Dinitrophenol (DNP) – absolútny spalovač tukov

Dinitrophenol (DNP) – absolútny spalovač tukov

Nedávno som sa dozvedel od môjho kamaráta o látke, ktorá extrémne spaľuje tuky. Takých už bolo, pomyslel som si. Keď mi však prezradil trochu viac, naliehal som, aby mi priniesol zdroje týchto poznatkov. Tu chemickú látku som doposiaľ nepoznal a musím pripustiť, že po oboznámení sa s jej účinkom, som nevychádzal z úžasu. Posúďte sami…

DNP, alebo ináč povedané dinitrophenol je chemická látka, ktorá jednoznačne patrí medzi dopingové látky toho najťažšieho kalibru. Jej pôvodné určenie bolo slúžiť ako časť rozbušky v trhavinách TNT. Niektoré zdroje uvádzajú jej využitie aj ako pesticídu. V 30. rokoch minulého storočia sa však zistilo, že má extrémne účinky pri zvyšovaní telesného metabolizmu. Podstata fungovania tejto látky je v tom, že organizmus po jej prijatí začne premieňať tuky na teplo. Látok s takýmto účinkom je veľa (dokonca aj Aspirin), ale ani jedna nedosahuje účinku DNP. Kým zakázaný efedrín zvýši metabolizmu „len“ o približne 3%, u dinitrophenolu ide metabolizmus hore až o 50%. Je to obrovské číslo, ktoré reálne znamená až 0,5 kg spáleného čistého tukového tkaniva v priebehu jediného dňa. Žiadne obmedzovanie sa v strave. Naopak. Časté sú tzv. žravé stavy a napriek nim dosiahne človek vyrysovanosti ako nikdy pred tým. Látka sa berie len asi 2, maximálne 3 týždne (čím kratšie, tým lepšie) . Odporúčaná denná dávka je 3-5mg na kg. Na začiatku takejto „kúry“ je prijaté množstvo nižšie, v strede užívania je najvyššie a potom sa dávka opäť znižuje. Dávkovanie je veľmi dôležité, pretože už pri štvornásobnom prekročení odporúčaných hodnôt nastáva smrť!

Ako som už spomenul, tuk sa po aplikácií začne premieňať na teplo. Telesná teplota je počas užívania veľmi vysoká a je vyslovene potrebné si ju strážiť. Ideálne je ostať doma, najlepšie v klimatizovanej miestnosti, pred ventilátorom, alebo pod studenou sprchou. Ak si človek teplotu neustráži, môže zomrieť. Zvýšenú teplotu sprevádza potenie, ktorého intenzita sa nedá s ničím porovnávať. Človek preto musí prijať denne aspoň 10 – 15 litrov tekutín. V prípade dehydratácie hrozí totiž smrť. Extrémne pocity tepla a potenia neprestanú ani v noci a tak sa človek asi veľmi nevyspí. Naviac neprestávajúce potenie asi s posteľou urobí svoje.

Dinitrophenol odčerpá z tela kompletne ATP, ktoré predstavuje pohotovostný zdroj energie. Človek sa preto cíti unavený a lenivý.

Tento článok bol zamýšľaný len informačne a každému by som odporúčal čakať na niečo podobné ale bezpečnejšie.

Foto zdroj: thinkstock