Cviky z kondičného tréningu oštepára

Keď poviem aby ste si predstavili cvičenie v posilke, väčšina ľudí si vybaví klasický posilňovací tréning. Táto predstava je samozrejme len stereotyp. Čo šport, to iné cviky a iný pohľad a ich vykonávanie. Čo by som pri popisovaní cviku na Športujeme.sk musel označiť ako chybu, môže byť pre špecializovaný cvik naopak cielené.

Dnes pridávam video s ukážkami cvikov z tréningu juniorského oštepára Maximiliána Slezáka. Pri hodoch a vrhoch je rozhodujúca výbušná, dynamická sila. Nie je potrebné vytlačiť obrovskú hmotnosť ale dokázať v čo najkratšom čase previesť silu z celého tela do jediného bodu. Tomu musia byť samozrejme prispôsobené cviky a ich výbušné prevedenie.

Video ukazuje bežné cviky (drep), komplexné cviky  využívané v mnohých športoch (trh), až po špecializované cviky, napr. na ramenný pletenec, ktorý je pre oštep kľúčový.

Maximilián Slezák 5 x posunul slovenský rekor v hode oštepom v kategórii dotastencov. 700g oštepom hodil 73,67m. Tréner – Mgr. Rudolf Pátek Narodený – 1996 Cieľ na rok 2014 hodiť s mužským 800 oštepom 73m, postúpiť na MS Juniorov v Oregone a prejsť cez kvalifikáciu do širšieho finále.

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Sada kužeľových prekážok Veľkosť: 50 cm

148,99 €

Sada kužeľových prekážok Veľkosť: 50 cm Kúpiť

Sport-Thieme Volejbalová rýchloupínacia sieť Economy

43,99 €

Sport-Thieme Volejbalová rýchloupínacia sieť Economy Kúpiť

Sport-Thieme stopky Delta

34,90 €

Sport-Thieme stopky Delta Kúpiť