5. ročník Tatry Running Tour 2015 štartujeuž dnes o 21:00 na Štrbskom Plese

beh

Už dnes o 21:00 štartujú na Štrbskom Plese populárne bežecké etapové preteky Tatry Running Tour, ktoré sú súčasťou celoročného projektu TATRY V POHYBE.

Piaty ročník podujatia prináša okrem klasickej verzie zloženej z behov Night Run, Cross Run a Interski Run aj novinku pre vyznávačov náročných trailových behov v podobe Tatry Running Tour “EXTREME”.  Milovníci extrémov začínajú Tour rovnako piatkovým “zahrievacím” behom Night Run okolo Štrbského plesa v dĺžke 4,5km, ale v sobotu ich už čaká Sky&Clouds Run na novej, 36km dlhej trase. Súčet prevýšení viac ako 2100 m naznačuje, že tento beh je vhodný len pre dobre trénovaných športovcov s vynikajúcou kondíciou. Ďalšou výzvou pre nich bude nedeľňajšia etapa, ktorá bude oproti klasickej verzii predĺžená o náročný výstup na Solisko do nadmorskej výšky 1840m.

Etapové bežecké preteky Tatry Running Tour sa konajú v štýle cyklistických tour, kde si celkoví víťazi odnášajú ako ceny jedinečné dresy, vyrobené špeciálne na túto príležitosť. Žltý dres je určený pre najlepšieho muža, ružový dres si oblečie najlepšia žena, zelený dres víťaz bodovacej vrchárskej súťaže a biele dresy si domov odnesú najlepší v jednotlivých kategóriách. Pre víťaza a víťazku Tatry Running Tour “EXTREME” budú pripravené špeciálne modré dresy.

Pretekárov, ktorí dobehnú do cieľa piatkových aj sobotňajších behov čaká účastnícka medaila, ktorá je prvou zo špeciálnej medailovej kolekcie 4 tatranských bežeckých letných podujatí. Zbierku medailí, tvoriacu reliéf Vysokých Tatier získa každý, kto si ešte počas tohoto leta príde zabehnúť desiatku alebo 31km na Malý Štrbský maratón, absolvuje Memoriál Jana Stilla z Novej Lesnej na Hrebienok a zároveň sa zúčastní 1.9. nového polmaratónu, spájajúceho mestá Poprad a Svit.

Piaty ročník TATRY RUNNING TOUR prinesie opätovne bohatý sprievodný program, ktorý spríjemní pobyt na Štrbskom Plese nielen bežcom, ale aj ich priateľom a rodinným príslušníkom. Nebudú chýbať detské behy, bežecké poradenstvo a testovanie športovej obuvi rôznych značiek, zdravotné preventívne merania a v rámci športového programu sa uskutočnia aj Majstrovstvá Európy a Slovenska v Nordic Walkingu. Atrakciou podujatia bude štart nočného behu za historickými motorkami z r. 1934 a 1937 a sobotňajšia prehliadka veteránskych motocyklov. Podrobný program a informácie o podujatí sú priebežne aktualizované na stránkach www.sportTATRY.sk.

Foto zdroj: thinkstock