V príspevku nájdete uvoľňovacie cviky na prednú stranu hrudníka. Zameranie však už bude aj na tuhé ramená.
Voľne nadväzujem na predchádzajúce cvičenie z tretej časti. Ak si ho/ich už nepamätáte, odporúčam zopakovať :) Keďže je vhodné chrbát a hrudník uvoľňovať všetkými smermi a nielen predo-zadne, dobre padne zaradiť aj toto cvičenie:
Posaďte sa na päty (sed kľačmo) a vzpažte. Ruky ťahajte čo najvyššie a ramená pustite hore – vytiahnuť sa z ramien. Ako pri väčšine cvikov, tak aj tu sa bude jednať o Váš pocit. Ak cvičenie budete vykonávať správne, mali by ste pociťovať naťahovanie ramien a chrbta.
Toto cvičenie je dobré kombinovať s tými, ktoré tu už popísané boli, ako aj s tými, ktoré sú uvedené nižšie.
Kľaknite si a ruky položte vystreté pred seba. Zadok sa pri začatí uvoľňovania nemusí dotýkať lýtok ako je vidno na obrázku. Ak ste už pažami zaujali popisovanú polohu, už ju nemeňte. Ruky musia ostať pevne opreté vo vzpažení o podložku a nesmú sa už posúvať. Tým, že sú ruky v nemennej polohe, dochádza k naťahovaniu prednej strany hrudníka.
Ak máte tuhší chrbát, bude Vás to nútiť ho mať guľatý aj teraz. Je to pekne vidieť na obrázku. Vedome sa ho preto snažte vystierať – pretláčať.
Pred týmto uvoľňovacím cvičením, sa hlboko nadýchnite. Zadkom sa snažte isť nižšie – sadnúť si na päty (bez posunutia rúk na podložke). Spolu s týmto sadaním nasleduje plynulý výdych. Ten by mal pomôcť k uvoľneniu precvičovanej partie.
Kľaknite si a ruky položte vystreté pred seba. Narozdiel od cviku vyššie, položte ruky naširoko (vzpažiť von). Oprite sa o bradu (pripadne čelo). Trupom sa snažíte dostať nižšie a zadkom mierne dole a vzad. Opäť sa snažte vystierať chrbát hrudnej časti. Pred začiatkom sa hlboko nadýchnite a pri uvoľňovaní hrudných svalov hlboko vydychujte.