Bratislavský nočný beh – tento rok sa opäť beží cez tunel

Bratislavský nočný beh – tento rok sa opäť beží cez tunel

Kúzlo nočnej Bratislavy, štyritisíc profesionálnych i amatérskych bežcov, dynamická hudba a pravá športová eufória spojená s očakávaním neopakovateľného zážitku. Aj takto by sa dala v skratke naformulovať pozvánka na sobotu, 14. septembra 2013, kedy sa ulice Bratislavy stanú po zotmení dejiskom obľúbeného nočného behu.

Atraktívna 9 – kilometrová trať 5.ročníka nočného behu, ktorý vďaka novému partnerstvu tento nesie názov Telekom Night Run, povedie po nábreží Dunaja a cez centrum mesta, čím priláka aj veľké množstvo povzbudzujúcich divákov popri trati.

Telekom Night Run 2013 odštartuje o 20.00 hod z Nábrežia arm. generála L. Svobodu v modernom komplexe River Park a práve netradičný čas a atraktívna trať robia toto podujatie výnimočným. Večerný beh ulicami hlavného mesta Slovenska pritom nie je o najlepšom čase v cieli, ale o neopakovateľnej, až magickej atmosfére, ktorú vie účastníkom ponúknuť mesto po zotmení.

Na všetkých bežcov čaká predovšetkým zaujímavá a jedinečná trať, po ktorej sa môžu prebehnúť iba počas tohto podujatia, kvalitný servis na trati a aj po dobehu do cieľa, pre každého je pripravená nádherná medaila a samozrejme bohaté občerstvenie. Povoleným „dopingom“ pre bežcov budú hudobné stage, ktoré spestria podujatie aj divákom popri trati.

Pridanou hodnotou pre všetkých účastníkov bude prebeh pešou zónou historického centra mesta – pobeží sa napríklad cez nádvorie Starej radnice, no najväčším ťahákom bude po roku opäť úsek vedúci cez tunel pod hradným kopcom, ktorý bol už pred dvomi rokmi headlinom celého behu.

Nočný beh však nie je len pre bežcov. Vítaní sú i obyvatelia a návštevníci Bratislavy, ktorí sa svojím povzbudzovaním môžu stať súčasťou tohto netradičného bežeckého sviatku. Navyše, priestor štartu a cieľa v River Park na nábrežnej promenáde popri Dunaji tvorí množstvo kaviarní a reštaurácií, ktoré vytvárajú priestor pre príjemné posedenia priateľov v atmosfére doznievajúcich letných večerov.

Je jedno, či behávate pravidelne alebo či s behom len začínate. Aby ste si Telekom Night Run naplno užili naozaj všetci, teda aj tí, ktorí s behom len začínajú, organizátor podujatia, agentúra BE COOL, pripravil celú sériu pravidelných bezplatných tréningov, ktoré sa konajú pod vedením skúsených trénerov vždy vo štvrtok (od 18:00) a v sobotu (od 9:00) v OC Retro. Podrobnosti k tréningom, ako aj jednoduchý individuálny tréningový plán nájdete na stránke www.bratislavamarathon.com.