Beh na Tatry Running Tour je zážitok

Štrbské Pleso v dňoch 20. – 22.6. privíta už po štvrtýkrát účastníkov medzinárodných etapových pretekov pre amatérskych bežcov Tatry Running Tour. Na štartovej listine je opäť po vlaňajšku bronzový olympijský medailista z Vancouveru Pavol Hurajt a črtajú sa aj ďalší účastníci olympiády, nechajte sa prekvapiť…

Beh na Tatry Running Tour je zážitok

Propozície Tatry Running Tour TU: www.sporttatry.sk/main.php?page=143-sk-Propozicie

Toto netradičné bežecké podujatie organizuje Sport Club 1896 Štrbské Pleso s podporou oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Tatry. Tatry Running Tour sa nesie v štýle cyklistických tour, kde si celkoví víťazi odnášajú ako ceny jedinečné dresy, vyrobené špeciálne na túto príležitosť. Žltý dres je určený pre najlepšieho muža, ružový dres si oblečie najlepšia žena, zelený dres víťaz bodovacej vrchárskej súťaže a 7 bielych víťazných dresov si domov odnesú najlepší v jednotlivých kategóriách.

Preteky vo vysokohorskom prostredí preveria kondíciu a fyzickú pripravenosť účastníkov na troch tratiach rôznej dĺžky a obtiažnosti. Tatry Running Tour štartuje na Štrbskom Plese 20.6. o 21:00 z areálu hotela Crocus 3,5km dlhou nočnou etapou, ktorá vedie okolo jedného z našich najkrajších a najnavštevovanejších vysokotatranských plies.

Druhý deň čaká na bežcov 12km dlhý Cross Run a záverečný nedeľňajší beh zavedie pretekárov do Areálu snov a na známu zjazdovku INTERSKI, podľa ktorej je etapa pomenovaná. Každý deň sú na trasách pripravené horské prémie, kde najlepší zbierajú body do vrchárskej súťaže o zelený dres.

V programe tohoročnej Tour je po minuloročnej úspešnej premiére opätovne zaradený 22km dlhý Sky & Clouds Run, ktorý má prvých 12km totožných s druhou etapou ale po prebehu cieľového priestoru účastníci pokračujú ďalej extrémne náročným výbehom na Solisko do výšky 1840m, odkiaľ sa vracajú vysokohorským terénom po žltej značke cez Furkotskú dolinu. Pre víťazov Sky & Clouds Run máme pripravenú špeciálnu trofej – tatranskú skalu

Na štart prvého ročníka týchto extrémnych pretekov sa vlani postavila tridsiatka bežcov z 8 krajín, tento rok počet záujemcov vzrástol viac ako trojnásobne a registrácia je z dôvodu naplnenia účastníckej kapacity už uzatvorená.

Propozície Sky & Clouds Run TU:  www.sporttatry.sk/main.php?page=138-sk-Propozicie

Taktiež sme tento rok zaradili novinku – tímové štafety (3-5 členné). Súčasťou sobotňajšieho programu bude aj 2. ročník Majstrovstiev Slovenska Nordic Walking, ktoré sa uskutočnia pod záštitou Slovenskej Asociácie Nordic Walking.

Pre všetkých návštevníkov a fanúšikov podujatia bude od piatku do nedele pripravený bohatý sprievodný program so zameraním na podporu pohybových aktivít a zdravého životného štýlu. Záujemcovia budú mať možnosť absolvovať preventívne vyšetrenia na zistenie rizikových faktorov civilizačných chorôb, poradenstvo, zdravotné cvičenia či populárny funkčný tréning s profesionálnou trénerkou Luciou Medekovou a nebudú chýbať ani rôzne súťaže pre deti. Taktiež bude k dispozícií aj testovanie švajčiarskej bežeckej obuvi On.

Pre účastníkov nezabudnuteľnej akcie Tatry Running Tour máme pripravené skvelé ceny v tombole (napr. Sporttester Garmin, , exkluzivny wellness pobyt v štvorhviezdičkovom hoteli Borovica pre 2 osoby s polpenziou a neobmedzeným wellness/fitnes…)

Program Tatry Running Tour TU: www.sporttatry.sk/main.php?page=155-sk-Program Tešíme sa na vás!

Foto zdroj: thinkstock