Ako trénujeme v CFT BB

Novootvorený industrial CFT gym v Banskej Bystrici

Cieľom tohto článku je priblížiť nováčikom, či pokročilým Náš tréning. Trošku teórie nikdy nezaškodí a a pre tých ktorí už všetko vedeli sa nie nadarmo hovorí, že opakovanie je matka múdrosti. V CFT BB sa tréningy formujú, škálujú a programujú už niekoľko týždňov dopredu v systéme, resp. splite 1/1 až na víkend, ktorý nespadá do tohto konceptu.

Ľudskou rečou povedané Pondelok sa venujeme napr. novým veciam „the new skill“ ako je napr. nový cvik s kettlebellom alebo niečo zo súdka „BWE“ t.j. cvičenia s vlastnou váhou tela atď. , v utorok regenerujeme a v stredu na Nás čaká „WOD“ t.j. tréningová jednotka na dnes, ušitá presne na mieru. V štvrtok znova regenerujeme a v piatok sa tešíme na WOD, ktorý bude mixom všetkých troch kompetencií „Funkčného tréningu“

Ako sme už spomínali v predošlých príhovoroch, CFT BB sa snaží o rozvíjanie atléta po každej stránke, či už je to rýchlosť, výbušnosť a sila ktorú nadobudnú pri vzpieraní alebo je to kondícia, vytrvalosť, prevencia voči respiračným a srdcovým ochoreniam vďaka metabolickým a kardiovaskulárnym častiam tréningu alebo sú to cviky s vlastnou váhou tela. Snažíme sa rozvíjať flexibilitu jedinca tak, aby bol pripravený čeliť každej výzve.

Na tréning sa každý vyberie s tým, že nevie čo ho dnes čaká, potom ho kolektív, výborná atmosféra a prirodzená súťaživosť dovedie k nebádaným výsledkom a výkonom. Chceme byť tímovým hráčom a nefungovať ako jednotlivec, i keď každého nepriateľ je iba on sám. Pri tréningoch si ochotne pomáhame, poradíme si či už v optimálnom stravovaní alebo v správnych prevedeniach cvikov, technike atď. Spája Nás úprimné kamarátstvo a stretávame sa s cieľom potiť krv, zažívať ten skvelý pocit keď sme si neverili a predsa sme to zvládli a ono to vôbec nie je také ťažké. Chceme robiť niečo pre seba a patriť niekam, kde sa cítim dobre a môžem sa spolupodieľať na tvorení komunity skvelých a jedinečných ľudí, ktorí sa nebránia niečomu novému. Takto by sa dal charakterizovať Náš CF Box, resp. ľudia ktorí ho tvoria, gym ktorý zatiaľ nie je oficiálny ale jeho vnútro je všade rovnaké ako kde možne na svete.

Pri tréningu využívame olympijské činky, kettlebelly, medicinbaly, švihadlá, hrazdy, plyoboxy, trx-ká, gymnastické kruhy či laná atď. V portfóliu tréningov nájdete begginer tréning pre začiatočníkov, ktorý vznikol z dôvodu efektívneho zaradenia sa k pokročilým a aby ste sa naučili základné prevedenia cvikov.

Ďalším sú práve pokročilý – advanced 1, kde každá tréningová jednotka spadá do určitého tréningového konceptu ako sme spomínali vyššie. Nájdete tu taktiež čisto kettlebell tréning a taktiež čisto tréning vzpierania a čoskoro pribudne i advanced 2 tréning. Na jednotlivé tréningy sa môžete prihlásiť na webe www.cftbb.sk alebo priamo prostredníctvom www.kedy.sk

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o Našej komunite určite navštívte www.facebook.com/cftbb. Radi Vás u Nás privítame :)

CFTBB využíva pre rezervácie na svoje tréningy rezervačný systém Kedy.sk. Ste organizátor? Využite úplne zadarmo rezervačný systém, inteligentný rozvrh na svojej stránke a bezplatnú reklamu vďaka najväčšiemu fitnessportálu Športujeme.sk. Pridajte sa tiež.