Ako zvýšiť naturálne svoju energiu (2.časť)

Pozdvihnite svoju energiu naturálne (2.časť)

Prvá časť článku bola zameraná hlavne na oblasť výživy a tréningu. V druhej časti sa pozrieme na ďalších 11 zaujímavých tipov (uvedené budú v ľubovoľnom poradí).

1. Dostatočne dlhý (aspoň 7-8 hodinový) a kvalitný spánok je jednou z kľúčových požiadaviek, ktoré musíte dodržiavať, aby ste mali dostatok energie. Ak máte možnosť, dobrou voľbou bude aj pár krátkych zdriemnutí počas dňa (postačí 10-15 minút). Tiež je dobré privyknúť si na rovnaký čas zaspávania a vstávania.

2. Ak pijete alkohol, mali by ste jeho konzumáciu výrazne obmedziť. Alkohol totiž, okrem iného, narúša aj regeneračné schopnosti organizmu a to sa potom podpisuje na znížení energetických hladín.

3. Udržiavajte správne držanie tela, čo je dôležité hlavne počas sedenia, kedy majú mnohí sklon hrbiť sa, vytáčať sa a podobne. Aj to vám uberá energiu. V prípade, že máte zlé držanie tela, začnite problém čím skôr riešiť (spravidla posilnením príslušných svalov a vybudovaním si lepších návykov).

4. Udržiavajte si dobrú náladu, zabávajte sa a smejte sa. Je dokázané, že pravidelný smiech dokáže prispievať k redukcii stresu, posilňovať imunitný systém a taktiež zvyšovať energiu.

5. Obklopte sa príjemnými, pozitívnymi ľuďmi a udržiavajte primeraný sociálny život. Nie nadarmo sa hovorí, že niektorí ľudia nás dokážu doslova nabiť energiou.

6. Vyhľadávajte aktivity, ktoré máte radi a ktoré vás dlhodobo robia šťastnými. Ideálne je, keď robíme počas celého dňa to, čo máme radi (v práci, s rodinou, s priateľmi, vo voľnom čase), no to sa z rôznych príčin nie vždy podarí. Je preto dôležité vyplniť si aspoň voľný čas s aktivitami, ktoré obľubujete.

7. Nepodceňujte silu kvetov a rastlín. Zabezpečte si ich do priestorov, v ktorých sa často zdržiavate. Stimulovať svoje zmysly môžete aj pomocou vône pepermintu, škorice, pomaranča alebo citrónu.

8. Dajte si studenú sprchu, prípadne kombináciu studenej a teplej vody. Môže to byť veľmi dobrý štart do dňa alebo to aplikujte hocikedy v priebehu dňa, keď sa potrebujete nakopnúť a prebrať. Ďalším bonusom bude posilnenie imunity.

9. Pravidelne počúvajte vašu obľúbenú hudbu. Hudba v nás vyvoláva radosť, šťastie a napĺňa nás novými vlnami energie.

10. Doprajte si masáž na uvoľnenie stuhnutých miest, čo harmonizuje energiu tela aj duše.

11. Ak je vonku pekne, využite to a doprajte si aspoň 20 minút slnečného žiarenia denne.

Foto zdroj: thinkstock

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Sada kužeľových prekážok Veľkosť: 50 cm

148,99 €

Sada kužeľových prekážok Veľkosť: 50 cm Kúpiť

Vozík pre florbalové hokejky

248,00 €

Vozík pre florbalové hokejky Kúpiť

Gymnastický kruh Sport-Thieme Dĺžka, Farba: 60cm, zelená

12,00 €

Gymnastický kruh Sport-Thieme Dĺžka, Farba: 60cm, zelená Kúpiť

Štítky: