je sladšia ako cukor, používa sa pri výrobe cukroviniek ale tiež koláčov a dezertov. Je to enzým vytváraný mikroorganizmami Saccharomyces. Rozkladá sa na jadnoduchšie cukry glukózu a fruktózu. Nemá žiadne nežiaduce účinky.
E1104LipázyEnzým vznikajúci v pankrease so schopnosťou čtiepiť tuky, ktorá sa lepšie vstrebávajú do organizmu. Riadi množstvo tukov v tele, pri dostatočnom množstve pomáha spaľovať tukové zásoby, čím pomáha znižovať nadváhu. Jej nedostatok môže spôbobiť vysoký cholesterol a zvyšuje riziko vzniku cukrovky. Je bezpečnou prísadou.
E1105LyzozýmLyzozým sa používa v syrárskom priemysle k ošetreniu syrov. Enzým, ktorý sa získava zo vaječných bielkov. Látka nemá žiadne nežiaduce účinky.

Červenou farbou sú označované škodlivé aditívne látky

V spolupráci s www.emulgatory.cz

Reklama


OBCHOD.sportujeme.sk

ATP Diosgenin 100kaps 1+1 ZADARMO

ATP Diosgenin 100kaps 1+1 ZADARMO

12 EUR
362 SKK
24 EUR
723 SKK

Mega-Pro Mega Tribulus 1000 200kaps 1+1 AKCIA

Mega-Pro Mega Tribulus 1000 200kaps 1+1 AKCIA

20 EUR
603 SKK
37 EUR
1 115 SKK

 

kde.sportujeme.sk

VitalStudio

Fitness
Bratislava Ružinov