ČSOB Zimná séria pokračuje už túto nedeľu

ČSOB zimná séria

Tretieho apríla sa uskutoční už 11. ročník populárneho ČSOB Bratislava Marathon. Do štartu tohto výnimočného bežeckého podujatia ostáva ešte osemdesiat dní. V januári však majú vytrvalci možnosť otestovať si svoju formu na netradičnom a unikátnom mieste – pretekárskom automobilovom okruhu SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni, kde sa v nedeľu 24. januára 2016 uskutoční už druhé podujatie ČSOB Zimná séria 2016.

Záujemcovia sa ešte stále môžu prihlásiť buď na 6 km alebo na 12-kilometrovú trať, pričom chýbať nebudú ani obľúbené detské behy, ktoré sú už tradične súčasťou všetkých podujatí organizovaných spoločnosťou Be Cool. Novinkou je aj zaradenie disciplíny nordic walking na 6 km.

„V spolupráci so SLOVAKIA RING pre vás pripravujeme okrem samotného behu aj sprievodné atrakcie ako napríklad simulátor prevrátenia, easy drift či školu šmyku,“ hovorí riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič. „V areáli automobilového okruhu budú mať bežci k dispozícii aj zázemie – šatne na prezlečenie sa, sprchy a úschovňu osobných vecí, ktorá bude umiestnená na netradičnom mieste v boxoch (paddocku) pri pretekárskom okruhu. Od 9.00 bude otvorená aj minireštaurácia a možná je tiež registrácia účastníkov v deň podujatia. V areáli je k dispozícii aj parkovanie zadarmo.“

Bežecké preteky v jedinečnom prostredí na automobilovom okruhu sa na Slovensku uskutočnia prvýkrát. Účastníci budú mať možnosť nahliadnuť do priestorov boxov, zabehnúť si na súťažnom okruhu či odštartovať na svetelnú signalizáciu ako na pretekoch Formuly 1 alebo motocyklov v najsilnejšej kubatúre Moto GP.

Prihlásení bežci si môžu vyzdvihnúť štartové čísla a účastnícke balíčky od stredy 20. do soboty 23. januára od 12.00 do 18.00 h v Bratislava Marathon Running Store v OC Retro v Ružinove, v deň pretekov v nedeľu 24. januára od 8.00 do 10.00 h už priamo na okruhu SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni.

„Všetci, ktorí sa prihlásili na celú ČSOB Zimnú sériu 2016 a rozhodli sa zabehnúť si takú istú vzdialenosť ako na prvom z behov, majú pripravené rovnaké štartové čísla. Ak sa zúčastnia na všetkých troch podujatiach populárnej série, získajú na záver pamätnú medailu, ktorú im odovzdáme na tretích pretekoch 21. februára v Elements Resort v Čilistove pri Šamoríne,“ podotýka Jozef Pukalovič.

Na prvom dieli ČSOB Zimnej série 2016 sa vlani v decembri na Mikuláša zúčastnilo v Bratislave (štart a cieľ pri OCj Eurovea) 641 bežcov a bežkýň.

Časy štartov jednotlivých disciplín 24. januára v Orechovej Potôni sú nasledovné:

10.30 h detské behy
11.00 h beh na 12 km
11.05 h beh a nordic walking na 6 km

Organizátorov ČSOB Bratislava Marathon teší stúpajúci počet prihlášok na aprílový bratislavský bežecký sviatok. Po o čosi viac ako dvoch mesiacoch od spustenia registrácie sa prihlásilo už viac ako 3 300 bežcov, ktorí si môžu vybrať zo siedmich disciplín. Najviac, až 1216, je ich zatiaľ zaregistrovaných na polmaratón. Druhou najpočetnejšie obsadenou disciplínou je v tejto chvíli maratón, o ktorý má záujem 812 bežcov. Ďalšie disciplíny v rámci ČSOB Bratislava Marathon 2016 sú preteky lezúňov, detské behy, minimaratón, desiatka a štafetový beh.