2. ročník dm ženského behu sa prihlási opäť koncom septembra

2. ročník dm ženského behu sa prihlási opäť koncom septembra

Keď sa vlani skončil prvý ročník tohto čisto ženského behu, organizátorská agentúra BE COOL ako aj hlavný partner dm drogerie markt skonštatovali, že bol úspešný a dali verejný prísľub, že podujatie bude pokračovať. Zdá sa, že ambícia, aby sa z tohto podujatia stala tradícia ako napríklad v susednom Rakúsku, sa napĺňa. Dámy, je to opäť tu – 2. ročník dm ženského behu odštartuje 28. septembra na námestí v Eurovea!

„Viac ako len ďalší beh“, tak znie podtitul – motto dm ženského behu, ktorý vlani prvýkrát predstavil na Slovensku nový, ucelený koncept rozvoja behania žien s cieľom podporiť ich v zmene životného štýlu a pomôcť im tak urobiť niečo pre svoje zdravie.

Druhým, veľmi podstatným rozmerom významu tohto motta je vznik dlhodobého sociálneho projektu pod názvom „dm šport zóna“. Časť štartovného z dm ženského behu organizátori venujú na dovybavenie časti existujúceho detského ihriska, vždy v inej mestskej časti Bratislavy, športovými pomôckami, slúžiacimi počas roka všetkým deťom k cielenému rozvíjaniu ich pohybových schopností.

Radi by sme na štart dm ženského behu pozvali aj dámy, ktoré ešte nikdy preteky neabsolvovali no rady by si užili atmosféru tohto pekného podujatia. Nezáleží na tom, či beháte pravidelne, patríte medzi hobíkov alebo s behaním len začínate, každú z vás radi podporíme na našich pravidelných bezplatných tréningoch každý štvrtok (od 18:00 hod.) a sobotu (od 9:00 hod.) v OC Retro v Ružinove. Bližšie informácie k tréningom a tréningovému plánu nájdete na www.bratislavamarathon.com.

V sobotu, 28.9.2013 sa centrom celého podujatia stane opäť priestranné námestie v Eurovea a atraktívne nábrežie Dunaja, kde bude pripravený aj celodenný program venovaný len a len nežnejšiemu pohlaviu.

Opäť nebudú chýbať čisto ženské prezentácie a workshopy, ktoré pre bežkyne ale aj pre návštevníčky pripravia partneri podujatia. A aby si dámy mohli užívať „svoj deň“ o ich ratolesti sa postarajú animátori v detskej zóne, kde si budú môcť zašantiť na detských atrakciách.

Takže, milé slečny, milé dámy. Obujte si tenisky a vybehnite. Pustite sa do toho s chuťou a zaraďte šport na top miesto vo svojom programe dňa. Nech sa motto priekopníčky ženského vytrvalostného behania Kathrine Switzer: „Nie je to len o behaní. Nie je to len o fitness. Je to o zmene života žien“ stane aj vaším mottom.